printlogo


کد خبر: 169026تاریخ: 1397/7/19 00:00
طنزیم
به ما چه؟هومن جعفری

یعنی مردم هم یک آرزوهایی دارند که آدم با شنیدنشان حقیقتا از پاسخ در می‌ماند. یک نمونه‌اش همین مهرداد هدایتیان، هافبک 21 ساله فولاد که در مصاحبه‌ای فرموده: می‌خواهم دوباره در مشهد به پدیده گل بزنم!
خب بزن آقا! برای گل زدن حتما باید مصاحبه کنی؟ الان این جمله را گفتی که ما چه‌کار کنیم؟ کار و زندگی‌مان را ول کنیم منتظر بمانیم ببینیم در بازی فولاد و پدیده، جنابعالی گل می‌زنی؟ یعنی الان درد مردم دنیا این است که شما دوباره به پدیده گل بزنی؟ مرد حسابی! آمریکا سفیرش در سازمان ملل را عوض کرده، الان چهارصد و هفتاد نظریه در این مورد به وجود آمده که این رفته، چرا رفته، قرار است چه کسی بیاید سرجای او و چرا! یا خبر آمده بنزین قرار است بشود لیتری چهار هزار تومان که حقیقتا من نمی‌دانم بعد از عملی شدن این اتفاق، دقیقا چه اتفاقی قرار است رخ بدهد. یا همین قضیه روزنامه نگار منتقد عربستانی که معلوم نشد در ترکیه اسیر شد یا مرد؟ وسط این هاگیر واگیر بین‌المللی، به کل دنیا بگوییم دو سه روز دست نگه دارید که فلانی می‌خواهد به فلان تیم گل بزند؟ خب بزند! به ما چه؟
الان من هم تمایل دارم حقوقم را از ایران ورزشی به دلار بگیرم. تازه تمایل دارم از این به بعد در روزنامه دیلی میرور طنز ورزشی بنویسم. می‌آیم اینها را در مصاحبه‌ای بیان کنم؟ واقعا می‌آیم؟
 
ری اکشن استاد
به تازگی خبری منتشر شده مبنی بر اینکه بعد از چند سال تازه فاش شده عکس العمل مورینیو بعد از شکست معروف پنج برصفر مقابل بارسا چه بوده. استاد وارد رختکن شده و گفته: «می‌دانم این شکست شما را اذیت کرده است. شاید برای خیلی از شما، این بدترین شکست دوران حرفه‌ای باشد. آنها حالا خوشحال هستند و به نظر می‌رسد قهرمان شده‌اند اما آنها فقط یک بازی را بردند. این تازه اول کار است. هنوز راه زیادی برای رسیدن به قهرمانی وجود دارد. فردا به شما استراحت می‌دهم اما در خانه نمانید. با خانواده، بچه‌ها یا دوستان‌تان در شهر دور بزنید. اجازه بدهید که مردم ببینند می‌توانید بر این شکست غلبه کنید. شاید مردم در مورد اهمیت این شکست صحبت کنند اما خودتان را پشت این موضوع قایم نکنید. باید جرات‌تان را نشان بدهید. بعد از این شکست، باید برای قهرمانی مبارزه کنید»
حالا فقط مجسم کنید جای مورینیو، امیرخان قلعه‌نویی سرمربی رئال بود و تیمش پنج تا از بارسا می‌خورد. این هم نمونه‌ای از صحبت‌های این بزرگوار:
«واقعا نمی‌دونم چی بگم به شما حیف نونا! یه مشت کریم شیره‌ای اومدن تو این باشگاه ...! خروارها منیت داره تو زمین برای خودش راه میره اونوقت هوادار رئال باید از اینجا تا میدون سانتیاگو رو پیاده بره گریه کنه باخت هضمش بشه!
(داد می‌زند) آقای راموس! اون موقعی که با ژیان میومدی سر تمرینای تیمای پایه رئال یادت هست؟ کجا بودی امروز وقتی داوید ویا با یک متر و چهل قد، روی سر شما بلند شد سر زد؟ آقای کاسیاس! هی باسه من نقش جوانمرد قصاب رو بازی کن برو تو اردوی تیم ملی سر میز بارسایی‌ها بشین قلیون بکش! ماست خورده بودی قبل از بازی حیف نون؟ آقای پپه! مرد حسابی اون موقعی که ... (بووووووووووق)
ببخشید. از اینجا به بعد سخنان استاد قابل چاپ نیست!
 


Page Generated in 0.0053 sec