printlogo


کد خبر: 166840تاریخ: 1397/6/26 00:00
طنزیم
رییس یادت هست؟

هومن جعفری

می‌خواستیم یک طنزی بنویسیم در مورد این صحبت‌هایی که آقای مصطفوی در مورد کی‌روش انجام داده منتهی چون حرف‌هایش درست است سکوت می‌کنیم و از کنار قصه رد می‌شویم. فقط یادآوری می‌نماییم این آقای مصطفوی که الان دارد در مورد رییس جمهور قبلی افشاگری می‌نماید، همانی است که با علی آبادی - همان پدر ورزش ایران - جلسه گذاشتند و در مورد مردی که ترکیب تیم ملی را دوازده نفره می‌چید فرمود: «در این جلسه چیزهای تازه‌ای یاد گرفتم که در تمام 50 سال حضورم در فوتبال نشنیده بودم.»
 
سوژه این روزها
کار به جایی رسیده که نوشتن طنز در این روزنامه سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. سابق بر این یکی قاتل بود بقیه مقتول. تکلیف َآدم مشخص بود. الان کار به جایی رسیده که سطح طنز رسیده به لگن تعویضی آقای تاج! نه می‌شود چیزی در موردش نوشت، نه می‌شود در موردش ننوشت، نه می‌شود در مورد فدراسیونی که آینده‌اش به جراحی لگن استاد مربوط است طنز نوشت نه می‌شود ننوشت نه می‌شود فکر کرد نه می‌شود فکر نکرد! آدم چشمش را می‌بندد هزار تا سوژه می‌آید مقابل چشم‌هایش! یعنی واقعا سوژه‌های ستون هر روز به فارسی سخت مشغول باز کردن بنده هستند! تتوی اشکان و لگن آقای تاج و فیلم لو رفته سردار و تکذیب‌های بعدش و خلاصه همین چیزها! شما خودتان را بگذارید جای من ببینید طنز نوشتن برای ایران ورزشی هر روز دشوارتر از دیروز می‌شود یا نه!
نتیجه اخلاقی: پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد عزیزانی که می‌خواهند رییس فدراسیون یا مدیر باشگاهی چیزی شوند یک عدد گواهی سلامت لگن خاصره تهیه کنند. مردم علاف شما نیستند چند ماه مانده به جام جهانی، جای پوشک و کی‌روش و جام ملت‌ها به آقای تاج و سرنوشت نامعلومش فکر کنند! واقعا این عمل آقای تاج اندازه عمل جراحی قلب باز در ایران کشته و مرده برجای خواهد گذاشت!
 
بافتنی
 نمی‌دانم گل سامان قدوس برای تیمش را دیدید یا ندیدید و بعد از تماشای آن چه حسی به شما دست داد. به من فقط حس خشم و حقارت! حس ناراحتی و اعصاب خرابی! جدا ما همچین بازیکنی را در جام جهانی داشتیم و روی نیمکت بافتنی دادیم دستش؟
 
پیشنهاد
پیشنهاد می‌کنیم آقای زنوزی که وضعش خوب است، پول قرارداد کی‌روش را بدهد. بعد از جام ملت‌ها هم کی‌روش را ببرد تراکتور، توشاک را بدهد ماشین سازی، رضا مهاجری را بفرستد ارومیه برای آن یکی تیم! بعد هر سه ماه یک‌بار با روش پالام پولوم پیلیش جای این سه تا را با هم عوض کند! پیشنهاد خوبی هست‌ها! تازه اگر قصه آقای تاج اوکی نشد همین آقای زنوزی را بگذاریم رییس فدراسیون. پول که دارد، بقیه‌اش هم که دست کی‌روش است!
پیشنهاد خوبی است‌ها! تا پشیمان نشده‌ام قبول کنید.
 


Page Generated in 0.0052 sec