printlogo


کد خبر: 171399تاریخ: 1397/8/15 00:00
نورمحمدی: داور ویدیویی به فوتبال ایران کمک می‌کندحامد نورمحمدی مدافع پارس جنوبی جم امیدوار است با فناوری کمک داور ویدیویی در لیگ برتر ایران، اشتباهات داوری کمتر شود.  نورمحمدی در مورد تصمیمات داوران در فصل جاری می‌گوید: «معلوم نبود در بازی با سپیدرود داور چگونه تصمیم می‌گرفت و به نظرم سه امتیاز را به آنها هدیه کرد چون اگر می‌خواستند عدالت را رعایت کنند، آن صحنه اصلا پنالتی نبود و پرچم کمک داور به نشانه آفساید بالا رفته بود. همین که خطای صددرصد روی روح‌ا... سیف‌اللهی را اعلام نکرد؛ از تلویزیون که بازی را تماشا می‌کردم کاملا مشخص بود. ما حتی در زمین خودمان هم مظلوم واقع می‌شویم و حداقل وقتی ما میزبان بازی هستیم نباید داوری علیه‌مان باشد. امسال خیلی از این مسائل ضرر کردیم و امیدواریم از اینجای فصل به بعد عدالت رعایت شود. به نظرم VAR خیلی می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند و اعتراض تیم‌ها به داوری کمتر می‌شود.»
نورمحمدی درباره تاثیر وضعیت مالی در نتایج پارس جنوبی ادامه می‌دهد: «نبود پول ناخودآگاه تمرکز بازیکنان را به هم می‌ریزد و تاثیرگذار است. همه فکر می‌کنند پولدارترین تیم ایران هستیم اما به لحاظ پرداختی‌ها و رقم قراردادها در رده‌های آخر هستیم.»

 


بیک‌زاده: داوری‌های لیگ دسته یک آزاردهنده است

هاشم بیک‌زاده مدافع تیم لیگ یکی پرسپولیس پاکدشت از اینکه مقابل تیم صدرنشین گل‌گهر سیرجان توانستند امتیاز بگیرند خوشحال است. بیک‌زاده درباره این بازی که با تساوی یک بر یک به پایان رسید، می‌گوید: «بازی بدی انجام ندادیم ولی می‌توانستیم خیلی بهتر از این کار کنیم. نمایش ما با چیزی که در تمرینات از خودمان نشان می‌دهیم فرق داشت، هر چند که در همین شرایط هم باید گل‌گهر را می‌بردیم. ما یک گل کاملاً تصادفی خوردیم و این در حالی است که قبل از آن می‌توانستیم دو موقعیت تک به تک را تبدیل به گل کرده و کار گل‌گهر را تمام کنیم. آنها در این بازی از دست ما فرار کردند.»
 مدافع پرسپولیس پاکدشت با اشاره به داوری این بازی ادامه می‌دهد: «داور سوت‌هایی زد که واقعاً اعصاب تیم ما را به‌ هم ریخت. بازیکنان آنها بارها روی بازیکنان ما خطا کردند. آنها مدام در درگیری‌های هوایی یا زمینی پیراهن بازیکنان ما را می‌کشیدند ولی داور و کمک‌هایش هیچ توجهی نداشتند. انتظار ما از کمیته داوران این است که برای چنین مسابقات حساسی از داوران سرشناس استفاده کند. داوری‌های لیگ دسته ‌اول واقعاً آزاردهنده است و امیدوارم برای بازی با مس که یک بازی مهم است، داوری قوی را انتخاب کنند.» بیک‌زاده درباره اینکه برخی معتقدند نمایش گل‌گهر در این بازی در حد صدرنشین لیگ دسته اول نبوده، می‌گوید: «آنها از ابتدای بازی تحت تأثیر ما بودند و اگر موقعیت محمد اوسانی تبدیل به گل می‌شد همه چیز فرق می‌کرد. گل‌گهر فقط برای گرفتن مساوی به تهران آمده بود.» 


Page Generated in 0.0055 sec