printlogo


کد خبر: 171438تاریخ: 1397/8/15 00:00
درخواست هیات‌های کشتی از وزارت ورزش برای برگزاری مجمع فوق‌العاده
پایانی بر تصمیمات خودسرانه؟

محسن وظیفه

برخی از روسای هیات‌های کشتی روز گذشته نشستی را برگزار کردند و در نشست خود درباره برگزاری مجمع فوق‌العاده رایزنی کردند. این اعضای مجمع به دنبال برگزاری مجمع فوق‌العاده هستند و در این باره از فدراسیون کشتی خواستند که هر چه سریعتر این کار را انجام بدهد. کاری که پیش از این رسول خادم در نامه استعفای خود به وزارت ورزش و جوانان درخواست کرده بود و از وزیر ورزش و جوانان خواسته بود که هر چه سریعتر مجمع را برگزار کند. هنوز دو سه روزی بیشتر از موافقت وزارت ورزش و جوانان با استعفای رسول خادم نمی‌گذرد اما هیات‌ها یکبار دیگر با هماهنگی اعضای مستعفی فدراسیون کشتی نامه‌ای را به وزارت ورزش و جوانان ارسال کردند و خواهان برگزاری مجمع شدند.
فدراسیون کشتی حتی تاریخ برگزاری مجمع را هم مشخص کرده و اعلام کرد که روزهای 21 و 22 آبان بهترین زمان برای برگزاری مجمع انتخاباتی است و بهتر است که وزارت ورزش و جوانان با برگزاری مجمع هیات‌های کشتی در این تاریخ موافقت کند.
با اساسنامه‌ای که رسول خادم برای فدراسیون کشتی نوشته حالا این هیات‌ها هستند که از اهمیت زیادی برخوردار هستند. آنها می‌توانند درباره استعفای رییس و انتخاب سرپرست نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشند اما با این‌ حال هنوز یک ابهام بزرگ وجود دارد که چرا رسول خادم نامه استعفای خود را به وزیر ورزش و جوانان نوشت و چرا حاضر نشد که این نامه به مجمع برود و آنها در
این‌باره تصمیم‌گیری کنند؟ او که تلاش کرد تا هیات‌ها در تمامی تصمیمات کشتی دخیل باشند چرا برخلاف دفعه قبل که نامه استعفای خود را به مجمع ارائه کرده بود، این بار به وزیر ورزش و جوانان نامه نوشت؟ او هم می‌توانست همانند محمد درخشان در فدراسیون جودو کاملا حرفه‌ای زمانی را برای برگزاری مجمع عمومی اعلام کند و بعد در مجمع عمومی خودش کناره‌گیری کند و بعد هم یک نفر به‌عنوان سرپرست در همان مجمع معرفی شود. رسول خادم اما این کار را نکرد و حالا کلی حرف و حدیث به راه افتاده است.
 مجمع هیات‌های کشتی خواهان برگزاری مجمع فوق‌العاده هستند اما هنوز به طور دقیق مشخص نیست که در این مجمع قرار است چه کاری را انجام بدهند؟ آیا قصد دارند استعفای رسول خادم را بررسی کنند و یا این‌که می‌خواهند سرپرست جدید را برای فدراسیون انتخاب کنند؟ هنوز این هم مشخص نیست که آیا هماهنگی بین هیات‌های کشتی و وزارت ورزش و جوانان برای معرفی سرپرست به وجود آمده یا نه اما به نظر باید این اتفاق رخ بدهد. این‌که هیات‌های کشتی بخواهند روال گذشته را در پیش بگیرند و مدام حرف خود را بزنند نمی‌تواند نتیجه خوبی را در پی داشته باشد. یکی از بزرگترین مشکلات کشتی در یکی دو سال اخیر این بود که بین فدراسیون کشتی و وزارت ورزش و جوانان هماهنگی وجود نداشت. هر حرفی بین این دو به یک اختلاف نظر بزرگ تبدیل می‌شد و همین مشکلات را گسترش می‌داد. انتخاب یک گزینه مناسب که هم بتواند کشتی را خوب اداره کند و هم از جامعه کشتی باشد و هم این‌که با سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان هماهنگ پیش برود می‌تواند مهم‌ترین تصمیم برای مجمع باشد.
 


Page Generated in 0.0055 sec