printlogo


کد خبر: 171455تاریخ: 1397/8/15 00:00
هجوم میلیونی پرسپولیسی‌ها
بلیت ‌فروشی فینال متوقف شد

بلیت‌های غیرقابل فروش وی‌آی‌پی و سی‌آی‌پی را جدا کردند و گفتند برای بازی برگشت پرسپولیس و کاشیما ۵۵ هزار بلیت فروخته می‌شود. تاکیدشان هم این بود که از بلیت‌های کاغذی خبری نیست و آن اتفاقی که پیش از بازی برگشت با السد رخ داد و یکسری هوادار روز بازی از جلوی در ورزشگاه بلیت خریدند، دیگر تکرار نمی‌شود و توصیه‌شان این بود که اگر کسی نتوانسته بلیت اینترنتی بخرد، روز بازی به ورزشگاه نرود. اینها را گفتند و ساعت 12 دوشنبه را آغاز بلیت‌فروشی اینترنتی اعلام کردند اما به نیم‌ ساعت نکشیده، سامانه فروش بلیت از دسترس خارج شد که این اتفاق را با هجوم میلیونی هواداران برای خرید بلیت توجیه کردند. گفتند در دقایق اولیه بیش از یک میلیون و دویست‌ هزار نفر به سایت فروش بلیت مراجعه کردند و به همین دلیل سایت دچار مشکل و از دسترس خارج شد. البته همان موقع اعلام کردند که این مشکل به زودی برطرف و بلیت‌فروشی ساعت 15 از سر گرفته می‌شود اما کمی بعد گفتند فروش بلیت به ساعت 14 روز جمعه موکول شده است که البته این ادعا تکذیب شد. رییس هیات مدیره شرکت فروش بلیت‌های بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان به ایسنا گفته: «بلیت‌فروشی قطعا امروز (دوشنبه) انجام می‌شود و به روز دیگری موکول نخواهد شد. ما در تلاشیم که مشکل سایت را برطرف کنیم و این اتفاق به زودی می‌افتد. به خاطر اینکه صف خرید بلیت طولانی می‌شود، دیگر ساعت جدیدی را برای خرید اعلام نخواهیم کرد.»
 
ورود شورای تامین و پلیس فتا برای برخورد با دلالان
بلیت‌فروشی بازی برگشت پرسپولیس و السد هم قرار بود الکترونیکی باشد که دخالت دلالان آن را به بازار سیاه کشاند. این بار اما برای اینکه دست دلالان کوتاه شود، شورای تامین و پلیس فتا هم به ماجرای فروش بلیت‌های فینال ورود کردند. این‌طور که معاون اداری، مالی و پشتیبانی باشگاه پرسپولیس ادعا کرده، پنج ناظر از شورای تأمین و یک نماینده از پلیس فتا در محل بلیت‌فروشی الکترونیکی حضور و بر این کار نظارت خواهند داشت تا دلال‌ها فرصت دخالت نداشته باشند.
 
جایگاه شماره ۹ برای ژاپنی‌ها
اول گفتند جایگاه استقلالی‌های دو آتشه را برای خانم‌ها کنار گذاشته‌اند اما بعدا معلوم شد که قرار است تماشاگران ژاپنی آنجا بنشینند. گفتند جایگاه شماره هشت ورزشگاه آزادی در فینال در اختیار هواداران کاشیما خواهد بود اما کمی بعد این خبر هم تکذیب و عنوان شد که ژاپنی‌ها در جایگاه شماره ۹ یعنی در قسمت جنوبی ورزشگاه مستقر خواهند شد. البته قبل از آن می‌خواستند هواداران کاشیما را بفرستند طبقه دوم اما به دلیل کمبود امکانات بهداشتی تصمیم‌شان عوض شد.
 
سود سه میلیاردی پرسپولیس از بلیت‌فروشی فینال
جدا از پاداش‌هایی که بابت صعود به فینال و حضور در این مرحله به پرسپولیس می‌رسد، این باشگاه نزدیک به ۳ میلیارد تومان هم از بلیت‌فروشی بازی برگشت با کاشیما به دست می‌آورد. بلیت‌فروشی الکترونیکی فینال لیگ قهرمانان آسیا این امکان را فراهم می‌کند که درآمد حاصل از فروش بلیت در این بازی مشخص شود. پس از بازسازی‌های صورت گرفته در ورزشگاه آزادی، ظرفیت این ورزشگاه ۷۶ هزار و ۸۰۷ نفر شده که ظرفیت طبقه اول ۳۳ هزار و ۱۱۳ نفر و طبقه دوم ۴۳ هزار و ۶۹۴ نفر است. همچنین ظرفیت و قیمت بلیت هر جایگاه ورزشگاه آزادی و در پایان درآمد نهایی پرسپولیس از بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا نشان می‌دهد پرسپولیس از این بازی نزدیک به ۳ میلیارد تومان درآمد خواهد داشت که البته بخشی از آن به سایت فروشنده بلیت اینترنتی اختصاص می‌یابد.

 


Page Generated in 0.0137 sec