printlogo


کد خبر: 171412تاریخ: 1397/8/15 00:00
آنچلوتی: پاری‌سن‌ژرمن می‌تواند قهرمان اروپا شودکارلو آنچلوتی بر این باور است که پاری‌سن‌ژرمن می‌تواند امسال فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود اما ناپولی می‌تواند جاه‌طلبی آنها را متوقف کند.
این دو تیم سه‌شنبه (امروز) در لیگ قهرمانان به مصاف هم می‌روند. بازی رفت دو تیم در پارک دوپرنس با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید و پی‌اس‌جی در آن بازی دوبار عقب افتاد.
آنچلوتی گفت: «این بازی مهمی است و می‌تواند برای هر دو تیم سرنوشت‌ساز باشد. ما در گروه خیلی سختی در کنار پاری‌سن‌ژرمن و لیورپول افتاده‌ایم. نتیجه این بازی می‌تواند برای آینده ما در لیگ قهرمانان اهمیت بسیاری داشته باشد اما برای پاریس هم همین است. ما نیاز به عملکردی فوق‌العاده داریم تا پیروز شویم، چون آنها بازیکنانی استثنایی در کل میدان دارند در حالی که ما چنین بازیکنانی نداریم.»
این آنچلوتی بود که در دوران حضور در فرانسه، سلطه پاری‌سن‌ژرمن بر فوتبال فرانسه را آغاز کرد اما این تیم نتوانسته در لیگ قهرمانان نتایج درخشانی بگیرد. آنچلوتی می‌گوید: «آنها در لحظات مهم لیگ قهرمانان تجربه لازم را نداشتند اما این تیم این فصل قوی‌تر است و بازیکنان بیشتر از پیش به خود باور دارند. آنها می‌دانند که امسال می‌توانند فاتح لیگ قهرمانان شوند. این بازی می‌تواند سرنوشت هر دو تیم را مشخص کند. به‌نظرم کیلیان امباپه و نیمار می‌توانند جانشین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در فوتبال شوند. اگر کیلیان امسال توپ طلا را نبرد، بی‌تردید در چند فصل آینده این کار را خواهد کرد.
نیمار هم پست جدیدی دارد و حالا در قلب تیم قرار می‌گیرد. جای جدید به او اجازه می‌دهد که برای تیمش خطرناک‌تر و موثرتر باشد.»
این آنچلوتی بود که مارکو وراتی را از ایتالیا به پاریس برد، آن هم در حالی که او بازی در سری «آ» را تجربه نکرده و در سری «ب» به‌همراه پسکارا بازی کرده بود.
آنچلوتی گفت: «او بازیکن خیلی مهمی برای تیم است و در جریان تساوی 2 بر 2 خیلی عالی کار کرد. ما رابطه خیلی خوبی با هم داریم. مارکو خیلی جوان بود که به پاریس رفت و مرتبا دارد قوی‌تر و بهتر می‌شود.»
این مربی ایتالیایی پس از حضور در چلسی، پی‌اس‌جی، رئال‌مادرید و بایرن‌مونیخ به سری «آ» برگشته است. او در پاسخ به این سوال که آیا دوباره در لیگ یک فرانسه مربیگری خواهد کرد؟ گفت: «در فرانسه راضی بودم. پس مشکلی با برگشتن به این کشور ندارم. هر اتفاقی ممکن است بیفتد.»
 


Page Generated in 0.0053 sec