printlogo


کد خبر: 169258تاریخ: 1397/7/22 00:00
مصاحبهنسبت به شرایط منتقدم
کرانچار: از آن مربی‌ها نیستم
که دنبال حریف بدوم
زلاتکو کرانچار در حاشیه تمرین شنبه تیم امید درباره مشکلات این تیم از جمله نداشتن زمین تمرین و استفاده نکردن از امکانات تیم بزرگسالان مصاحبه کرد:
*من انتقادم را قبلا هم ارائه کردم و در واقع منتقد هستم نسبت به زمین‌های تمرین که برای ما فراهم شده. به غیر از شماره یک کارگران و زمین پیکان‌شهر بقیه زمین‌ها مناسب نیست. امیدوارم شرایطی فراهم شود که در اردوها بتوانیم ملی‌پوشان را آماده کنیم تا به هدفمان برسیم.
* بعد از تورنمنت 3 جانبه‌ای که بین خودمان برگزار می‌کنیم چون بعد از بازی‌های آسیایی این نخستین گردهمایی ما است، می‌توان پذیرفت که چنین کاستی‌هایی داشته باشیم. در رابطه با نحوه اسکان‌مان که چندان جالب نبود یا همین زمین و سایر شرایط که به مسوولان ذیربط مربوط می‌شود باید توجه بیشتری شود. من به فدراسیون اعلام کردم از الان باید روی تمام این موارد کار شود و آنها را در نظر بگیریم و اصلاحات لازم به عمل بیاید چون آن زمان دیگر ما مسابقات جدی را پیش رو داریم. در آن زمان باید بازیکنان را برای مسابقات مقدماتی‌مان صیقل بدهیم. من فقط از فدراسیون درخواست دارم و به این دلیل نیست که معترض هستم. ما به نتایجی که می‌خواستیم رسیدیم و آن هم لیستی بود که بتوانیم از آن چند بازیکن جدید پیدا کنیم و در این زمینه موفق هم شدیم لذا با همه این کم و کاستی‌هایی که نام بردم هیچ خللی در برنامه‌های ما به وجود نیامده است.
* از زمانی که سرمربی تیم امید شدم برنامه‌ام را طبق تاریخ فیفا اعلام کردم و در هر تاریخ فیفا که ما پیش رو داریم حداقل 2 مسابقه با حریفان قدر بین‌المللی درخواست کردم. در واقع از شهریورماه زمانی که از بازی‌های آسیایی برگشتیم، این موضوع برعهده بخش ذیربط فدراسیون و نفراتی که در امور بین‌الملل حضور دارند، بود. آنها یک توافقی با فدراسیون عراق کرده بودند که عراقی‌ها اعلام کردند نمی‌توانند تیم‌شان را تشکیل دهند. فقط در این زمینه یک اشتباه رخ داده ولی من از آن دسته آدم‌ها نیستم که به‌عنوان مربی به دنبال حریف بدوم و بخواهم با حریفی توافق کنم، این جزو شغل من نیست. در فدراسیون بخش‌های مربوطه باید در این زمینه کار کنند. الان هم برای اردوی بعدی که قصد داریم در نوامبر برگزار کنیم باید به دنبال حریف باشیم، اگرچه قول‌هایی داده شده و توافقاتی صورت گرفته است.
*ما همیشه گفتیم اسکان بهتر به تیم ملی بزرگسالان تعلق دارد. الان بحث کی‌روش نیست و بحث تیم ملی بزرگسالان است که همیشه به همه تیم‌ها اولویت دارد و حتی اگر قرار باشد کسی در اختیار کسی باشد باید تیم امید کاملا در اختیار تیم بزرگسالان باشد و به نوعی تیم امید حکم تیم «ب» را برای تیم بزرگسالان دارد. پس بحث هماهنگی بین من و کی‌روش نیست و باید هماهنگی از مدت‌ها پیش انجام می‌شد، آن هم توسط قسمتی از فدراسیون فوتبال که وظیفه‌اش هماهنگی است، نه تمام فدراسیون. از اردیبهشت ماه که من طرح و برنامه‌ام را دقیقا اعلام کردم متأسفانه این هماهنگی انجام نشده و طبیعی است وقتی ما اسکان را به تیم بزرگسالان بدهیم باید در جای دیگر اسکان پیدا کنیم. حالا چرا این اسکان به موقع و به خوبی برای تیم ما تهیه نشده، به قسمتی از فدراسیون فوتبال برمی‌گردد که مسوول این کار است.
*تا این لحظه که چراغ سبزی به ما برای استفاده از مجموعه «پک» نشان داده نشده اما اگر چنین پیشنهادی شود با وجود اینکه ضرورتی هم ندارد چون فقط سه روز از اردو باقی ‌مانده اما با کمال میل از مجموعه پک استفاده خواهیم کرد. با این حال برای اردوهای بعدی بخصوص اردوی ماه ژانویه (دی ماه) قطعا به استفاده از مجموعه کاملی مانند پک نیاز خواهیم داشت.
*چهار سال پیش من و کی‌روش درگیری نداشتیم و یک اختلاف در بینش بود. من در ایران با هیچ مربی اختلافی ندارم. تعجب می‌کنم از این سوالات. من سرمربی تیم امید هستم و فقط حق دارم در مورد این تیم صحبت کنم. دوست هم دارم هر چه بهتر تیمم را آماده کنم و سایر موارد حاشیه هستند و ممکن است افکار اشخاص دیگر باشد که به آن نمی‌پردازم.
*مطمئنم کی‌روش درگیر مسائلی است که به خودش مربوط می‌شود. اول امضای قراردادش و بعد اجرای برنامه‌هایش در تیم ملی. بازهم می‌گویم به نظرم نیاز نیست ارتباطی ایجاد شود برای همکاری، چون هر طرف بینش خاص خودش را دارد و عملا ما باید حال تیم ملی بزرگسالان را درک کنیم.


Page Generated in 0.0056 sec