printlogo


کد خبر: 169254تاریخ: 1397/7/22 00:00
آوارگی تمام شد، تیم ملی به خانه برگشت
در فینال جام ملت‌های آسیا منتظرتان هستیم

تمرین دیروز تیم ملی در آکادمی تیم‌های ملی در شرایطی برگزار شد که پیش از شروع تمرین، از زمین شماره 2 اردوگاه تیم‌های ملی که به‌تازگی آماده بهره‌برداری شده رونمایی شد. پیش از شروع تمرین، ملی‌پوشان با گرفتن عکس تیمی و با لباس‌های یکدست قرمزرنگ در این زمین به‌نوعی افتتاحیه چمن این اردوگاه را جشن گرفتند. این عکس می‌تواند در فوتبال ایران ماندگار شود، اگر این تیم بتواند در جام ملت‌های آسیا به قهرمانی برسد. 110 روز دیگر مسابقه فینال برگزار می‌شود و امیدواریم شاگردان کی‌روش را آنجا ببینیم. اشکان دژاگه و مسعود شجاعی در عکس تیمی حضور داشتند اما هنگام تمرین تاکتیکی به ساختمان یک رفتند. مهدی تاج هم پیش از شروع تمرین در اردوگاه حاضر شد و با کی‌روش و سایر ملی‌پوشان صحبت کرد. تاج همچنین بعد از مصاحبه کی‌روش با خبرنگاران، حدود ۵۰ دقیقه با سرمربی پرتغالی تیم ملی صحبت کرد و تمرین زیرنظر اوسیانو و مک‌درمورت برگزار شد. در حاشیه تمرین مثل یکی، دو روز اخیر بیرانوند برخورد جالبی با آزمون داشت و شوخی‌های این دو نفر مورد توجه عکاسان قرار گرفت. مفرح‌ترین بخش تمرین بازی آقاوسط با ضربات سر بود که بازیکنان در گروه‌های مختلف این مسابقه را انجام می‌دادند. در یکی از تیم‌ها بیرانوند، سیدحسین حسینی، قدوس، عابدزاده و محمدی حضور داشتند که بیرانوند بعد از پایان این مسابقه، شادی خود را از پیروزی همبازیانش پنهان نکرد و رو به دوربین عکاسان با همان حالت عکس یادگاری گرفت. در تمرین تاکتیکی هم آزمون و طارمی برخورد جالبی داشتند بدین ترتیب که طارمی بارها و بارها از آزمون توپ می‌خواست و او را مرتب صدا می‌کرد و سردار هم جواب می‌داد پاسی که می‌خواستی گرفتی؟ تمرین که تمام شد بیرانوند در قالب بازیکن تیم برنده رفتار جالبی با علی کریمی داشت و با حالت شوخی سر خود را به سمت سینه هافبک استقلال چسباند و او را به عقب می‌راند. کریمی هم که ذاتا بازیکنی آرام و سر به زیر است پاسخی به کری بیرانوند نداد و بلافاصله بین بازیکنان دیگر رفت.

 نمودارهای عنکبوتی سامان در بالاترین سطح هستند
قدوس در کانون توجه؛ کنار امباپه در عملکرد و زیبایی گل

به نقل از سایت شبکه تلویزیونی فوتبال سوئد، اولا لیدمارک اریکسون که در برنامه‌ای پیرامون تیم ملی فوتبال سوئد صحبت کرد با اشاره به عملکرد سامان قدوس در فصل جاری لوشامپیونا گفت: «نمودارهای عنکبوتی سامان قدوس در بالاترین سطح هستند و مساله‌ای که همیشه باید در نظر گرفت مقایسه یک بازیکن با برترین‌های همان لیگ است. سامان قدوس الان همراه نیمار و امباپه و دیگر ستارگان در لوشامپیونای فرانسه بازی می‌کند.»
این مفسر فوتبال سوئد ادامه داد: «سامان قدوس در آمار و ارقام فصل جاری لوشامپیونای فرانسه همراه نیمار و امباپه در یک سطح است و بدین‌خاطر در جمع برترین‌های این رقابت‌ها قرار می‌گیرد. البته او همطراز نیمار و امباپه نیست اما یکی از بهترین بازیکنان لوشامپیونا است زیرا فصل را به خوبی شروع کرد. با آن نمودار عنکبوتی هم روشن است در تیم ملی کشورش نیز بازی کند.»
همچنین بخش فرانسوی‌زبان سایت وان فوتبال با توجه به وقفه کوتاه‌مدت لوشامپیونای فرانسه دست به انتخاب زیباترین گل‌های این رقابت‌ها تا پایان هفته نهم زده که گل سامان قدوس در هفته نهم لوشامپیونا به دیژون در صدر فهرست 15 گل زیبای این رقابت‌ها از نگاه سایت وان فوتبال قرار گرفته است.
امباپه، مهاجم مطرح پاری‌سن‌ژرمن نیز پایین‌تر از سامان قدوس قرار گرفت و رتبه دهم زیباترین گل‌های لوشامپیونا را به خود اختصاص داد.
 


Page Generated in 0.0054 sec