printlogo


کد خبر: 168947تاریخ: 1397/7/19 00:00
گزارشتوصیه کومان به ملی‌پوشان هلند:
از بازی آژاکس و بایرن الهام بگیرید
رونالد کومان، سرمربی تیم ملی هلند می‌گوید که این تیم برای نتیجه گرفتن در بازی‌ سخت پیش رویش مقابل آلمان می‌تواند از اتفاقی که هفته پیش در بازی آژاکس آمستردام مقابل بایرن مونیخ رخ داد درس و انگیزه بگیرد.
لاله‌های نارنجی که در بازی اول‌شان در لیگ ملت‌های اروپا با نتیجه 2 بر یک مقابل فرانسه، قهرمان جام جهانی 2018 مغلوب شدند، امیدوارند در بازی دوم‌شان در گروه یکم از لیگ اول این رقابت‌ها که یک دیدار خانگی مقابل آلمان است نتیجه بهتری بگیرند و کومان به مردانش توصیه کرد که برای مصاف خانگی با ژرمن‌ها همان راهی را در پیش بگیرند که آژاکس در شب تساوی یک بر یکش در آلیانس آره‌نا رفته بود.
کومان گفت: «ما باید از حریفان‌مان حساب ببریم اما باید به توانایی‌هایی خودمان هم ایمان داشته باشیم. آنقدرها هم تیم بدی نیستیم ضمن اینکه تیم‌های دیگر هم شرایط‌شان ایده‌آل نیست. باید توانایی‌های خودمان را باور کنیم، همانطور که آژاکس در بازی‌اش مقابل بایرن مونیخ باور داشت. اگر شما احساس کنید که می‌توانید با آنها رقابت‌ کنید آن وقت اعتماد به نفس‌تان به تدریج رشد می‌کند. تیم ملی هلند هم الان در همان پروسه قرار دارد.» تیم ملی هلند از زمانی که کومان سرمربی‌اش شده است دو بازی‌اش را برده، دو بازی‌اش را مساوی کرده و دو بازی‌اش را هم باخته است. سرمربی سابق اورتون که ماه فوریه هدایت تیم ملی کشورش را قبول کرد، هنوز معتقد است که این تیم در دوره تغییر و تحول قرار دارد.
او ادامه داد: «بازیکنان فکر می‌کردند که عملکردشان در مرحله مقدماتی جام جهانی بد بود. آنها به یکسری تغییرات نیاز داشتند. یکسری بازیکنان دعوت نشده بودند و در همین حال برخی دیگر هم لازم بود که در تیم باشند. در این مقطع ما در حال تغییر وضعیت تیم هستیم. ما الان داریم ریکاوری می‌کنیم.»
 


Page Generated in 0.0060 sec