printlogo


کد خبر: 166831تاریخ: 1397/6/26 00:00
گزارشاختصاص ارز دولتی برای کی‌روش و مساله حق پخش سوژه تازه مخالفان
تلاش سازماندهی شده و فوتبالی برای زیر فشار گذاشتن دولت


تلاش‌ها برای متقاعد کردن یا بهتر بگوییم تحت فشار گذاشتن دولت، جهت اختصاص ارز دولتی به فدراسیون فوتبال ادامه دارد. بعد از مصاحبه دو عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال و درخواست‌شان از رییس‌جمهوری برای حل این مشکل، حالا نوبت گزارش‌ها و یادداشت‌هایی است که در همان جهت نوشته شده و از دولت می‌خواهد هر‌طور شده برای نشاط مردم مشکل فدراسیون فوتبال با کی‌روش را حل کند. البته اصلا فکر نکنید این مطالب جهت و غرض سیاسی دارد بخصوص که در موقعیت فعلی دولت و تیم اقتصادی‌اش به شدت زیر ذره‌بین و فشار افکار عمومی و رسانه‌ها هستند و یاری نرساندن به آنچه باعث نشاط عمومی نشود، دولت را تحت فشار خواهد گذاشت. این دقیقا همان چیزی است که جریان مخالف دولت می‌خواهد و رسانه‌هایش در همین راستا مدت‌هاست تلاش می‌کنند.
خبرگزاری مهر در این خصوص نوشته: «فدراسیون در تلاش است زمینه جذب مساعدت دولت را فراهم کند اما ظاهرا دولتی‌ها و آنهایی که هنگام جام جهانی پیام‌های تبریک می‌دادند و از عملکرد فوتبال تقدیر می‌کردند، قصدی برای کمک به فدراسیون ندارند. مسوولان رده بالای دولت یادشان نرود که مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات‌شان فوتبال و عملکرد تیم ملی را به‌عنوان الگویی برای دولتمردان مثال زدند تا همه دست به دست هم برای عبور کشور از مشکلات متحد شوند و تلاش کنند. اما ظاهرا مسوولان پیام رهبری و شیرینی و حلاوت آن پیام‌ها برای جامعه را فراموش کرده‌اند. آنچه مسلم است اگر دولت از تیم ملی و تامین ارز اردوهای آماده‌سازی حمایت نکند، کی‌روش نمی‌تواند با این شرایط به فعالیتش ادامه دهد. جدایی کی‌روش از تیم ملی فرصت را در اختیار رقیبان عربی ایران قرار می‌دهد تا بلافاصله او را جذب کنند. در آن صورت تیم ملی ایران در فاصله اندک باقی‌مانده تا جام ملت‌های آسیا باید دنبال سرمربی بگردد که یا در حد کی‌روش باشد یا بالاتر از آن اما آیا با شرایط ارزی کشور این امر میسر خواهد بود؟» خبرگزاری فارس هم در مطلبی مشابه ابتدا خبرواره‌ای در این خصوص منتشر کرده و نوشته است: «ظاهرا مسوولان رده بالای دولت برای تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش و همچنین تامین ارز دولتی چراغ سبز خود را نشان داده و حتی از وزارت ورزش خواسته‌اند تا اردوهای تیم ملی و کارلوس کی‌روش را جمع ‌بندی کرده تا هماهنگی برای پرداخت این هزینه‌ها انجام شود اما ظاهرا وزارت ورزش چندان روی رشته فوتبال پا‌فشاری نکرده و خواستار تخصیص ارز دولتی به سایر رشته‌ها مثل کشتی و ... شده است.»
در حالی که صدا و سیما اساسا از دولت فرمانبری نمی‌کند و اتفاقا با دولت فعلی مشکلات عمده‌ای دارد، فارس در ادامه مطلب خود نوشته: «مهم‌ترین مساله‌ای که امسال توسط دولت کاملا فراموش شده وعده‌ای است که رییس جمهوری ایران به رییس فیفا داده است. وعده‌ای که در زمان حضور اینفانتینو در تهران در اسفند‌ماه 96 توسط حسن روحانی داده شد و این بود که مشکل حق پخش حتما حل خواهد شد و دولت ایران به زودی در این زمینه اقدام خواهد کرد. این مساله در حالی توسط اینفانتینو به روحانی منتقل شد که رییس فیفا اعلام کرد دیگر به ایران سفر نخواهد کرد تا زمانی که مشکل حق پخش تلویزیونی حل شود.»
در حالی که گفته می‌شود فدراسیون فوتبال رسانه‌های فوق را برای تحت فشار گذاشتن دولت کوک می‌کند و به آنها خط می‌دهد، در ادامه مطلب فوق آمده: «فراموش نشود که بابت تنها یک پیروزی ایران در جام جهانی و شور و شعفی که بین مردم ایجاد شد و سپس بازی‌های نسبتا خوب تیم ملی مقابل اسپانیا و پرتغال مقام معظم رهبری هم پیام تقدیر صادر فرمودند اما به نظر می‌رسد اکنون برای وزارت ورزش و جوانان اینکه تیم ملی قرار است چطور برای جام ملت‌های آسیا آماده شود چندان مهم نیست و یکی کردن سبد ورزش و نگاه یکسان به همه رشته‌های ورزشی این وزارت را به این سمت برده که اهمیت فوتبال و نقش نشاط‌آوری این رشته در جامعه را نادیده بگیرد.»
جالب اینکه خبرگزاری تسنیم که هیچ‌وقت طرفدار کی‌روش نبوده و نخواسته مطلبی مستقیم در جهت حمایت از اجابت خواسته‌های او بنویسد این مسیر را به صورت کلی در مورد ورزش‌ها ادامه داده و درباره فوتبال هم تنها به اصل موضوع اشاره کرده است.

 


Page Generated in 0.0053 sec