printlogo


کد خبر: 169006تاریخ: 1397/7/19 00:00
ایزدیار: به‌خاطر پرسپولیس دوست دارم 6 طلا بگیرم نه 7 طلا!

مهم‌ترین چهره کاروان خودباوری و امید در رقابت‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتا، یک شناگر جوان و خوش‌آتیه بوده که تا به حال 5 مدال را از آن خود کرده است.
شاهین ایزدیار در این باره گفت: «مسابقه بسیار سختی بود. 50 متر، کمتر از 30 ثانیه طول می‌کشد و همه ورزشکاران حاضر در آن ممکن است بتوانند صاحب قهرمانی شوند که این موضوع، کار را برای صاحبان رکورد نیز سخت می‌کند.»
او درمورد اینکه چرا نتوانست در این ماده، بار دیگر رکوردشکنی کند، ادامه داد: «متاسفانه موفق به این کار نشدم زیرا هنوز بیماری سرماخوردگی مرا آزار می‌دهد و قدرت و سرعتم را پایین آورده است اما با این حال، خدا را شکر می‌کنم که توانستم 5 مدال طلا به‌دست بیاورم. این بهترین اتفاق ممکن بود که با وجود بیماری و رقبای سختی که داشتم، به این هدف رسیدم.»
شاهین درخصوص رقابت امروز در روز پنجم از مسابقات شنای پاراآسیایی در ماده 400 متر آزاد نیز گفت: «در این رقابت، بهترین رکورد ممکن متعلق به شناگر قزاقستانی است اما من تلاشم را می‌کنم که بتوانم او را شکست بدهم. البته این را هم بگویم که چون دو روز پشت سر هم دو ماده سخت را باید پشت سر بگذارم، شاید انرژی‌ام را برای هر دو شنا ذخیره کنم. به هر حال طلای فردا برای من 50 - 50 است.»
این شناگر طلایی کشورمان درنهایت به‌شوخی به تعداد طلاهایش پرداخت و گفت: «البته خودم هم دوست دارم به‌خاطر پرسپولیس صاحب 6 مدال طلا شوم نه 7 مدال!»

 


نوری: این طلا ماحصل تلاش یکساله بودوحید نوری، جودوکای تیم ایران پس از پیروزی برابر حریف ازبک و کسب مدال طلا گفت: «حریف، مقتدر و عنوان‌دار جهان بود و مانند دیگر ازبک‌ها از قدرت بدنی لازم برخوردار بود اما هنر مربیان من آن است که نقطه ضعف ایشان را تشخیص داده و توانستم با مهار دست‌هایش عملا اجازه اجرای فن به وی ندهم.»
او ادامه داد: «مدال طلای امروزم مزد زحمات و تلاش‌های یکساله مربیان و اردوهایی است که به‌سختی پشت سر گذاشتم و امروز بابت آن از مربی‌ام تشکر می‌کنم.»
نوری در پایان با اشاره به برنامه‌های خود برای آینده گفت: «تا ۲۰ روز دیگر مسابقات جهانی پرتغال را پیش رو داریم و پس از آن تمام تمرکز خود را بر روی مسابقه پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ خواهم گذاشت.»

 


Page Generated in 0.0058 sec