printlogo


کد خبر: 171494تاریخ: 1397/8/15 00:00
تمایل چشمی به جدایی موقت

بعد از حذف نام روزبه چشمی و فرشید اسماعیلی از فهرست مسافران تبریز و صحبت‌هایی که وینفرد شفر علیه این بازیکنان انجام داد خبرهای تازه‌تری درباره سرنوشت این دو بازیکن به گوش می‌رسد که جالب توجه است. گفته می‌شود این دو بازیکن دیگر علاقه‌ای به ادامه با استقلال ندارند و به دلایل گوناگون می‌خواهند استقلال را به مقصد دیگر تیم‌ها ترک کنند. چشمی و اسماعیلی که در تمرین استقلال در مقابل دیدگان همه بازیکنان با فتحی جر و بحث کردند اعتقاد دارند که با این وضعیت دیگر نمی‌توانند در استقلال به آن بازیکنان ایده‌آل تبدیل شوند و بهترین راهکار جدایی موقت از استقلال است. حتی همان روز که ماجرای جر و بحث پیش آمد این دو بازیکن به برخی از بازیکنان استقلال گفته بودند که در نیم فصل استقلال را ترک می‌کنند تا هم ذهن خودشان آرام شود و هم باشگاه استقلال. موضوع جدایی از استقلال در واقع خواسته چشمی و اسماعیلی است و قرار شده آنها بعد از بازگشت استقلال از سفر تبریز این درخواست را رسما به مدیران باشگاه استقلال اعلام کنند. اینکه مدیران باشگاه استقلال با این درخواست موافقت کنند نیز بستگی به فضای موجود میان طرف‌های درگیر دارد و باید نظر کمیته فنی را هم در این راستا مهم و اثر گذار دانست.

 


مظفری زاده: کاظمی قضاوت خوبی داشت

دیدار دو تیم ماشین‌سازی و استقلال در پایان 90 دقیقه تلاش دو تیم که قضاوت آن بر عهده وحید کاظمی بود، با تساوی بدون گل خاتمه یافت. سعید مظفری‌زاده پیشکسوت داوری فوتبال در مورد قضاوت وحید کاظمی توضیحاتی ارائه داده، این داور بازنشسته در خصوص قضاوت کاظمی و صحنه‌های حساس بازی اینطور می‌گوید: «دردقیقه 67 توپ در محوطه جریمه ماشین‌سازی در چند رفت و برگشت به مدافعان ماشین‌سازی برخورد کرد؛ بازیکنان استقلال در این صحنه اعتقاد به خطای پنالتی داشتند، ولی تصمیم داور برای ادامه مسابقه درست بود و خطای هندی رخ نداد. همچنین دقیقه 71 خطای بی‌ملاحظه اهل‌شاخه روی طارق مستحق دریافت کارت زرد بود که وحید کاظمی مطابق قانون بازیکن خاطی را جریمه کرد.» مظفری‌زاده در ادامه می‌گوید: «دقیقه 89 داور مهاجم ماشین‌سازی را به درستی به دلیل ارتکاب خطا روی مهدی رحمتی با کارت زرد جریمه کرد. ضمن اینکه صحنه مشکوکی در محوطه جریمه استقلال اتفاق افتاد که به دلیل تصویربرداری نامناسب نمی‌توانیم اظهارنظر دقیقی داشته باشیم ولی در مجموع می‌توانیم بگوییم که وحید کاظمی در این مسابقه توانست قضاوت مطلوبی داشته باشد.»

 


نیمکت‌نشینی گرو در روز 6 تغییر استقلال

بازگشت مهدی رحمتی به ترکیب اصلی استقلال نخستین تغییر مهم این تیم در قیاس با بازی قبل است. بازگشت آرمین سهرابیان را هم باید یکی دیگر از تغییرات مهم دانست. سهرابیان نیز در بازی قبل در ترکیب اصلی استقلال حاضر نبود. علی کریمی دیگر تغییر است. او را هم باید جزو غایبان بازی با سایپا دانست. کریمی بعد از طی دوران مصدومیت دوباره به ترکیب اصلی بازگشته است. در خط حمله نیز دیگر بازیکنانی همچون نویمایر، گرو و اسماعیلی را در ترکیب اصلی نمی‌بینیم. این 3 نفر هم در بازی با سایپا از ابتدا در ترکیب اصلی استقلال حضور داشتند و حالا بازیکنانی همچون قائدی، صیادمنش و تبریزی جای‌شان را گرفته‌اند. یکی از انتقادهایی که همواره به سرمربی استقلال می‌شود، همین تغییرات پی در پی درترکیب اصلی است. شفر نسبت به بازی با سایپا 6 تغییر داده تا نشان دهد ابایی از اعمال تحولات بزرگ در ترکیب تیمش ندارد. البته جریمه انضباطی داخلی چشمی و اسماعیلی مزید برعلت شده تا این تغییرات بیش از بازی‌های قبل به چشم آید. نکته بسیار پر اهمیت در این تغییرات نیمکت‌نشینی الحاجی گرو بعد از گلزنی مقابل سایپا است. شفر که در همه روزهای مربیگری‌اش در استقلال همواره حامی این بازیکن بوده درحالی گرو را به نیمکت ذخیره‌ها تبعید کرده که این بازیکن در بازی با سایپا گل زد. 


Page Generated in 0.0057 sec