printlogo


کد خبر: 171430تاریخ: 1397/8/15 00:00
بعد از درخشش مقابل ساوتهمپتون
گواردیولا: استرلینگ خیلی جوان است


دو دقیقه مانده به پایان و منچسترسیتی 5 بر یک از ساوتهمپتون پیش است که پپ گواردیولا به خاطر از دست رفتن یک پاس سرش را میان دستانش می‌گیرد. این واکنش نسبتا عجیب از مربی که تیمش قدرتمندانه حریف را در هم کوبیده و البته در وقت‌های تلف شده گل ششم را هم زد، از ذهنیت این مربی اسپانیایی پرده بر می‌دارد.
گواردیولا خوب می‌داند تیمش می‌تواند امثال ساوتهمپتون را آسان ببرد و پایان فصل رکوردشکنی قبل را تکرار یا حتی بهبود بخشد اما آنچه به او انگیزه می‌دهد پیشرفت عملکرد تیم در اروپا است که فصل قبل از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان حذف شدند و دغدغه این روزهای او نداشتن ثبات در دفاع است: «وقتی به محوطه جریمه ما نزدیک می‌شدند، حس می‌کردم می‌توانند گل بزنند. در دوئل‌ها و پاسکاری بین خطوط خوب دفاع نمی‌کردیم.
ما جای پیشرفت داریم و این خوب است. پیروزی 6 بر یک و صدرنشینی خوب است اما باید در همه جای زمین پیشرفت کنیم تا تیم باثباتی باشیم.
اگر در مرحله بعدی لیگ قهرمانان چنین اشتباهاتی داشته باشیم حذف می‌شویم چون آنجا سطح مسابقات خیلی بالاتر است.»
رحیم استرلینگ دو گل زد و دو گل ساخت علاوه بر آنکه تهدید دایمی از دو کناره بود اما گواردیولا ضمن تحسین این بازیکن 23 ساله، می‌گوید: «رحیم بازیکن طراز اولی است اما خیلی جوان است برای اینکه در میان بهترین بازیکنان جهان قرار بگیرد. فرم فوق‌العاده‌ای دارد، سرحال و سریع و باهوش و مبارز و تعیین‌کننده است. می‌تواند دو سمت بازی کند همچنین در وسط زمین و بین خطوط. بازی‌اش خیلی خوب بود اما من انتظار دارم جوانانی مثل او و لروی سانه به پیشرفتشان ادامه دهند. هنوز توپ‌های ساده‌ای را از دست می‌دهد مثل بازی با تاتنهام که یک پاس عالی داد اما توپ‌های زیادی را خراب کرد با این وجود کیفیت و سرعت او باورکردنی نیست. فصل اول وحشت‌زده بود، می‌ایستاد و فکر می‌کرد به چه کسی توپ بدهد اما حالا دید بهتری دارد و از گلزنی و گل‌سازی لذت می‌برد. خودش می‌خواهد بازیکن بهتری شود.»
سیتی در آستانه دربی هفته آینده با منچستریونایتد با دو امتیاز اختلاف صدرنشین است.
مارک هیوز مربی ساوتهمپتون می‌گوید 15 دقیقه ابتدایی که با دو گل همراه بود، بازی را تغییر داد: «تمام برنامه‌هایی که در یک هفته ریخته‌اید و خودتان را برای اجرایش آماده کرده‌اید با خوردن گل زودهنگام از بین می‌رود. شما باید در 15-10 دقیقه ابتدایی هر بازی قوی‌تر از چیزی باشید که ما بودیم. در نیمه دوم بهتر شدیم و از نظر هجومی عملکرد قابل قبولی داشتیم اما به خاطر آنچه در ابتدای بازی رخ داد، هیچ چیزی از این دیدار عایدمان نشد.»
 


Page Generated in 0.0055 sec