printlogo


کد خبر: 171432تاریخ: 1397/8/15 00:00
مصاحبهبه دلیل کاهش وزن 6 کیلویی
در دوضرب کم آوردم
حسین سلطانی: عملکردم اصلا راضی‌کننده نبود
حسین سلطانی وزنه‌بردار دسته 73 کیلوگرم کشورمان نخستین نماینده وزنه‌برداری ایران بود که در عشق‌آباد ترکمنستان روی تخته رفت. او که برای نخستین مرتبه مسابقات جهانی بزرگسالان را در سن 19 سالگی تجربه می‌کرد به هیچ وجه از عملکرد فنی‌اش راضی نیست.
حسین سلطانی وزنه‌بردار 19 ساله دسته 73 کیلوگرم تیم ملی ایران به‌عنوان نخستین نماینده تیم ملی وزنه‌برداری ایران در مسابقات بزرگسالان جهان به روی تخته رفت و ضمن کسب تجربه‌ای ارزشمند از این رویداد مهم و معتبر در رده نوزدهم دسته 73 کیلوگرم دنیا قرار گرفت.
 سلطانی در این خصوص می‌گوید: «دراین دوره از مسابقات قهرمانی جهان اغلب ستاره‌های عنواندار جهانی و المپیک حضور داشتند. در یکضرب خیلی بد کار نکردم و در حرکت آخر اگر موفق می‌شدم وزنه 150 کیلویی را مهار کنم، با همان وزنه 150 کیلوگرم رکورد جوانان جهان در این وزن را به نام خودم ثبت می‌کردم اما به‌خاطر فضا و جو حاکم بر مسابقات جهانی بزرگسالان نتوانستم این وزنه را مهار کنم. البته من در تهران موفق شده بودم این وزنه را با موفقیت بالای سر ببرم اما خب اینجا در ترکمنستان قسمت نبود تا رکورد دنیا را رسما بشکنم و به نام خودم ثبت کنم.»
سلطانی ادامه می‌دهد: «چون نزدیک 6 کیلو وزن کم کرده بودم، در دوضرب توانم کم شده بود و نتوانستم آنطور که باید کار کنم. برای همین در مسابقات رکورد‌های تمرینی‌ام را نتوانستم تکرار کنم، ولی خب تجربه حضور در مسابقات بزرگسالان آن‌ هم برای نخستین بار تجربه خیلی خوبی برایم بود. جو مسابقات، صحنه مسابقه و دیگرموارد موجود در سالن خیلی با مسابقات جوانان و نوجوانان متفاوت بود. به همین دلیل جو حاکم بر مسابقات یک مقدار کار را از دستم درآورد. به هر حال امیدوارم این حضور تجربه‌ خوبی برای سال‌های بعد باشد.»
سلطانی با اشاره به شکستن رکورد جهانی یکضرب و دوضرب در دسته 73 کیلوگرم توسط ژیانگ شی از چین، تاکید دارد: «با این تجربه‌ای که کسب کردم می‌خواهم در آینده مثل این وزنه‌بردار قدرتمند چینی برای کشورم افتخار کسب کنم. امیدوارم سال‌های بعد با افزایش وزن بدنم در دسته 81 کیلوگرم نتایج بهتر از آنچه در ترکمنستان کسب کردم را به دست آورم. قطعا حضور در مسابقات جهانی ترکمنستان از لحاظ تجربه برایم بسیار خوب بود اما در دوضرب می‌توانستم وزنه بیشتری بزنم و انتظارم از خودم بالاتر بود.»


Page Generated in 0.0058 sec