printlogo


کد خبر: 169260تاریخ: 1397/7/22 00:00
کی‌روش: نمی‌خواهم مثل عراق 4 گل بخوریم و ایجنت‌ها خوشحال شوند
یکی را پیدا کنید 1 میلیون دلار بدهد تا پرتغال بیاید

بالاخره نوبت کارلوس کی‌روش رسید تا در حاشیه تمرین تیم ملی مصاحبه کند. مصاحبه‌ای که در زمین شماره 2 اردوگاه تیم ملی برگزار شد. زمینی که بعد از سه سال سرانجام آماده شد و کی‌روش بخش ابتدایی حرف‌هایش را به این زمین اختصاص داد:
 
* نخستین روز را اینجا به یاد دارم که با کفاشیان تقریبا 8 سال پیش حضور یافتیم. آنجا گفتم که نخستین مطلب مهم بهبود زمین تمرین اینجاست. امروز پس از گذشت تقریبا 8 سال زمین جدید را در آکادمی فوتبال آزمایش می‌کنیم. مطمئنم و امیدوارم که خیلی از افراد مخصوصا مربیان تیم‌های ملی بتوانند لبخند بزنند چرا که می‌توانند از این صحنه برای رویدادهای بین‌المللی استفاده کنند. پایبند بودن به این زمین و ایجاد ساختمان پِک باعث شد تا یکسری دشمن پیدا کنم اما امروز بار دیگر همانطور که شاهد هستید می‌توانیم یک زمین برای تیم‌های ملی فوتبال داشته باشیم. ما صحبت‌های‌مان را در رسانه‌ها انجام نمی‌دهیم و این زمین میراثی است که از طرف من برای فوتبال ایران باقی می‌ماند. تحت ریاست مهدی تاج، شما آقایان یک زمین دارید. شاید برای برخی‌ها هضم این مساله دشوار باشد اما مهم‌ترین مطلب این است که تیم‌های ملی امروز یک قدم رو به جلو برمی‌دارند.
 *از تک تک کسانی که باعث شدند این  مهم به واقعیت تبدیل شود، تشکر می‌کنم. از 8 سال پیش گفتم که ما نیاز به زمین درجه یک داریم و امروز این اتفاق افتاد. امیدوارم خدای متعال نگهدار این زمین و مردم باشد. زمین جدید، یک قدم رو به جلو خواهد بود اما تنها موضوع برای پیشرفت فوتبال ایران نیست. فکر می‌کنم همه مربیان با من موافق باشند که ما تنها نیاز به یک زمین نداریم و زمین‌های زیادی می‌خواهیم.
 *پیش از آغاز جام جهانی 2018 روسیه، حسن روحانی رییس‌جمهوری محترم ایران صحبت‌های الهام‌بخشی کرد و با بیان «یک کشور، یک ضربان» باعث ایجاد انگیزه و الهام برای بازیکنان شد تا برای غرور کشور ایران بجنگند. همانطور که مطلع هستید، مقام معظم رهبری در سخنان‌شان از تیم ملی قدردانی کردند که این صحبت‌ها برای من و بازیکنان باعث افتخار و قوت قلب بود. مطمئنا فرمایش‌های ایشان برای ما الهام بخش خواهد بود و از صمیم قلب از طرف خودم و تک تک بازیکنان از ایشان تشکر می‌کنم. فرصت نداشتیم نزد ایشان رفته و تشکر کنیم اما می‌خواستم مراتب تشکرم را به ایشان ابلاغ کنم. مطمئنا فرمایشات مقام معظم رهبری الهام‌بخش خواهد بود و تلاش می‌کنیم در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به قهرمانی دست پیدا کنیم. فرمایشات ایشان و همچنین صحبت‌های رییس جمهوری باعث خواهد شد تلاش کنیم به موفقیت برسیم و قدم‌های رو به جلو برای موفقیت برداریم اما اعتقاد من این است که با این فرمایشات و کلام‌های الهام‌بخش اولویت باید برای حمایت از تیم ملی باشد. باید از آماده‌سازی ما حمایت شود چرا که فقط 3 ماه تا آغاز جام ملت‌ها زمان داریم.
 *در ماه‌های سپتامبر و اکتبر 2 بازی در تاریخ فیفا را از دست دادیم و تلاش می‌کنیم برای روز فیفا در آبان ماه یک بازی دوستانه با ترینیداد و توباگو داشته باشیم. یک بازی هم با ونزوئلا در تهران برگزار خواهیم کرد. بسیار تلاش خواهیم کرد تا قبل از جام ملت‌ها 3 بازی در تهران انجام دهیم.
