printlogo


کد خبر: 171649تاریخ: 1397/8/20 00:00
گواردیولا: من و مورینیو هر دو آدم‌های خوبی هستیمپپ گواردیولا دشمن قدیمی‌اش ژوزه مورینیو را یک آدم خوب می‌داند. سرمربی منچسترسیتی در آستانه بازی تیمش با منچستریونایتد در ورزشگاه اتحاد، درباره اختلافات و جنگ‌های روانی‌اش با مورینیو که اوج آنها در زمان مربیگری آنها در لالیگا بود و در پاسخ به این سوال که آیا خوشحال است که حواشی قبل از بازی برخلاف سال‌های قبل روی درگیری شخصی این دو مربی متمرکز نیست، گفت: «خیلی از شما متشکرم. ممنونم. در نهایت هر دو ما آدم‌های خوبی هستیم، بیشتر از انتظار شما. الان وضعیت خیلی بهتر است. باور کنید.»
گواردیولا با اشاره به دو برد ارزشمند اخیر منچستر یونایتد در لیگ برتر و پس از آن در لیگ قهرمانان مقابل یوونتوس ادامه داد: «در 9 سال اخیر هیچ تیمی نتوانسته بود یوونتوس را در تورین شکست دهد و این نشان می‌دهد که این تیم چقدر قوی است. منچستریونایتد تا 10 دقیقه پس از گل کریستیانو رونالدو مشکل داشت اما با کلی تعهد، بسیار ثبات داشت و بدون توپ جنگنده بود. چند هفته پیش در استمفوردبریج مقابل چلسی هم که یکی از سخت‌ترین مکان‌هاست، آنها تقریباً بازی را برده بودند. همیشه کار سخت است. در تاریخ منچسترسیتی شکست دادن یونایتد کار سختی بوده است و آنها بیشتر ما را شکست داده‌اند اما این رقابت خوبی است و ما شانس خوبی برای گرفتن 3 امتیاز داریم. ما مخصوصاً تلاش می‌کنیم که بازی خوبی انجام دهیم. با بازیکنان درباره اینکه حدس می‌زنیم چه اتفاقی می‌افتد صحبت خواهیم کرد و به آنها پیشنهاد می‌کنیم چه کاری باید انجام دهیم که بازی را ببریم. ما باید خوب بازی کنیم. در فوتبال فقط یک چالش هست و آن این است که خوب بازی کنی و موقعیت‌های بیشتری برای بردن بازی داشته باشی. تیم‌های طراز اول؛ شما نمی‌توانید تصور و درباره‌اش فکر کنید که 90 دقیقه حیرت‌آور بازی ‌کنند و موقعیت‌ نداشته باشند.»
در آخرین بازی دو تیم در ورزشگاه اتحاد، منچستریونایتد 3 بر 2 برد و قهرمانی سیتی را به تأخیر انداخت. گواردیولا ادامه داد: «در 75 دقیقه اول بازی قبلی‌مان ما سوار بر بازی بودیم و الان هم دوست دارم همان کار را تکرار کنیم اما یونایتد فصل گذشته به ما نشان داد که 10، 15، 20 دقیقه لازم دارد تا کلی موقعیت بسازد. وضعیت این تیم وقتی که توپ را در اختیار دارد و با آن بازیکنان هجومی‌اش فوق‌العاده است. باید خیلی خوب و پرمهره دفاع کنی چون آنها در ضربات شروع مجدد از ما بهتر کار می‌کنند.»

 


Page Generated in 0.0052 sec