printlogo


کد خبر: 171443تاریخ: 1397/8/15 00:00
واکنش آوانسیان به رای کمیته انضباطی:
فدراسیون به مسائلی وارد شده که ربطی به آن نداردعضو ایرانی کنفدراسیون بسکتبال آسیا که از سرمربی تیم ملی شکایت کرده بود، به انتقاد از رای صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال پرداخت.
هروس آوانسیان درباره حکم نهایی کمیته انضباطی در راستای شکایت او از مهران شاهین‌طبع گفت: «من رای کمیته را دیدم و به‌نظرم کمیته انضباطی درباره مواردی صحبت کرده که اصلا ارتباطی به این کمیته ندارد. اینکه من برای داوران بازی‌های آسیایی کانال تلگرام راه‌اندازی کرده‌ام چه ارتباطی به کمیته انضباطی دارد؟ من همان زمان هم گفتم اگر قرار است آن کاری که دوست دارند را انجام دهند کمیته برگزار نشود اما گفتند که نه و در جلسه قرار است همه چیز بررسی شود و حالا نتیجه اینطور بوده‌است.»
عضو ایرانی کنفدراسیون بسکتبال آسیا ادامه داد: «کمیته انضباطی برای بررسی شکایت من بوده اما به چیز دیگری پرداخته شده و نتیجه دیگری داشته است. خب گفته‌اند دیگر نباید کانال تلگرامی داشته باشد. من اکنون هم کانال دارم که فعال است. چه کار می‌خواهند بکنند؟ من داوری که مورد نظر فدراسیون بوده را به بازی‌های آسیایی اعزام نکردم. این موضوع به فدراسیون ارتباطی ندارد چه برسد به کمیته انضباطی.» داور بین‌المللی پیشین بسکتبال ایران از پیگیری قضایی خودش خبر داد: «من وکیل گرفته‌ام و او یکسری کارها را انجام می‌دهد و منتظر هستم ببینم شرایط چطور می‌شود اما از آنجایی که دیدم فدراسیون به‌دنبال صحت ماجرا نیست و علاقه‌ای به شفاف‌سازی ندارد، تصمیم گرفتم دیگر باری بر دوش فدراسیون نباشم. شرایط به سمتی است که همکاری‌ام با فیبا آسیا بیشتر می‌شود و شاید در ایران نمانم و به همین دلیل دوست ندارم من مشکل دیگری به مشکلات زیاد فدراسیون اضافه کنم.»
آوانسیان ادامه داد: «بسکتبال ایران از هر نظر در سراشیبی قرار دارد و هیچ‌کدام از وعده‌ و وعیدهای قبل از انتخاب شدن آقای طباطبایی عملی نشده است. تمام وعده‌های رییس جدید در حد حرف ماند. اکنون داوران، لیگ، وضعیت اقتصادی، مدیریت تیم‌های ملی، سرپرست تیم ملی و وضعیت فدراسیون مشکل دارد. انتصاب‌های درون فدراسیون مشکل‌ دارد و ملی‌پوشان هم شرایط خوبی ندارند. با این شرایط نمی‌خواهم مشکل دیگری به بسکتبال ایران اضافه شود و دوستان هرطور که دوست دارند فدراسیون را اداره کنند.»
او همچنین گفت: «برخی تلاش می‌کنند هروس را حذف کنند اما نه‌تنها موفق نشدند بلکه من کار خودم را با شرایط بهتری ادامه دادم. از دوستانی که در مسابقات حضور داشتند شرایط و جایگاه من را در فیبا آسیا بپرسید. وقتی وضعیت اینطور است چرا من مشکلی جدید بسازم؟»
 


Page Generated in 0.0053 sec