printlogo


کد خبر: 168980تاریخ: 1397/7/19 00:00
سوژه‌ها

صیادمنش قدر فرصتش را بداند
اللهیار صیادمنش دو سالی است که برای خودش اسم و رسمی پیدا کرده و فوتبالدوستان آن را می‌شناسند. بازی‌های درخشان او با تیم نوجوانان را همه، به خاطر دارند. او که با سایپا قرارداد داشت، خیلی نتوانست در این تیم خودنمایی کند اما امسال به استقلال پیوست.
چند هفته‌ای او به خاطر نداشتن تجربه و همچنین یک موضوع حاشیه‌ای، مدتی از ترکیب استقلال دور بود اما این روز‌ها درخشش قابل توجهی دارد.
صیادمنش با وجود داشتن ۱۷ سال، در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد.  وینفرد شفر از سبک بازی صیادمنش خوشش آمده و او را به مرتضی تبریزی مهاجم گرانقیمت ترجیح داده است. تبریزی در ترکیب استقلال بد کار نکرده اما نتوانسته انتظارات را برآورده کند.
اگر صیادمنش درگیر مسائل حاشیه‌ای نباشد و تمرکزش برای فوتبال باشد، خیلی پیشرفت خواهد کرد. این بازیکن جوان توانسته عنوان جوان‌ترین گلزن استقلال را نیز از آن خود کند، در روزهایی که ستاره‌های استقلال از آمادگی به دور هستند، امید شفر به بازیکنان جوان است.

باز هم پرونده شجاعیان به جریان افتاد
باشگاه ماشین‌سازی با ارسال نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون، خواهان تعیین وضعیت رضایتنامه داریوش شجاعیان شد.
باشگاه استقلال فصل قبل تعهد کرد در ازای پرداخت یک میلیارد و پانصد میلیون تومان پول رضایتنامه به باشگاه گسترش فولاد که به ماشین سازی تغییر نام داده است، داریوش شجاعیان را با قرارداد 3 ساله به خدمت بگیرد.
با این حال در شرایطی که قرار بود پول رضایتنامه این بازیکن تا تاریخ 25 اسفند سال 96 پرداخت شود، با گذشت حدود 7 ماه هنوز این اتفاق رخ نداده است. با این شرایط باشگاه ماشین‌سازی با ارسال نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال خواستار تعیین مبلغ رضایتنامه شجاعیان شد.

قائدی قدر موقعیتش را بداند
یک بار دیگر شرایط طوری پیش رفت که مهدی قائدی به ترکیب استقلال بازگشت و اتفاقا به خاطر گلی هم که به ثمر رساند، محبوبیتش را دوچندان کرد. کسی نمی‌تواند توانایی این بازیکن را زیر سوال ببرد، قائدی فصل پیش هم در بازی با پارس جنوبی خوش درخشید و اگر بعد از آن اسیر سانحه تصادف نمی‌شد شاید جایگاه خود را در ترکیب اصلی ثابت می‌کرد اما تصادف این بازیکن را از استقلال دور کرد، تصادفی که اگرچه یک حادثه طبیعی بود اما به دلیل اتفاقات جانبی که پیش آمد خیلی‌ها خود قائدی را در این حادثه مقصر اصلی می‌دانستند. این بازیکن جوان بنا به اقتضای سن خود هم بعد از آن ماجرا دست به کارهایی می‌زند که باعث حاشیه می‌شود، مثلا در تیم امید یکدفعه تصمیم گرفت توسط هم‌تیمی‌هایش موهای خود را به شکل عجیبی کوتاه کند و این مساله باعث شد تا مدت‌ها سوژه رسانه‌ها باشد.
منهای بحث سن و سال و بازیگوشی‌هایی که خاص این سن است اما قائدی باید بداند بازیکنانی پیش از او در شرایطی بهتر به دلیل حاشیه‌ها به طور کل از فوتبال دور شدند و اگر شرایط طوری پیش برود که دوباره به عقب برگردند، دیگر کارهای گذشته را تکرار نمی‌کنند. تاریخ می‌تواند تکرار شود اگر افراد نتوانند از گذشته درس بگیرند. حالا که بهانه‌ای پیش آمده تا قائدی به ترکیب اصلی استقلال برسد، خودش باید قدر این موقعیت را بداند.


Page Generated in 0.0058 sec