printlogo


کد خبر: 168990تاریخ: 1397/7/19 00:00
شمسایی: باید در فوتسال ایران را قفل کنیم!
وحید شمسایی کاپیتان پیشین تیم فوتسال ایران که از لغو بازی این تیم مقابل برزیل خیلی ناراحت است، می‌گوید: «یکی از دوستانی که الان در فوتسال پست دارد، چند سال پیش هم وقتی بازی ایران و اسپانیا لغو شد، مسوولیت داشت، حالا باز هم همان اتفاق تکرار شد.
 این مساله از نظر بین‌المللی برای ما خوب نیست. خوب است که ما با بلاروس، اوکراین و ژاپن بازی کنیم اما باید با تیم‌های بزرگ دنیا مثل برزیل، اسپانیا و ایتالیا هم بازی دوستانه داشته باشیم. البته به لطف دوستان قبلا اسپانیا و حالا برزیل را کاری کردیم که دیگر بازی دوستانه با ما انجام ندهند.» شمسایی با اشاره به تبعات لغو این بازی توضیح می‌دهد: «امیدوارم تبعات لغو بازی با برزیل دامن فوتسال ما را نگیرد. مدت‌ها است می‌گویم فوتسال ورشکست شده اما کسی گوش نمی‌کند. وقتی بازیکنان فوتسال ایران به کشورهای خارجی می‌روند یعنی فوتسال ورشکست شده. با این شرایط باید یواش یواش یک قفل بیاوریم و در فوتسال ایران را ببندیم.»


روزهای فیفا، تراکتور را جوان کرد

تراکتورسازی در این فصل با جذب مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاجی‌صفی 3 کاپیتان تیم ملی و البته نفرات خارجی برجسته و چند ستاره لیگ برتر تیم پرمهره‌ای را در اختیار دارد. قرمزپوشان تبریزی که این فصل لقب کهکشانی‌ها را یدک می‌کشند، یکی از شانس‌های قهرمانی در لیگ هجدهم هستند و به همین خاطر هواداران آذربایجانی بسیار به تیم‌شان دل بسته‌اند. در این شرایط اما یک دغدغه مهم برای کادرفنی تراکتورسازی به وجود آمده؛ اینکه در روزهای فیفا تمرینات تراکتور خالی از نفرات کلیدی می‌شود و تعداد بازیکنان حاضر در تمرینات بسیار کم می‌شود. این روزها که اردوهای تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا برگزار می‌شود، حاجی صفی، دژاگه و شجاعی به تیم کی‌روش می‌روند و این 3 مهره ترکیب ثابت در تمرینات مدت زیادی غیبت می‌کنند. از سوی دیگر با توجه به اینکه در فیفادی‌ها لیگ برتر تعطیل است، آنتونی استوکس، یوکیا سوگیتا و لی اروین 3 بازیکن خارجی و تاثیرگذار تراکتورسازی هم به کشورهایشان می‌روند و چند روز استراحت می‌کنند. به عبارت بهتر در فیفادی‌ها کادرفنی تراکتورسازی 6 بازیکن تاثیرگذار خود را در اختیار ندارد و دیر اضافه شدن آنها قبل از بازی بعدی تیم مشکلاتی را ایجاد می‌کند. البته این شرایط فرصت مناسبی در اختیار نفرات جوان و بازیکنانی که کمتر در ترکیب تیم بازی کرده‌اند، قرار می‌دهد تا خودشان را به کادرفنی نشان دهند و بتوانند شانسی برای حضور خود در ترکیب تیم دست و پا کنند. بازیکنانی که با حضور ستاره‌ها نتوانسته‌اند مثل تیم‌های سابق‌شان در ترکیب اصلی باشند.

 


Page Generated in 0.0054 sec