printlogo


کد خبر: 171628تاریخ: 1397/8/20 00:00
خبرواکنش استقلال به ماجرای بازی پدیده
پس از اینکه دیدار استقلال و پدیده خراسان در هفته دوازدهم لیگ برتر لغو شد، مسوولان پدیده اعتراض شدیدی به ماجرای لغو این بازی داشتند و عنوان کردند چون استقلال در بحران است، با لغو بازی تصمیم گرفتند این تیم را از بحران خارج کنند.
 در همین راستا باشگاه استقلال بار‌ها با مسوولان پدیده مکاتبه کرد که ورزشگاه دوم استقلال یعنی تختی زمین خوبی ندارد و برای هر دو تیم خوب نیست که در این زمین بازی کنند.
 مسوولان باشگاه استقلال در واکنش به لغو این بازی مدعی شده‌اند که سازمان لیگ مسوول اصلی برگزار نشدن این بازی است و آنها هیچ دخل و تصرفی در ماجرا نداشته‌اند. سازمان لیگ اما فینال لیگ قهرمانان آسیا را بهانه اول برای لغو این بازی دانسته و از سویی مسائل دیگر را هم مزید بر علت دانسته است. در عین حال اما مسوولان باشگاه پدیده معتقدند زمانی تیمی در ورزشگاه دومش به میدان می‌رود که ورزشگاه مشکل داشته باشد یا مسائل دیگر، نه اینکه برنامه‌ریزی کنند و سپس بگویند، چون نمی‌دانستند پرسپولیس به فینال صعود می‌کند، این برنامه را گذاشته‌اند. به هرحال این ماجرا پیچیدگی‌های خاصی پیدا کرده و مشخص نیست که سرانجامش چه خواهد شد. 

شفر به روح‌ا... باقری
چه گفت؟
تمرین استقلال بعد از 2 روز تعطیلی آغاز شد و بازیکنان زیر نظر سرمربی این تیم به تمرین و مرور برنامه‌های تاکتیکی پرداختند. وینفرد شفر در ابتدای تمرین، دقایقی برای شاگردانش صحبت کرد. این تمرین با کارهای بدنسازی زیر نظر فیلیپ، مربی بدنساز آبی‌پوشان آغاز شد و سپس بازیکنان به مرور کارهای تاکتیکی پرداختند. فرشید اسماعیلی و روزبه چشمی به‌دلیل مسائل انضباطی و پژمان منتظری به‌خاطر مصدومیت در تمرین غایب بودند. همچنین طارق همام به‌علت حضور در اردوی تیم ملی عراق در تمرین حضور نداشت. داریوش شجاعیان نیز مانند روزهای گذشته به تمرینات اختصاصی پرداخت.
ظاهرا شجاعیان می‌تواند در نیم‌فصل دوم برای استقلال بازی کند. مرتضی آقاخان هم که تمرینات انفرادی‌‌اش را آغاز کرده، در بخشی از تمرین حضور داشت. نکته قابل توجه اینکه در بخش فوتبال درون‌تیمی، شفر دقایقی با روح‌ا... باقری مهاجم تیمش به صحبت پرداخت. ظاهرا شفر قصد دارد در بازی‌های آتی استقلال از روح‌ا... باقری بیشتر استفاده کند، هرچند این مهاجم چندان هم از فرصت‌هایی که سرمربی استقلال در اختیارش قرار داده استفاده نکرده است. روح‌ا... باقری می‌تواند به یکی از مهره‌های کلیدی استقلال
 بدل شود.

جریمه 20 درصدی بازیکنان استقلال قطعی است
برخی بازیکنان استقلال که در باشگاه نفوذ دارند، تلاش می‌کردند با صحبت‌های خود سرپرست موقت باشگاه استقلال را برای بخشش جریمه 20 درصدی که پس از حذف از جام حذفی اعمال شد، متقاعد کنند اما امیرحسین فتحی به بازیکنان استقلال پیغام داده که هیچ بخششی در کار نخواهد بود و این جریمه اعمال می‌شود.
طبق توافقی که میان باشگاه استقلال و بازیکنان و اعضای کادرفنی شده، باشگاه این حق را دارد که در صورت خلق نتایج ضعیف، بازیکنان و اعضای کادرفنی را جریمه کند که طبق همین توافق جریمه 20 درصدی اعمال شده است.
 با این اوصاف فتحی در حالی که به جریمه 20 درصدی تاکید کرده، در عین حال به بازیکنان وعده داده چنانچه نتایج تیم روند مطلوبی پیدا کند و جایگاه تیم ارتقاء یابد و استقلال بتواند سهمیه بگیرد، 10 درصد از جریمه 20 درصدی به حالت تعلق در خواهد آمد.
 در واقع بخششی هم اگر در کار باشد، 10 درصد است مگر اینکه بازیکنان استقلال در ادامه لیگ چنان نتایجی بگیرند که منجر به قهرمانی این تیم در رقابت‌های لیگ شود.
 شاید تنها در این شرایط باشد که مسوولان باشگاه استقلال به بخشش همه جرایم حکم بدهند.

 


Page Generated in 0.0054 sec