printlogo


کد خبر: 166827تاریخ: 1397/6/26 00:00
مصاحبه

گلایه‌های اسکیت بازها بعد از موفقیت در آسیا
محمدرضایی: زورمان به ستاد عالی نرسید


اسکیت رقابت‌های قهرمانی آسیا را با نتایج خوبی پشت سر گذاشت؛ نتایجی که حالا پشتوانه مسوولان فدراسیون است تا گلایه‌ها را مطرح کنند و از نرسیدن به بازی‌های آسیایی بگویند.
عباس محمدرضایی با اشاره به عملکرد ملی‌پوشان اسکیت و همچنین تیم‌های اینلاین هاکی مردان و بانوان در رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌گوید: «با توجه به برگزاری اردوهای منظم و برنامه‌ریزی صورت گرفته، انتظار موفقیت ورزشکاران اعزامی به کره جنوبی را داشتیم اما ذات ورزش اجازه نمی‌دهد که پیش‌بینی دقیق و صددرصدی داشته باشیم. ملی‌پوشان چند ماه در اردو بودند و این اردوهای منظم بالاخره جواب داد و نتیجه مطلوب رقم خورد.»
او با اشاره به اینکه اسکیت‌بازان سرعت درخشان ظاهر شدند و می‌توانستند این عملکرد را در بازی‌های آسیایی هم داشته باشند، از قرار نگرفتن در کاروان اعزامی به اندونزی گلایه می‌کند: «فدراسیون اسکیت 8 رشته متنوع را تحت پوشش دارد که برخی از آنها در بازی‌های آسیایی و برخی دیگر در المپیک حضور دارند. همچنین چند رشته نیز در صف پیوستن به رشته‌های المپیکی هستند. اسکیت سرعت یکی از رشته‌های حاضر در بازی‌های آسیایی است. ما تلاش زیادی کردیم تا این رشته را در کاروان اعزامی به جاکارتا قرار دهیم اما نشد. از میزان آمادگی ملی‌پوشان با توجه به اردوهایی که داشتیم، با خبر بودیم. حتی کمیته ملی المپیک هم نامه زد و از ما فهرست نفرات را خواست. در واقع قرار بود تیم سرعت به جاکارتا اعزام شود و این حداقل انتظاری بود که داشتیم اما متاسفانه ستاد عالی بازی‌ها تیم اسکیت سرعت را اعزام نکرد و زورمان نرسید که قانع‌شان کنیم. این در حالی بود که شانس بالایی برای مدال‌آوری تیم سرعت وجود داشت و حالا در مسابقات قهرمانی آسیا و در بین 18 کشور شرکت کننده این ظرفیت بالا برای رفتن روی سکو را ثابت کردیم.»
رییس فدراسیون اسکیت در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط اقتصادی، بالا رفتن قیمت ارز و عدم اختصاص ارز دولتی به ورزش، هزینه اعزام چگونه فراهم شد؟‌‌ می‌گوید: «ابتدا باید از همه دوست‌داران ورزش تشکر کنم که با حمایت‌ها و کمک‌های‌شان انگیزه زیادی به ورزشکاران دادند. البته با توجه به عدم تخصیص ارز دولتی، مجبور شدیم ارز غیر دولتی تهیه کنیم تا ملی‌پوشان به کره جنوبی بروند. کاروان ایران شامل 65 نفر می‌شد که در بین آنها ورزشکاران، اعضای کادر فنی، خودم به‌عنوان سرپرست، 4 داور و همچنین نماینده وزارت ورزش حضور داشتند. اعزام این تعداد کار آسانی نیست اما تلاش کردیم با دریافت زودهنگام بودجه و همچنین کمک‌های مردمی، همه نفرات را به کره جنوبی بفرستیم.»
 


Page Generated in 0.0052 sec