 * شما به‌عنوان عضوی از رسانه‌ها باید به مردم توضیح دهید که چرا این اتفاق رخ می‌دهد(کیفیت پایین حریفان تدارکاتی تیم ملی). وقتی شما به مغازه‌ای می‌روید و با بودجه‌ای که در اختیار دارید نمی‌توانید فراری بخرید باید پیکان بخرید. شاید هم مجبور شوید دوچرخه بگیرید مثل ما که قبل از جام جهانی 2014 برزیل واقعا با دوچرخه خود را آماده مسابقات کردیم. این افرادی که نام می‌برید قبل از جام جهانی 2018 روسیه کجا بودند؟ قبل از جام جهانی یک حریف به نام لیتوانی داشتیم و 3 بازی دوستانه را از دست دادیم. چند روز پیش ایمیلی داشتیم از برزیل، وقتی این ایمیل رسید همه جشن گرفتیم. در پاسخ ایمیل برزیل پرسیدیم شرایط‌‌تان برای بازی دوستانه با ما چیست اما تا الان جوابی نداده‌اند. اگر عراق با آرژانتین بازی می‌کند این وظیفه شماست که به‌عنوان یک شخص از اصحاب رسانه به مردم توضیح دهید که چرا این اتفاق رخ می‌دهد. ما هم تلاش می‌کنیم با منابع محدودی که در اختیار داریم به دنبال حریف تدارکاتی باشیم.
 * از من می‌پرسید آیا خوشحالید مقابل 3 تیم از آمریکای جنوبی بازی می‌کنید؟ بله خوشحالم چون از اروپا هیچ تیمی نمی‌تواند با ما بازی کند. در آفریقا همه درگیر جام ملت‌های این قاره هستند، در آسیا هم تیمی نمی‌خواهد با ما بازی کند چون تقویمش را بسته است. در آمریکای جنوبی از برزیل گرفته تا آرژانتین مبلغ 5/1 میلیون دلار از ما می‌خواهند تا با آنها بازی کنیم. از جاهای دیگر و با دوستان خود تلاش کردیم تا با تیم‌های بولیوی و ونزوئلا بازی کنیم. این وظیفه شما رسانه‌هاست که به مردم این توضیحات را ارائه دهید و واقعا شرایطی که ما داریم چیست. باید جلوی بازی تظاهرگونه را بگیریم. وقتی شخصی می‌گوید شما (کی‌روش) با توجه به ارتباطی که با پرتغال دارید چرا بازی دوستانه با این تیم را هماهنگ نمی‌کنید باید یک شخص پیدا شود یک میلیون دلار پرداخت کند تا این بازی برگزار شود و آن فرد بگوید چه منبعی وجود دارد که این پول پرداخت شود؟ حقیقتا بیایند و بازی‌های تظاهرگونه را انجام ندهند.
 *تیم‌های ونزوئلا و بولیوی برای مسابقاتی که پیش‌رو دارند رقابت می‌کنند و حریفان خیلی خوبی هستند. حالا می‌خواهم فنی و فوتبالی جواب شما را بدهم. من به دنبال این هستم تا تیمم مقابل تیمی به میدان برود که بتواند حداقل 70 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشته باشد. شما بازی عراق و‌ آرژانتین را دیدید؟ من دیدم. در این مسابقه آرژانتین 90 درصد مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت و در نهایت 4 بر صفر پیروز شد. در پایان این مسابقه بازیکنان عراق اعتماد به نفس‌شان را از دست داده بودند. در این میان فقط ایجنت‌ها بودند که کمیسیون خوبی از این مسابقه نصیب‌شان شد. من نمی‌خواهم این اتفاق برای تیم ملی رخ دهد. من می‌خواهم تیمم با حریفانی بازی کند که 70 درصد مالکیت توپ در اختیارش باشد تا بتوانیم چگونه حمله کردن و دفاع کردن را تمرین کرده تا در جام ملت‌ها از آن بهره ببریم. نمی‌توانیم با اسپانیا تمرین کنیم و 90 درصد توپ و میدان در اختیار آنها باشد اما در جام ملت‌ها بیاییم با یمن بازی کنیم. امیدوارم این نکته فنی من را به صورت کامل به مردم انتقال دهید.
 


Page Generated in 0.0058 sec