printlogo


کد خبر: 169002تاریخ: 1397/7/19 00:00
شکست ناباورانه زهرا نعمتی در مصاف با حریف چینی
اشک ایران


یکی از مهم‌ترین طلاهایی که شاید همه منتظرش بودند، مدال طلای زهرا نعمتی بود. بانوی افتخارآفرین ورزش ایران که با اقتدار به فینال رسیده بود اما در این مرحله به طرز عجیبی مسابقه را واگذار کرد.
در مسابقات ریکرو هر ورزشکاری زودتر به امتیاز شش برسد برنده است. در مسابقه فینال ریکرو بانوان هم زهرا نعمتی و رقیبش در هر مرحله سه تیر می‌توانستند، از چله کمان رها کنند. هر کدام از این تیرها می‌توانست در نهایت 10 امتیاز داشته باشد که مجموع امتیازات کسب شده با این سه تیر تکلیف برنده در هر مرحله را مشخص می‌کرد. برنده در هر مرحله دو امتیاز می‌گرفت و تساوی یک امتیاز داشت. در مجموع این مراحل هم هر کسی زودتر به امتیاز شش می‌رسید، برنده بود.
این رقابت حساس بین زهرا نعمتی و ورزشکار چینی در حالی به مرحله آخر رسید که چهار بر چهار مساوی بودند. حریف مرحله آخر با امتیاز شش شروع کرد که اتفاق خیلی خوبی بود و می‌توانست زهرا نعمتی را به مدال طلا برساند اما از بدشانسی زهرا تیر او روی امتیاز 7 نشست تا فقط یک امتیاز پیش باشد. در تیر دوم ورزشکار چینی 9 امتیاز گرفت اما زهرا در اتفاقی نادر بدترین تیر خود در این مسابقات را رها کرد تا فقط 5 امتیاز کسب کند و همین باعث شکست نعمتی شد.
 زهرا نعمتی به جای امتیاز 5 هر عدد بیشتر دیگری را ثبت می‌کرد می‌توانست برنده باشد اما او که کم سابقه بوده زیر 8 را ثبت کند، با امتیاز 5 کارش را به پایان برد. با این 5 امتیاز سکوتی ورزشگاه را فرا گرفت. سکوتی که با هیاهوی چینی‌ها بعد از کسب امتیاز 9 در تیر سوم شکست. معنی این 9 امتیاز این بود که شکست نعمتی قطعی است و او مدال نقره را کسب می‌کند. هر چند که او هم در حرکت سوم خود 10 امتیاز گرفت اما این برای برتری کافی نبود. یک شکست بد و تلخ که اشک زهرا نعمتی را جاری کرد. شاید اشک‌های زهرا نعمتی باعث گریه خیلی‌ها در ایران شد اما او این فرصت را دارد که امروز بخندد و همه ایران را بخنداند. او امروز در فینال میکس شانس رسیدن به مدال طلا را دارد که امیدواریم این اتفاق رخ بدهد.
 


Page Generated in 0.0052 sec