printlogo


کد خبر: 169011تاریخ: 1397/7/19 00:00
ترکیب متفاوت پرسپولیس در بازی حذفی
چند جوان بازی می‌کنند؟

به‌جای بازی با پیکان، برانکو پیش از بازی با السد تیمش را در جام حذفی به دیدار نود ارومیه می‌فرستد که این بازی را قرار است جوان‌ها برای پرسپولیس دربیاورند. دوری ملی‌پوشان، مصدومیت‌ها و همینطور فاصله 5 روزه تا بازی السد از جمله دلایلی است که ترکیب اصلی پرسپولیس را در بازی حذفی دستخوش تغییر خواهد کرد.
با توجه به حضور بیرانوند و نوراللهی در اردوی تیم‌ملی و دیر برگشتن‌شان به پرسپولیس در فاصله یک روز مانده به بازی، احتمالا آنها مقابل نود ارومیه به میدان نخواهند رفت. شایان مصلح چهار روز تمرین نکرده، رسن در خوشبینانه‌ترین حالت 48 ساعت پیش از بازی به تهران بازمی‌گردد، عالیشاه مصدوم است و سیدجلال، کامیابی‌نیا، شجاع و انصاری هم مصدومیت‌های جزئی دارند یا با درد بازی می‌کنند.
حالا باید از برانکو پرسید که بدون این بازیکنان، به چند تا از جوان‌هایش میدان خواهد داد؟ آیا غیر از رادوشویچ که احتمالا ثابت می‌شود و علوان‌زاده و همتی که ثابت بازی کردن‌شان دیگر عجیب نیست، سعید حسین‌پور، حمیدرضا طاهرخانی، احسان حسینی، شاهین عباسیان و احمد بهاروندی هم شانس بازی خواهند داشت؟
از آنجا که ایوانکوویچ نمی‌خواهد خاطره بازی با قشقایی برایش تکرار شود، بعید است کل ترکیب تیمش را جوان کند یا تغییر بدهد اما این‌طور هم نیست که حتما با ترکیبی که قرار است مقابل السد به میدان برود، بازی کند. چرا که هم بحث خستگی بازیکنان مطرح است و هم بازی کردن مقابل تیم ناشناخته‌ای مثل نود ارومیه احتمال مصدومیت‌ آنها را بالا می‌برد. البته احتمالا نیمی از ترکیب پرسپولیس در نخستین بازی حذفی را جوان‌ها تشکیل خواهند داد اما باید ببینیم برانکو ایوانکوویچ به کدام‌یک از این بازیکنان اعتماد خواهد کرد.پرسپــولیس درگیــر شایعــه
یک واگـذاری غیرممکــن


هر بار که مشکلات مالی پرسپولیس و حتی استقلال به اوج می‌رسد، به یکباره شایعه واگذاری این باشگاه را می‌شنویم. مثل همین الان که پرسپولیس در بن‌بست بی‌پولی گرفتار شده و شایعه‌ کرده‌اند که به‌زودی به بخش خصوصی واگذار می‌شود. جالب‌‌تر اینکه ادعا کرده‌اند این باشگاه به شرکت ایرانسل که در حال حاضر حامی مالی مشترک پرسپولیس و استقلال است، واگذار خواهد شد. موضوعی که البته حمیدرضا گرشاسبی هم گفته از آن بی‌خبر است: «من چنین مساله‌ای را نشنیده‌ام و باید این موضوع را از وزارت ورزش و جوانان پیگیر شوید چرا که متولی باشگاه پرسپولیس وزارت ورزش است. من درباره این مساله اطلاع دقیقی ندارم و چیزی هم نشنیده‌ام اما تا جایی که می‌دانم، ایرانسل یک شرکت خصوصی است و شریک یک شرکت در آفریقای جنوبی به حساب می‌آید.»
شایعه واگذاری پرسپولیس به ایرانسل در حالی مطرح شده که این شرکت حامی مالی باشگاه استقلال هم هست و اینکه بخواهد مالکیت باشگاه پرسپولیس را در اختیار بگیرد، کمی غیرمنطقی و حتی غیرممکن به نظر می‌رسد. حامی مالی مشترک بودن را بالاخره یک‌جوری می‌توان پذیرفت اما مالکیت پیدا کردن بر دو باشگاه داستان متفاوتی دارد. یعنی واقعا این شرکت حاضر است قید استقلال و هوادارانش را بزند و نیمی از مشتریان خود را از دست بدهد فقط به‌خاطر اینکه مالک باشگاه پرسپولیس شود؟ یا به مالکیت هر دو باشگاه چشم دارد؟

 


Page Generated in 0.0056 sec