printlogo


کد خبر: 168982تاریخ: 1397/7/19 00:00
سود استقلال از جام جهانی روسیه بیش از 7 میلیارد

سود حاصل از حضور ملی‌پوشان استقلال در رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه طبق آنچه به فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال ابلاغ شده، رقمی بیش از 7 میلیارد تومان خواهد بود. البته اگر با دلار 14 هزار تومان بازار آزاد محاسبه شود!
براساس اسناد مالی که در اختیار باشگاه استقلال قرار گرفته 520 هزار دلار بابت حضور ملی‌پوشان این تیم در جام جهانی روسیه به باشگاه تعلق خواهد گرفت.
 رقمی چشمگیر که برای تامین بخشی از بودجه باشگاه و حتی پرداخت بدهی‌های پیشین مناسب است و برخی چاله چوله‌های مالی در این باشگاه را از میان خواهد برد. روزبه چشمی، پژمان منتظری، امید ابراهیمی و مجید حسینی بازیکنانی بودند که در جام جهانی با نام باشگاهی استقلال برای تیم ملی ایران به میدان رفتند.
 استقلال این ظرفیت را داشت که بازیکنان بیشتری در جام جهانی داشته باشد اما کارلوس کی‌روش، وریا غفوری را در اوج آمادگی از حضور در این تورنمنت بزرگ محروم کرد تا هم استقلال به لحاظ مالی لطمه ببیند و هم اینکه وریا با مشکلات فنی و حتی روحی مواجه شود.
 بدون شک سید حسین حسینی هم یکی از شایسته‌های  حضور در جام‌جهانی بود و می‌توانست سودی که امروز به باشگاه رسیده را چشمگیر‌تر کند اما کارلوس کی‌روش این بازیکن را هم از حضور در جام جهانی محروم کرد و به جایش از امیرعابدزاده سود جست تا حسینی هم از رسیدن به یکی از تورنمنت‌های مهم دوران ورزشی‌اش محروم شود.
به هر حال همین سود حاصل از حضور بازیکنان استقلال در جام جهانی نیز برای باشگاه استقلال گره‌گشا است، بخصوص اکنون که باشگاه‌های فوتبال ایران برای تامین ارز با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

 کریمی رقیبی سرسخت برای ابراهیمی

دو هافبک تیم ملی این روزها نبرد سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی در جام ملت‌ها با هم دارند. امید ابراهیمی ٤ سال در استقلال حضور داشت و به‌دلیل جنگندگی بالا محبوبیت فوق‌العاده‌ای برای خود دست و پا کرد. امید ابراهیمی فصل قبل آنقدر در ترکیب استقلال خوب کار کرد که زمانی که شفر هدایت استقلال را برعهده گرفت به او لقب فرمانده را داد و نقش مهمی در موفقیت‌های تیمش داشت. ابراهیمی اما با تمام محبوبیتی که در استقلال داشت بعد از بازگشت از جام جهانی بدون اینکه با مدیران وقت باشگاه جلسه‌ای بگذارد، در تصمیمی ناگهانی از جمع آبی‌پوشان جدا شد و به الاهلی قطر پیوست. بعد از جدایی ابراهیمی، سیدرضا افتخاری خیلی زود دست به‌کار شد و با علی کریمی ملی‌پوش قرارداد امضا کرد؛ بازیکنی که به‌دلیل مصدومیت از حضور در جام جهانی باز مانده بود. علی کریمی در هفته‌های اول حضورش در استقلال آماده نبود اما او از بازی برگشت برابر السد شرایط فوق‌العاده‌ای پیدا کرده و به یکی از مهم‌ترین بازیکنان استقلال تبدیل شده است. حالا علی کریمی و امید ابراهیمی دوباره در تیم ملی به هم رسیده‌اند و رقابت نزدیکی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی دارند. کریمی در روزهایی که اکثر خریدهای استقلال هم بد کار کردند، بازی خوبی از خود به نمایش گذاشته است.
 


Page Generated in 0.0058 sec