printlogo


کد خبر: 171435تاریخ: 1397/8/15 00:00
نشست کمیته فنی فدراسیون جهانی کاراته
ورود ضربه ۴ امتیازی به پیشنهاد نماینده ایراندر نشست کمیته فنی فدراسیون جهانی که در مادرید اسپانیا برگزار شد، پیشنهاد نماینده ایران درخصوص لحاظ شدن ۴ امتیاز برای یکی از تکنیک‌های پا مورد تایید قرار گرفت.
در نشست کمیته فنی فدراسیون جهانی که در مادرید اسپانیا برگزار شد، پیشنهاد مسعود رهنما، عضو ایرانی این کمیته درخصوص لحاظ شدن 4 امتیاز برای یکی از تکنیک‌های پا مورد تایید قرار گرفت و برای تصویب به کمیته تصویب فدراسیون جهانی ارسال شد. مسعود رهنما، عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی در همین ارتباط گفت: «یکی از موارد مطرح‌شده در این جلسه، تغییر جدول مسابقات کاتا، نوع امتیازدهی و شرح وظایف مربیان در طول مسابقات حتی در محل گرم کردن ورزشکاران بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.» رهنما ادامه داد: «همچنین درخصوص نحوه آموزش مربیان، امتحانات و چگونگی صدور گواهینامه مربیگری بحث و تبادل نظر شد. در جلسه کمیته فنی فدراسیون جهانی درخصوص نحوه امتیازدهی به تکنیک‌های دست و پا بر اساس زیبایی، ظرافت، سختی و آسانی اجرای این تکنیک‌ها پیشنهادی را ارائه دادم که مورد توجه قرار گرفت.»
عضو ایرانی کمیته فنی فدراسیون جهانی با تشریح پیشنهادش در نشست فدراسیون جهانی گفت: «برای مثال ضربه اوراماواشی یک تکنیک زیبا و تماشاگرپسند محسوب می‌شود و کاراته‌کایی که این ضربه و تکنیک سخت را اجرا می‌کند ریسک‌پذیری بالایی دارد و ارزش فنی آن بیشتر از ضربه از روبه‌رو است، بنابراین باید به‌لحاظ امتیازی شرایط متفاوت‌تری داشته باشد.» رهنما ادامه داد: «این نظر از سوی همه اعضای حاضر مورد حمایت قرار گرفت، خصوصا اعضای ترکیه‌ای و آذربایجانی و دبیر کمیته فنی و در واقع نخستین پیشنهاد من در این جلسات بود که برای در نظر گرفتن 4 امتیاز برای ضربه اوراماواشی موافقت شد. در همین ارتباط صورتجلسه برای کمیته قوانین ارسال شد تا مسوولان کمیته‌های مختلف درمورد این قضیه تصمیم نهایی را اتخاذ کنند.»
این نشست در حاشیه مسابقات کاراته قهرمانی جهان در مادرید اسپانیا برگزار شد. بیست‌و‌چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کاراته جهان از امروز (سه‌شنبه 15 آبان) به مدت شش روز در مادرید برگزار می‌شود.
 


Page Generated in 0.0055 sec