printlogo


کد خبر: 169243تاریخ: 1397/7/22 00:00
طنزیمهومن جعفری

بابا تو دیگه کی هستی!
همین الان که با شما صحبت می‌کنم مانده‌ام در کف اینکه در مورد جملات دیروز کارلوس کی‌روش مطلب بنویسم یا ننویسم. بنویسم یک درد است. ننویسم یک درد! چه بگویم که این ناقلا می‌داند چطوری رنگمان کند.
بعد از این دلم می‌سوزد که اسم بلاژویچ را گذاشته بودند سیاه‌باز!
 
برای بینندگان برنامه نود
قرار شده برنامه نود این هفته پخش نشود. به شخصه مشتری این برنامه نیستم و همان ساعتی که مردم مشغول تماشا و تخمه شکستن و لذت بردن از بلایی هستند که عادل دارد سر یک بینوایی در می‌آورد، بنده با خیال راحت می‌نشینم و یک دانه از این سریال‌های اره‌ای هالیوودی می‌بینم و بیشتر هم لذت می‌برم. امتحان کنید. اگر شما از آن دسته عزیزان دلی هستید که نود را به این خاطر می‌بینید که عادل هفته‌ای یک نفر را در آن سلاخی می‌کند، سریال «هانیبال» را ببینید! هم خون و خونریزی‌اش بیشتر است، هم سلاخی دارد، هم پیکرتراشی دارد، هم ساختن مجسمه با دست و پای بریده مقتولان را دارد! تازه کانیبالیسم هم داخلش هست که خودش لذت تماشایش را دو چندان می‌کند. این یک هفته که نود نیست، عزیزانی که به این برنامه معتاد شده‌اند هانیبال ببینند! خون و خونریزی‌اش البته به پای برنامه عادل جان که نمی‌رسد اما از هیچی که بهتر است!
 
برندکشی
خبر آمده که قرار است برنامه ورزش و مردم تعطیل شود و یک برنامه جدید راه بیندازند. اینکه کدام عقل کلی به چنین نتیجه درخشانی رسیده که برنامه‌ای با چهار دهه قدمت را تعطیل کند تا یک برنامه صفر کیلومتر راه بیندازد را نمی‌دانیم اما در بخش‌هایی از ورزش و تلویزیون ما پر است از پروفسورهایی که برنامه‌ها و باشگاه‌ها و برندهای بسیار معروف را زمین زدند تا یک برند نو را راه بیندازند و نتیجه‌اش هم چیزی جز ورشکستگی نبود. پاس تهران کجاست؟ برنامه صبح جمعه با شما کجاست؟ هزار تا مثال دیگر می‌شود زد. این همه اسم عوض کردید چه شد؟ برنامه که همان برنامه است. چهل سال هم قدمت دارد. چه دردی است که می‌خواهید اسمش را عوض کنید؟ سری بعدی‌اش را راه بیندازید. این چه دردی است که در احترام به مجری درگذشته برنامه‌اش را نابود کنید؟
 
حد و مرزت را بشناس
قرار است لوپتگی را از رئال برکنار کنند تا مورینیو برود آنجا تا زیدان برود منچستر! وسط این هاگیر واگیر فقط باید بگوییم بزرگترین بازنده تاریخ دنیا کسی نیست جز لوپتگی! قبل از جام جهانی تیم یکدست اسپانیا را نابود کرد تا به رئال برود. حالا هم در رئال غلطی که نکرده هیچ، سر نخواستنش دعواست. یاد بدبخت بیچاره دیوید مویس افتادیم. داشت در اورتون آقایی می‌کرد که وسوسه شد بیاید در منچستر یونایتد و به آقای «نامبر وان» تبدیل شود. از همان زمان که پایش را گذاشت جای بزرگان تا همین امروز آب خوش از گلویش پایین نرفته! نکنید آقایان مربی! نکنید! حد و مرزتان را فراموش نکنید!
 


Page Generated in 0.0055 sec