printlogo


کد خبر: 171673تاریخ: 1397/8/20 00:00
زد و خورد و شکایت به کلانتری، حواشی تلخ بازی شهرداری ارومیه - پیام خراسان
موبایل به جای ویدئو چک!


لیگ برتر والیبال هفته ششم‌ خود را در حالی پشت سر گذاشت که در این شش هفته لیگ کم‌ رمق و بی‌جانی را شاهد بودیم که البته حاشیه چندانی هم نداشت اما حالا در هفته ششم اتفاق عجیب و جالبی در ارومیه افتاد. در دیدار بین تیم‌های شهرداری ارومیه و پیام خراسان، داور مسابقه پس از قضاوت صحنه‌ای مشکوک، با تصویر ضبط شده توسط موبایل یکی از افراد حاضر در سالن و سپس دوربین تلویزیونی، رای خود را تغییر می‌دهد. اقدامی که حواشی قبلی و جو متشنج بازی، مزید بر علت می‌شود تا منجر به درگیری شود. درگیری که طی آن یکی از کارمندان تیم ارومیه طبق اظهارنظرها با مشت به صورت سیدمحمد موسوی ضربه می‌زند و در نهایت کار به شکایت در کلانتری می‌کشد!
 
قوچان‌نژاد: داور با موبایل رای‌اش را تغییر داد
جبار قوچان‌نژاد درباره اتفاقات دیدار بین تیم‌های والیبال شهرداری ارومیه و پیام مشهد گفت: «از نظر فنی تیم شهرداری ارومیه با‌توجه به باخت‌های پشت‌ سر‌ همی که در هفته‌های اخیر تجربه کرده،  در هر بازی به دنبال آن است تا به هر ترتیبی شده، برنده شود تا بتواند به جدول بازگردد. به همین خاطر این تیم می‌تواند برای هر کدام از تیم‌ها زهردار باشد. در بازی دیشب نیز نصف سالن پر شده بود و تماشاگران به خوبی تشویق می‌کردند اما فحاشی‌ها از همان ابتدا به برخی بازیکنان و بخصوص محمد موسوی ادامه داشت.»
او درباره ست جنجالی و پایانی این بازی نیز گفت: «در ست پنجم نیز از همان ابتدا بر بازی مسلط بودیم و فاصله امتیازی خوبی داشتیم. در امتیاز ۱۳ بر ۱۱ به نفع ما، کریمی یک آبشار زد که داور اول نیز آن را سر دفاع و همچنین داخل زمین دانست اما بلافاصله پس از آنکه داور این امتیاز را به ما داد، همه کادر فنی و بازیکنان شهرداری ارومیه به سمت داور حمله‌ور شدند و پایین سکوی داوری به او اعتراض ‌کردند. این در حالی بود که هر دو تیم یک کارت زرد داشتند و اگر تیمی کارت قرمز می‌گرفت، به حریف امتیاز داده می‌شد اما جالب آنجاست که با آن همه اعتراضات تند حریف، کاویانی هیچ کارتی نشان نداد و پس از پایین آمدن گفت بازی را داوری نمی‌کند.»
او ادامه داد: «آقای یاوری (نماینده سازمان لیگ) به کاویانی گفت که بازی را ادامه بده اما کاویانی پاسخ داد که من از یاوری دستور نمی‌گیرم. سپس از امیدوار حاتمی خواستیم تا با کاویانی صحبت کند ولی باز هم آقای کاویانی جواب منفی به امیدوار حاتمی (ناظر داوری) دادند. پس از ۴۰ دقیقه کاویانی پیش من آمد و گفت: «یا بازی را نیمه تمام اعلام می‌کنم یا اگر داوری کنم، باید به‌جا بدهم.» من هم به او گفتم به چه دلیل و او در اظهارنظری جالب پاسخ داد که در گوشی موبایل یک نفر صحنه را دیده‌ام. من به او گفتم که این همان چشم است و با ویدئوچک تفاوت دارد و به هیچ عنوان این رفتار قانونی نیست.»
  
حضور در کلانتری و شکایت
پس از این درگیری و حواشی بازی، در خبرها آمد که محمد موسوی به همراه مدیرعامل تیم پیام خراسان به کلانتری 14 ارومیه رفته تا از فرد ضارب شکایت کند؛ شخصی که گفته می‌شود از کارمندان شهرداری ارومیه است و با مشت به صورت او کوبیده.
با این حال اینطور به نظر می‌رسد که موسوی با سایر عوامل تیم به سرعت راهی فرودگاه شده و مدیرعامل این تیم مشهدی به نیابت از او به کلانتری رفته و شکایتش را ثبت کرده است.
  
انکار درگیری با موسوی
فردی که ادعا شده با مشت به صورت محمد موسوی زده است، با تکذیب این درگیری گفت: «اصلا چنین اتفاقی رخ نداده بود و پس از آنکه با موسوی و مدیرعامل پیام مشهد تماس گرفتم متوجه سوء‌تفاهم شدند و از شکایت‌شان صرف‌نظر کردند.»
این کارمند شهرداری ارومیه که جمشید پورسلیمان نام دارد درباره این درگیری گفت: «من شخصا نه با موسوی بلکه با هیچ بازیکن دیگری درگیر نشدم. از ۱۵ سالگی در سالن‌های والیبال بزرگ شده‌ام و باور کنید از من بعید است که چنین کاری را انجام دهم. موسوی بازیکنی جهانی است و سال‌ها برای تیم ملی زحمت کشیده است.»
او ادامه داد: «من حقیقت را می‌گویم، پس از جنجال در امتیاز ۱۳ بر ۱۱ به سود پیام، محمد موسوی زمانی که دید یکی از کارمندان صدا و سیما با دوربین موبایلش قصد دارد صحنه مشکوک داوری را که ضبط کرده به داور اول نشان دهد، از دور به سمت آن فیلمبردار حمله‌ور شد و با عصبانیت قصد داشت که نگذارد داور موبایل را ببیند. موسوی چندین‌بار نیز به داور گفت که این کار قانونی نیست.»
این کارمند شهرداری ارومیه همچنین گفت: «من ۵۳ سال دارم و موسوی جای پسر من است. وقتی شنیدم از من شکایت شده است، خیلی ناراحت شدم و امروز صبح با امین علوی دیگر بازیکن پیام مشهد تلفنی صحبت کردم و او به من گفت که موسوی شکایتی نکرده است. ولی باز هم سعی کردم با خود موسوی صحبت کنم و خوشبختانه در تماسی تلفنی خود شخص موسوی به من گفت که من شکایتی نکردم و به کلانتری نرفتم و شاید شیخ‌الاسلامی این کار را انجام داده است. در نهایت خودم به شیخ‌الاسلامی زنگ زدم و زمانی که مدیرعامل پیام مشهد فهمید از من شکایت کرده است، گفت با کلانتری تماس گرفته و شکایتش را پس گرفته است.»


 


Page Generated in 0.0055 sec