printlogo


کد خبر: 169174تاریخ: 1397/7/22 00:00
استقبال طرفداران از من باورنکردنی است
ساری: چلسی با تمام ظرفیت کار نمی‌کند

مائوریتسیو ساری، مربی چلسی از ادن آزار هم تعریف کرده و هم انتقاد. او درباره پست ژورژینیو در چلسی توضیح داده و گفته که تیمش در حال حاضر با 60، 70 درصد ظرفیت کار می‌کند.
گزارش‌های زیادی منتشر شده مبنی بر اینکه بازیکنان چلسی از آزادی که ساری به آنها داده راضی هستند، به‌ویژه که از سختگیری‌های آنتونیو کونته خسته شده بودند. آزار یکی از این بازیکنان است اما مربی چلسی بر این باور است که او باید فوتبالش را جدی‌تر بگیرد.
ساری می‌گوید: «آزار بازیکنی فوق‌العاده است و حتی فکر نمی‌کنم او بداند تا کجا می‌تواند پیشرفت کند. من گفتم که او می‌تواند در نهایت به حلقه بسته سه، چهار بازیکن برتر دنیا برسد.
مساله این است که او برای لذت بردن بازی می‌کند و گاهی درک نمی‌کند که مهم است که از مرحله خوش گذراندن عبور کنید و به سراغ چیدن ثمره کار خود بروید. در نهایت، باید میوه تلاش خود را برداشت کنید.
روش آزار خوب است اما می‌تواند باعث محدودیت او هم بشود. او باید سرش را بالا بگیرد، به اطراف نگاه کند و دریابد که یک دنیا پیش روی او است که می‌تواند با پاهایش آن را فتح کند، البته به کمک تیم، نه به‌صورت انفرادی. او حرف‌های مهربانانه‌ای درباره من زده که انتظارش را نداشتم. قرارداد او در سال 2020 به پایان می‌رسد اما او اینجا می‌ماند. من وسوسه شدم که از او در پست مهاجم مرکزی استفاده کنم و ممکن است در آینده باز هم این کار را انجام بدهم اما حالا وقت این کار نیست. ما نیاز داریم که اولیویه ژیرو و آلوارو موراتا را باور داشته باشیم.»
ساری درباره بازیکنان دیگر چلسی می‌گوید: «داوید لوییز انسانی واقعا دوست‌داشتنی است. او نمونه است و بازیکنی حرفه‌ای است. سسک فابرگاس هم کیفیتی فوق‌العاده دارد. او به‌تازگی از مصدومیت برگشته و افتخار می‌کنم که او را در تیم دارم. او کمک بزرگی به تیم ما خواهد کرد.»
بردن ژورژینیو از ناپولی به چلسی بسیار به ساری کمک کرد که سبک بازی خودش را در تیم جدیدش جا بیندازد. او می‌گوید: «ژورژینیو می‌داند که از او چه می‌خواهم و هرچه می‌گویم را به‌سرعت درک می‌کند. او حالا جواهری برای ماست و برای تیم ملی ایتالیا هم بازی می‌کند.
مساله بر سر توازن است. ژورژینیو کمک می‌کند که دیگران بهتر بازی کنند و آنها را راهنمایی می‌کند و کل تیم را در جریان بازی نگه می‌دارد.»
ساری می‌گوید که چلسی در این فصل مدعی قهرمانی نیست، چرا که زمانی به این تیم ملحق شده که یورگن کلوپ و پپ گواردیولا در تیم‌هایشان جا افتاده‌اند: «من می‌گویم که این چلسی تنها با 60، 70 درصد ظرفیت خود کار می‌کند اما اینکه چه چیزهایی از تیم کم شده و چه چیزهایی را نیاز داریم یکسان نیستند و هر کدام داستان خود را دارد.»
طرفداران از سبک بازی چلسی با ساری راضی هستند و از او استقبال گرمی به عمل آورده‌اند. ساری می‌گوید: «این ماجرای ساری‌بال برایم جذاب است. من به شبکه‌های اجتماعی نمی‌روم اما می‌بینم که طرفداران ویدئوهای پاس‌کاری‌های ما را به اشتراک می‌گذارند. اگر راستش را بخواهم بگویم، طرفداران چلسی حتی دقیق نمی‌دانند که ساری‌بال چیست. آنها خودشان این کلمه را اختراع کرده‌اند و آن را به زبان می‌آورند. ماجرای بامزه‌ای است.»
ساری درباره حضور در چلسی می‌گوید: «این رویای من است که اینجا هستم. من وقتی وارد استمفوردبریج شدم، شنیدم که فریاد می‌زدند: مائوریتسیوووووووو! سپس شعارها از راه رسید و واقعا باورم نمی‌شد. آنها اغلب این کار را برای افرادی انجام می‌دهند که قهرمانی به دست آورده‌اند اما من چه جامی کسب کرده‌ام؟ واقعا باورم نمی‌شود.»
منبع: فوتبال ایتالیا

 


Page Generated in 0.0054 sec