printlogo


کد خبر: 171442تاریخ: 1397/8/15 00:00
خبرکوتاهعزل رییس هیات خراسان رضوی
دلیل مخالفت با رییس فدراسیون بیلیارد
طی حکمی از سوی رییس فدراسیون بولینگ و بیلیارد، دوانلو از سمت ریاست هیات خراسان رضوی عزل شد. با تصمیم هاشم اسکندری، رییس فدراسیون بولینگ و بیلیارد و موافقت فرزاد فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی، دوانلو، رییس هیات بولینگ و بیلیارد خراسان رضوی عزل شد. با تصمیم اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، تا برگزاری مجمع دوباره این هیات، بولینگ و بیلیارد خراسان رضوی با سرپرست اداره می‌شود. دوانلو از ۲۷ دی ۱۳۹۵ به‌عنوان رییس هیات بولینگ و بیلیارد خراسان رضوی فعالیت می‌کرد اما موضع‌گیری‌ها و مصاحبه‌های وی در آستانه انتخابات فدراسیون بولینگ و بیلیارد، سبب شد تا اسکندری پس از انتخاب دوباره به‌عنوان رییس فدراسیون چنین تصمیمی بگیرد.
 
قهرمانی باقری‌فرد در هفتمین رنکینگ اسنوکر زیر 21 سال
مرحله فینال هفتمین رنکینگ کشوری اسنوکر زیر 21 سال برگزار شد و طی آن امیرحسین باقری‌فرد به مقام قهرمانی رسید. هفتمین رنکینگ کشوری اسنوکر زیر 21 سال نهم آبان ماه به میزبانی استان فارس آغاز شد. در فینال این مسابقات امیر حسین باقری‌فرد موفق شد با نتیجه 4 بر 3 در مقابل عرفان نادری مقدم به پیروزی دست یابد و قهرمان این مسابقات شود. در دیدار رده‌بندی محمدمیر نورزه‌ای از استان البرز با نتیجه 3 بر صفر حسن ذبیح‌پور از استان مازندران را شکست داد و به مقام سوم رسید. در این رقابت‌ها بیش از 60 ورزشکار از سراسر کشور شرکت کردند.
 
پیروزی امین احمدیان و تیمش در لیگ
تنیس روی میز اتریش
 لژیونر تنیس روی میز ایران در نخستین بازی که برای تیم خود در لیگ اتریش انجام داد، توانست دو پیروزی به دست آورد. امین احمدیان ملی پوش تنیس روی میز ایران که به عضویت تیم باشگاهی بادن در لیگ اتریش درآمده، نخستین بازی خود را برای این تیم انجام داد. احمدیان در این دیدار توانست دو پیروزی برای تیمش به دست آورد و تیمش در نهایت برنده این دیدار شد. در بازی انفرادی دوم امین احمدیان ۳ بر۲ دنی کوزول را شکست داد. در بازی دونفره هم نارایان و احمدیان ۳ بر یک مقابل ژودی و کوزول شکست خوردند. در بازی انفرادی پنجم هم احمدیان ۳ بر ۱ فردریچ را از پیش رو برداشت.
 
تنیس فیوچرز آفریقای جنوبی
صعود نداف به جدول اصلی
نماینده کشورمان موفق به حضور در جدول اصلی رقابت‌های بین‌المللی تنیس فیوچرز آفریقای جنوبی شد. آخرین دیدار جدول مقدماتی رقابت‌های بین‌المللی تنیس فیوچرز آفریقای جنوبی با راهیابی نماینده کشورمان به جدول اصلی به پایان رسید. با برگزاری راند آخر جدول مقدماتی، حمیدرضا نداف با نتیجه (1-6 و 1-6) مقابل تنیسوری از موزامبیک به پیروزی رسید و با ثبت این پیروزی به جدول اصلی رقابت‌ها راه یافت. نماینده کشورمان با صعود به جدول اصلی رقابت‌ها در این مرحله به مصاف نماینده هنگ‌کنگ می‌رود. این مسابقات به مدت یک هفته به میزبانی آفریقای جنوبی برگزار می‌شود.

اعلام نامزدهای ورزشکار برتر ماه اکتبر پارالمپیک
غیبت غیرمنتظره ایزدیار
فهرست نامزدها برای کسب عنوان ورزشکار ماه اکتبر که بر مبنای نتایج مسابقات جهانی در رشته‌های مختلف و بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا است، اعلام شد. از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک فهرست نامزدها برای کسب عنوان ورزشکار برتر ماه اکتبر که در مسابقات جهانی و بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا در رشته‌های مختلف موفق به کسب مدال شدند، اعلام شد و در بین این فهرست با وجود درخشش نمایندگان ایران در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا، هیچ گزینه‌ای مطرح نشده است.  حتی شاهین ایزدیار که در پاراآسیایی اندونزی 6 طلا و یک نقره گرفت در این فهرست غایب است. به این ترتیب، انخبایار از مغولستان (پاورلیفتینگ)، امیلووا فوتیماخون از ازبکستان (شنا)، تیم گلبال بانوان ژاپن، دنیل رومانچوک از آمریکا (دوومیدانی) و کیم هیئون اوک از کره جنوبی (تنیس روی میز) نامزدهای این جایزه هستند که به ورزشکار ماه الینز (یکی از اسپانسرهای اصلی کمیته بین‌المللی پارالمپیک) مشهور است.

 


Page Generated in 0.0054 sec