printlogo


کد خبر: 169017تاریخ: 1397/7/19 00:00
حامی مالی به تعهداتش عمل نکرده، پول‌های فیفا نرسیده
کفگیر فدراسیون به ته دیگ خورد

مشکلات مالی باشگاه‌ها کم بود حالا فدراسیون فوتبال هم صراحتا از بی‌پولی ناله می‌کند تا جایی که خزانه‌دار هشدار داده که شاید برنامه‌های تیم‌های ملی با اختلال جدی مواجه شود.
 البته این مشکل فعلا دامن تیم فوتسال را گرفته و بازی‌هایش مقابل برزیل لغو شده اما تیم ساحلی به زودی راهی پرتغال می‌شود و در مورد برنامه‌های تیم ملی بزرگسالان هم فعلا خبر بدی نشنیده‌ایم چرا‌که بازی‌های دوستانه همه در تهران برگزار می‌شود. علی سلیمانی خزانه‌دار فدراسیون فوتبال گفته: «با توجه به اینکه منابع درآمدی فدراسیون با نبود حق پخش، تنها قرارداد اسپانسری و تبلیغات محیطی است و فدراسیون در حال حاضر با شرکت فناپ که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بانک پاسارگاد قرارداد دارد که متاسفانه این شرکت به تعهدات خود عمل نکرده و این موضوع باعث اختلاف در روند آماده‌سازی تیم‌های ملی شده است، به گونه‌ای که فدراسیون مجبور به لغو مسابقات تدارکاتی و اردوهای داخلی و برون مرزی خواهد شد.»
وی گفت: «با توجه به زمان باقیمانده تا شروع جام ملت‌های آسیا در صورت عدم تامین اعتبار لازم شرایط آماده‌سازی، بخصوص نسبت به وضعیت رقبای حاضر در جام ملت‌ها بسیار متفاوت و سخت‌تر خواهد بود. فراموش نکنیم همین شرایط سخت برای تیم‌های ملی فوتبال، فوتبال ساحلی و بانوان نیز وجود دارد. در صورتی که بخواهیم انتظارات مردم و مسوولان را برآورده کنیم، علی‌الخصوص قهرمانی و کسب نتیجه قابل قبول در آسیا، باید مشکلات مالی چه از طریق فیفا و چه از طریق بانک مرکزی و غیره مرتفع شود.»
خزانه‌دار فدراسیون گفت: «فدراسیون فوتبال تاکنون موفق به انتقال درآمدهای خود از فیفا نشده و هیچ‌گونه کمکی از نهادی دیگر بابت تیم ملی نداشته است. امیدواریم بتوانیم حداقل ارز مورد نیاز خود را به قیمت مصوب از دولت دریافت کنیم.»

 


Page Generated in 0.0077 sec