printlogo


کد خبر: 166830تاریخ: 1397/6/26 00:00
سوژه

رغبتی: منتظر ابلاغ قانون هستیم
بازنشسته‌ها باید خودشان بروند
«اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در حوزه ورزش، فقط در فدراسیون‌ها انجام می‌شود.» این نکته‌ای‌ است که علی رغبتی می‌گوید و در ادامه از جزییات اجرای قانون ممنوعیت حضور بازنشسته‌ها مواردی را مطرح می‌کند. او ابتدا به ۱۲ - ۱۰ فدراسیونی اشاره دارد که احتمالا روسای‌شان بازنشسته‌اند: «10 – 12 فدراسیون هستند که احتمالا روسای آنها طبق قانون جدید بازنشسته هستند اما با توجه به استثناهای لحاظ شده در قانون، احتمالا تعداد روسای بازنشسته که باید کنار روند، کمتر می‌شود.»
رغبتی که مسوولیت دفتر برنامه ریزی و نظارت حوزه ورزش در وزارت ورزش را بر عهده دارد، تاکید می‌کند که این وزارتخانه رییسی را برکنار نمی‌کند: «آنها نسبت به شرایط خود بیشتر از هر فرد دیگری آگاه هستند و باید خودشان اعلام کناره‌گیری کنند.»
او با تاکید بر اینکه قانون «منع به کارگیری بازنشسته‌ها» هنوز به مرحله ابلاغ نهایی نرسیده، توضیحاتش را در ادامه می‌دهد: «وقتی این قانون ابلاغ رسمی شد، باید آن را بررسی کنیم تا ببینیم شامل حال چه کسانی می‌شود. ضمن اینکه برای عمل به قانون مورد نظر، مهلت دوماهه تعیین شده است.»
او با بیان اینکه بعد از ابلاغ قانون، پرونده روسا را نفر به نفر بررسی می‌کنیم، ادامه می‌دهد: «باید اطمینان حاصل کنیم که موضوع شامل حال کدام یک از روسا و مدیران می‌شود. بخصوص اینکه قانون استثناهایی هم قایل شده است. شاید در وهله اول به نظر برسد برخی مدیران ورزش بر اساس قانون اصلاحی شرایط را برای ادامه مدیریت ندارند اما با بررسی دقیق‌تر متوجه می‌شویم که چنین چیزی نیست و آنها می‌توانند همچنان ادامه مدیریت داشته باشند.» رغبتی همچنین می‌گوید: «موضوع طرح و بحث با مصوبه و ابلاغ نهایی فرق دارد. باید ببینیم در مصوبه نهایی که از طرف دولت ابلاغ می‌شود، چه مسائلی مطرح شده است.»
او همچنین نکته جالبی می‌گوید: «در مجموعه وزارت ورزش هیچ فرد بازنشسته‌ای حضور ندارد. چرا که در قانون جدید هم استثناهایی قایل شده‌اند. این استثناها برای افرادی که بالای ۵۰ درصد جانبازی دارند، ۳ سال اسارت داشته یا فرزند شهید هستند، به حساب می‌آید.»
 


Page Generated in 0.0056 sec