printlogo


کد خبر: 168956تاریخ: 1397/7/19 00:00
مصاحبه و خبر
داورزنی: تلاش می‌کنیم آزادی را به استاندارد لازم برسانیم
مشکل ارزی فدراسیون کشتی حل شد
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع انتخاباتی گلف، درباره مسائل مختلف ورزش کشور اظهارنظر کرد.
محمدرضا داورزنی ابتدا درباره انتخاب حمید عزیزی به‌عنوان رییس فدراسیون گلف گفت: «امیدواریم عزیزی با همراهی هیات‌های استانی بتواند به پیشرفت گلف کمک کند.»
داورزنی ادامه داد: «درنظر داریم‌ گلف را از مجموعه ورزشی انقلاب خارج کنیم و انتظار داریم رییس جدید به قول‌هایی که داده عمل کند و بتوانیم رشته گلف را در سطح کشور گسترش بدهیم.»
او در ادامه به مشکلات گلف و کم بودن میزان بودجه آن اشاره کرد: «متاسفانه امروز به‌دلیل شرایط نه‌چندان مساعد جسمی، زیاد نمی‌توانم صحبت کنم و مطمئنا در جلسات بعدی بیشتر و تخصصی‌تر درباره گلف صحبت خواهیم کرد. با نگاه به بودجه گلف نمی‌توان از دولت انتظار زیادی برای پیشرفت گلف داشت و بیشتر باید بخش خصوصی را وارد کنیم. شاید حضور در المپیک برای گلف سخت و دور از انتظار باشد اما شدنی است. پیشرفت گلف نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است.» داورزنی درباره مهلت 38 روزه باقی‌مانده تا اجرای قانون بازنشستگی نیز گفت: «طبیعی است که همه افراد باید از قانون تبعیت کنند و نفرات جدیدتر نیز باید در فرایند انتخابات معرفی شوند. کاندیداهای جدیدی برای فدراسیون‌ها نیز باید با شرایط جدید خود را سازگار کنند.»
داورزنی درخصوص اینکه احمد ضیایی و مهدی تاج مشمول قانون جدید بازنشستگی می‌شوند یا خیر نیز پاسخ داد: «در این خصوص خواهش می‌کنم بحث فرعی را پیش نکشید. مجموعه فدراسیون‌ها و روسای آنها باید از قانون تمکین کنند و فرقی نمی‌کند چه کسی باشد. هر نهاد یا موسسه غیردولتی که به‌نحوی از دولت بودجه می‌گیرد شامل این قانون می‌شود. وزارت ورزش نیز با هماهنگی فدراسیون‌ها قانون را اجرا می‌کند تا از نظر بین‌المللی نیز مشکلی پیش نیاید. وزارت ورزش همچنین هرچه زودتر این کار را پیگیری می‌کند تا فدراسیون‌ها برنامه‌هایشان را برای المپیک 2020 دنبال کنند.»
معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره نامه‌نگاری‌های اخیر فدراسیون والیبال به کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی نیز این‌طور اظهارنظر کرد: «تا آنجایی که من در جریان هستم مکاتبه‌ای رسمی صورت نگرفته است و فقط به‌صورت تلفنی سوالاتی را پرسیده‌اند. هدف فدراسیون والیبال هم این نبوده که مشکلی را ایجاد کنند و سوال‌شان درخصوص اساسنامه بوده است. فدراسیون جهانی والیبال هم به‌صورت تلفنی در این‌باره با کمیته ملی المپیک صحبت کرده بود و درنهایت نیز با خود من به‌صورت تلفنی صحبت کردند و من هم شرایط را توضیح دادم.»

در رقابتی حساس و نزدیک
عزیزی رییس فدراسیون گلف شد
مجمع انتخاباتی فدراسیون‌ گلف از ساعت ۱۰ صبح دیروز در هتل المپیک و با حضور محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک و محمد شروین‌اسبقیان مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها برگزار شد. در حالی که پیش از این ۹ کاندیدا در انتخابات شرکت کرده بودند در روز برگزاری مجمع، رضا زندی‌خواری، حمید عزیزی، رضا غریب‌لو و فریدون یوسف‌شاهی به رقابت با هم پرداختند که از بین ۳۷ رای ماخوذه، فریدون یوسف‌شاهی و حمید عزیزی هر کدام با کسب ۱۲ رای به دور دوم راه یافتند.
 در پایان دور دوم، حمید عزیزی با کسب ۲۱ رای برای چهار سال به‌عنوان رییس فدرسیون گلف انتخاب شد و فریدون یوسف‌شاهی ۱۶ رای کسب کرد. همچنین در دور اول، رضا زندی‌خواری ۱۰ رای و رضا غریب‌لو ۳ رای را کسب کردند. در انتخابات فدراسیون‌ گلف ۹ کاندیدا با نام‌های فاطمه ابوالقاسمی‌هدشی، عبدالرحمان قاسمی، رضا زندی‌خواری، امیرحمزه توسلی، علی‌محمد صفانیا، حمید عزیزی، امیر غریب‌لو، توفیق کابلی و فریدون یوسف‌شاهی شرکت کرده بودند که پیش از آغاز مجمع، امیرحمزه توسلی از شرکت در انتخابات انصراف داد و ابوالقاسمی، قاسمی، کابلی و صفانیا با عدم حضور در مجمع از شرکت در انتخابات کناره‌گیری کردند.

 


Page Generated in 0.0059 sec