printlogo


کد خبر: 171630تاریخ: 1397/8/20 00:00
درباره کارو حق‌وردیان چه می‌دانید؟

استقلال بازیکن ارمنی کم در ترکیب خود نداشته است؛ بازیکنانی که در کنار دیگر مردان، تاریخ طلایی این باشگاه را ساخته‌اند. اگر بخواهیم یکی از این مردان افتخارآفرین را معرفی کنیم به نام «کارو حق‌وردیان» می‌رسیم، فوتبالیستی مودب و متین اما در عین حال خستگی‌ناپذیر. بازیکنی که در تیم ملی و باشگاه استقلال (تاج) مایه مباهات بود و در خط میانی به‌عنوان موتور محرکه تیم محسوب می‌شد. او در سیستم 3-3-4 که مرحوم «زدراکو رایکوف» به آن پایبند بود به‌همراه علی جباری و جواد قراب اضلاع مثلث قدرت را در خط میانی تشکیل می‌داد.
قهرمانی با استقلال در جام باشگاه‌های آسیا در سال 1970، همچنین قهرمانی با تیم ملی فوتبال کشورمان در جام ملت‌های آسیا در سال 1972 و کسب مدال خوش‌رنگ طلا در بازی‌های آسیایی 1974 از جمله توفیق‌های ماندگاری است که کارو در آن نقش انکارناپذیری داشت.
هافبک تلاشگر سال‌های دور تیم استقلال که اکنون 73 بهار را پشت سرگذاشته، در مدتی که با فوتبال سر و کار داشت با مربیان بزرگی همچون گارنیک مهرابیان، رایکوف، حشمت مهاجرانی، محمد رنجبر، ایگور نتو، پرویز دهداری، محمود بیاتی و فرانک اوفارل فعالیت می‌کرد.
حق‌وردیان نخستین بازی ملی خود را در تاریخ 21 اسفندماه سال 1347 مقابل پاکستان انجام داد و سرانجام در تاریخ 22 فروردین 1356 رسما با دنیای قهرمانی وداع کرد و طی یک بازی خداحافظی (منتخب ارامنه و استقلال) برای همیشه کفش‌هایش را به دیوار آویخت.
حق‌وردیان اکنون در کشور آمریکا روزگار می‌گذراند. آندرانیک اسکندریان، مائیس میناسیان، کنستانت هاروتونیان، یرواند سیرون، ادموند اختر، فرد ملکیان، سرژیک تیموریان و آندرانیک تیموریان نیز دیگر ارامنه باشگاه استقلال بودند.

 چرا شفر از یک امتیاز ماشین‌سازی
راضی بود؟

اظهارات وینفرد شفر پس از بازی با ماشین‌سازی کاملا گویای حس رضایتمندی او از تساوی مقابل این تیم بود.
 سرمربی استقلال درحالی از یک امتیاز به دست آمده در تبریز ابراز رضایت کرد که استقلال شرایط مطلوبی در جدول ندارد.
 این رضایتمندی حتی به مذاق مسوولان رده بالای باشگاه استقلال هم خوش نیامده و آنها در صحبت‌های خصوصی که با هم داشته‌اند، به اظهارات آقای سرمربی اشاره کرده‌اند. تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال اعتقاد دارند که شفر باید با بیان خود بازیکنان را برای کسب پیروزی حتی در بازی‌های خارج از خانه هم ترغیب کند اما جملاتی که سرمربی استقلال پس از بازی با ماشین‌سازی به کار برد کاملا نشان داد که او از یک امتیاز هم راضی است. بدون شک شفر با این رویه نمی‌تواند خالق نتایج خیره کننده فصل پیش باشد و او اگر می‌خواهد از استقلال همان تیم رویایی نیم فصل دوم لیگ هفدهم را بسازد باید تغییرات را از خودش شروع کند. این روزها عمیقا به نظر می‌رسد که سرمربی استقلال آن مرد پیروزی‌خواه و جنگجوی نیم فصل دوم لیگ هفدهم نیست که این روحیات موجی از ناامیدی را میان استقلالی‌ها ایجاد می‌کند. در واقع سرمربی استقلال که خود باید منبع انرژی باشد به منبع یاس و ناامیدی بدل شده و این وضعیت استقلال را قطعا به سرمنزل مقصود نخواهد رساند.

 


Page Generated in 0.0054 sec