printlogo


کد خبر: 171495تاریخ: 1397/8/15 00:00
مصاحبه و خبردر این بازی به دروازه‌بان بزرگ نیاز داشتیم
 شفر: مساوی نتیجه عادلانه‌ای بود
 وینفرد شفر سرمربی استقلال پس از تساوی بدون گل استقلال مقابل ماشین‌سازی در هفته یازدهم لیگ برتر گفت: «در نیمه اول یک موقعیت خوب داشتیم تا بازی را یک بر صفر کنیم. پاس خوبی هم مهدی قائدی به صیادمنش و تبریزی داد اما بدشانس بودیم. علی کریمی که بازیکن خوب ماست، دچار مصدومیت شد و امیدوارم زانویش دچار شکستگی نشده باشد. ما در نیمه نخست موقعیتی از دست دادیم تا حریف صاحب موقعیت شود که البته مهدی رحمتی واکنش خوبی داشت. ما پاس‌های زیادی دادیم اما پاس‌های آخرمان خوب نبود. پژمان منتظری یکی از لیدرهای ماست که چند هفته او را در اختیار نداریم. با توجه به مصدومیت بازیکنانی چون منتظری، علی کریمی و محرومیت وریا غفوری، این تساوی صفر - صفر قابل قبول بود.»  سرمربی استقلال در ادامه گفت: «به بازیکنان گفته بودم صبر کنید تا حریف به دروازه نزدیک شود و سپس فوتبال‌مان را بازی کنیم. ما قصد داشتیم پاس‌های روی زمین بدهیم و مهاجمان را صاحب توپ کنیم. در نیمه دوم، مرتضی تبریزی موقعیت خوبی داشت اما نمی‌دانم چرا صیادمنش در مسیر او قرار گرفت. صیادمنش بازیکن جوانی است، تمرینات خوبی داشته و باید تجربه بیشتری پیدا کند.»
سرمربی استقلال در مورد تاکتیک حریف اینطور گفت: «تاکتیک حریف این بود که در فاز دفاعی تمرکز داشته باشند تا در ضدحمله به گل برسند. ما هم نمی‌توانستیم از توپ‌های بلند استفاده کنیم، چون دروازه‌بان حریف قد بلند بود و پرش‌های خوبی داشت. مدافعان این تیم نیز قد بلند بودند و ما باید سعی می‌کردیم با پاس‌های کوتاه، مهاجمان را صاحب توپ کرده و به گل برسیم. در باشگاه ما، استقلال بزرگ‌ترین مساله است و هیچ فرد و شخصی از استقلال بزرگ‌تر نیست.»
شفر در مورد عملکرد قائدی هم گفت: «به شما گفتم زمانی که فوتبال بازی می‌کنید، شانس خواهید داشت که موقعیت بسازید. مهدی قائدی در نیمه اول فرصت خوبی داشت و می‌توانست بازیکنان دیگر را صاحب توپ کند. او جوان است و یاد می‌گیرد که چطور بازی کند. جابر انصاری در شهر خودش بازی می‌کرد و می‌توانست خوب بازی کند.»
سرمربی آلمانی استقلال با اشاره به نیمکت‌نشینی سیدحسین حسینی در این دیدار گفت: «نمی‌گویم حسینی بد بازی کرد اما در این دیدار به دروازه‌بانی بزرگ نیاز داشتیم. آرمین سهرابیان و محمد دانشگر برای نخستین بار کنار هم بازی می‌کردند، دو جوانی که در دفاع وسط حضور داشتند و به همین دلیل است که می‌گویم صفر - صفر نتیجه بدی نبود. باید ببینیم علی کریمی چه شرایطی دارد و آیا به بازی بعد می‌رسد یا نه.»
شفر در ادامه صحبت‌های خود گریزی به مساله داوری زد و گفت: «شما بازی مقابل سپاهان را دیدید که بازیکن حریف خودش را به مدافع ما زد و داور پنالتی گرفت. کمک داور اما، تصمیم او را برگرداند. امروز چنین شرایطی اتفاقی افتاد و داور دید بازیکن حریف خودش را روی زمین انداخته است.»  سرمربی آلمانی استقلال در پایان گفت: «بازیکنان امروز ما تاکنون کنار هم بازی نکرده بودند. میثم تیموری و رضا آذری به تازگی به تیم اضافه شدند. ما باید صبر داشته باشیم و بتوانیم با بازیکنان جوان کار کنیم. از میهمان‌نوازی شما تشکر می‌کنم و خوشحالم به تبریز آمده‌ام.»

رحمتی لنگ لنگان آمد
 مهدی رحمتی دروازه‌بان اول استقلال در دیدار با ماشین‌سازی تبریز بود. کاپیتان استقلالی‌ها بعد از سه بازی نیمکت‌نشینی در شرایطی وارد ورزشگاه بنیان دیزل شد که طبق فیلم‌های منتشر شده، لنگان لنگان در حال قدم زدن بود و به نظر می‌رسید مصدومیتی از ناحیه زانوی خود داشته باشد. البته قطعا حضور رحمتی در این دیدار درون دروازه استقلال با چراغ سبز پزشکان همراه بوده، همین مساله هم باعث شد تا او در جریان بازی باز هم دچار مشکل شود. به هر حال با شرایطی که پیش آمد شفر مجبور بود برای آرام کردن جو تیمش و همچنین داشتن یک لیدر مطمئن در زمین، به رحمتی بازی دهد.


Page Generated in 0.0057 sec