printlogo


کد خبر: 171415تاریخ: 1397/8/15 00:00
30 امتیاز اختلاف را در شش ماه نمی‌توان جبران کرد
ساری: موراتا مثل دروگبا نیستمائوریتسیو ساری بعد از پیروزی 3 بر یک چلسی برابر کریستال پالاس گفت منچسترسیتی و لیورپول بهترین تیم‌های لیگ برتر هستند اما چلسی فاصله را با آنها کم کرده. پیشرفت چلسی در این فصل با تاکتیسین نابغه ایتالیایی چشمگیر بوده، آبی‌ها فصل قبل را با ارائه فوتبالی کسالت بار در نهایت در رده پنجم و با فاصله 30 امتیاز نسبت به منچسترسیتی قهرمان به پایان رساندند در حالی که گزارش‌های متعددی از درگیری میان بازیکنان و آنتونیو کونته، مربی سابق تیم منتشر شد اما بعد از آمدن ساری از ناپولی در ماه جولای، چلسی به یکی از جذاب‌ترین و هجومی‌ترین تیم‌های اروپا تبدیل شده و حال و هوای استمفوردبریج به طور کامل تغییر کرده است. چلسی به همراه سیتی و لیورپول بعد از 11 هفته شکست‌ناپذیر بوده و ساری با رکورد طولانی‌ترین شروع بدون باخت برای یک مربی جدید در لیگ برتر که توسط فرانک کلارک در سال 1994 در ناتینگهام فارست به دست آمد، برابر شده. ساری گفت: «واقعا مایه افتخار است و خیلی خوشحالم که مربی این تیم هستم. این رکورد مال من نیست به همه تیم تعلق دارد. من خوش‌شانس بودم که چنین تیم و بازیکنان خوبی در اختیار دارم.»
مربی 59 ساله چلسی که تیمش به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به لیورپول بالاتر از تیم یورگن کلوپ قرار دارد، گفت: «سیتی و لیورپول در حال حاضر یک قدم از ما جلوتر هستند. وقتی من آمدم فاصله با سیتی 30 امتیاز بود، نمی‌شود تصور کرد چنین اختلافی در یک فصل یا شش ماه جبران شود، ما باید بهتر از این کار کنیم هرچند الان هم عملکرد خوبی داریم.» چلسی ساری در جام اتحادیه بعد از غلبه بر لیورپول و دربی‌کانتی در یک‌چهارم‌نهایی با بورنموث روبه‌رو می‌شود و با بردن سه بازی خود در لیگ اروپا با 6 امتیاز اختلاف در صدر جدول گروه قرار دارد؛ اگر بازی این هفته با باته بوریسوف را هم ببرد به مرحله حذفی صعود می‌کند.
به نظر می‌رسید چلسی برابر پالاس که از 10 بازی خود 2 برد داشت کار آسانی داشته باشد اما تیم روی هاجسون، تا اواسط نیمه دوم مقاومت کرد تا اینکه آلوارو موراتا و پدرو رودریگس قفل بازی را باز کردند و ادن آزار در بدو ورود به زمین موثر واقع شد.
ساری ادامه داد: «کمی به دردسر افتاده بودیم برای همین به مقداری کیفیت و شخصیت نیاز داشتیم. خوش‌شانس بودیم چون ادن را روی نیمکت داشتیم. او خیلی سریع توانست بازی را عوض کند. واقعا برای آلوارو خوشحالم که در یک ماه گذشته از نظر خودباوری و شخصیت پیشرفت زیادی کرده همچنین از دیدگاه تاکتیکی و تکنیکی. حالا ثبات بیشتری دارد. او ظرفیت فیزیکی و تکنیکی بالایی دارد و می‌تواند خیلی پیشرفت کند، او قابلیت تبدیل شدن به مهاجم اول یک تیم بزرگ را دارد. گلزنی باید برای او نتیجه کارش باشد یعنی برای تیم و هم‌تیمی‌ها زحمت بکشد بدون اینکه به گل فکر کند، گل واقعا نتیجه کار تیمی است. کمی از نظر روانی شکننده است اما می‌تواند بهتر شود.» این مهاجم 26 ساله در چهار بازی اخیرش بعد از بازگشت از مصدومیت کمر و از دست دادن فرم چهار گل زده.
ساری اما درباره مقایسه موراتا با دیدیه دروگبا گفت: «از نظر فیزیکی نه، دروگبا 15 سال یکی از بهترین‌های جهان بود اما آلوارو خیلی سریع است، نه در دو سه قدم اول اما اگر مجبور شود 40 متر بدود، سرعت بالایی دارد. قدرتمند است اما نه مثل دروگبا.»
چلسی در چهار سال اخیر دو بار قهرمان شده اما ساری درباره شانس تیمش برای حضور در کورس قهرمانی گفت: «نمی‌دانم. امیدوارم فاصله زیاد فصل قبل را جبران کنیم اما نمی‌دانم، خیلی سخت است.»
پالاس از پنج بازی آخرش در لیگ برتر چهار تا را باخته و به رده چهاردهم سقوط کرده اما هاجسون حس نمی‌کند تیمش مشکل دارد: «تیم‌های نیمه دوم جدول معمولا امتیازات زیادی از تیم‌های نیمه اول نمی‌گیرند بخصوص آنهایی که هر تیمی را از مقابلشان جارو می‌کنند. ما هفته پیش مقابل آرسنال و این بازی برابر چلسی نمایش خوبی داشتیم، فقط باید امیدوار باشیم شانس همراهمان باشد. واقعا مهم نیست که شما در کریسمس کجای جدول باشید، ما فصل قبل به ندرت از منطقه سقوط خارج شدیم اما در نهایت یازدهم شدیم. بله، به اندازه‌ای که باید، امتیاز نگرفته‌ایم اما باید دید بعد از 38 هفته کجا هستیم.»
 


Page Generated in 0.0034 sec