printlogo


کد خبر: 166824تاریخ: 1397/6/26 00:00
خبرباقر کلهر سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین شد
با حکمی از سوی سید عبدی افتخاری رییس فدراسیون اسکی، باقر کلهر به‌عنوان سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین مردان ایران منصوب شد. باقر کلهر از قهرمانان سابق اسکی ایران و نماینده ایران در بازی‌های المپیک زمستانی 2002 بود که طی سال‌های اخیر عهده‌دار سرمربیگری تیم ملی اسکی آلپاین جوانان ایران بوده است.
فدراسیون اسکی همچنین از زحمات و تلاش‌های علیداد ساوه‌ شمشکی سرمربی پیشین تیم ملی اسکی آلپاین ایران طی سال‌ها حضور در تیم ملی تقدیر و قدردانی می‌کند و برای وی در عرصه‌های پیش رو آرزوی موفقیت دارد.
 
فردا، انتخابات فدراسیون اسکواش
انتخابات رییس فدراسیون اسکواش امروز (دوشنبه) برگزار می‌شود. انتخابات فدراسیون اسکواش امروز (26 شهریورماه) از ساعت ۱۰ صبح در محل هتل المپیک برگزار می‌شود. مسعود سلیمانی رییس فعلی این فدراسیون به همراه بابک فقیر و مهدی رهنما کاندیداهای ریاست این فدراسیون هستند که پیش‌بینی می‌شود دو کاندیدای دیگر به نفع سلیمانی کنار بروند. مسعود سلیمانی در دو دوره اخیر قدم‌های مثبتی در زمینه توسعه این رشته برداشته و اهالی این رشته از جمله قهرمانان از حضور او حمایت می‌کنند؛ اگرچه به نظر می‌رسد این رشته باید با سرعت بیشتری در مسیر توسعه قدم بردارد. اسکواش برای نخستین‌بار حضور در بازی‌های آسیایی را تجربه کرد اگرچه نمایندگان ایران نتوانستند نتیجه در خور توجهی کسب کنند.

قهرمانی گنج‌زاده در کاراته وان برلین
طلا برای شیر ایرانی
آخرین روز رقابت‌های ششمین مرحله لیگ‌ جهانی کاراته وان ۲۰۱۸ به میزبانی شهر برلین آلمان برگزار شد که در پایان، سجاد گنج‌زاده مدال طلا و امیر مهدی‌زاده و ذبیح‌ا... پورشیب به دو مدال برنز این رقابت‌ها دست یافتند. به این ترتیب پرونده کاراته‌کاهای ایران در مسابقات مرحله ششم لیگ جهانی کاراته وان در سال ۲۰۱۸، با کسب یک مدال طلا و دو برنز بسته شد. نتایج نمایندگان ایران در مسابقات به قرار زیر است:
۸۴+ کیلوگرم، گنج زاده: طلا
گنج‌زاده پس از یک دور استراحت، در دور دوم ۴ بر ۳ برایان ایر از آمریکا را برد. در مبارزه دوم ۶ بر ۴ آلپ ارسالان یامان اوغلو از ترکیه را شکست داد و در سومین دیدارش ۴ بر ۳ هرولیند نیشوچی از کوزوو را برد و به مرحله نیمه نهایی رسید. او در این مرحله با آنجلو وسیچ از کرواسی دیدار کرد که ۴ بر ۳ به پیروزی رسید و راهی فینال شد. گنج‌زاده در فینال به مصاف گوگیتا آرکانیا از گرجستان رفت که با حساب ۴ بر ۱ مقابل حریفش به پیروزی رسید و تنها مدال طلای ایران در این رقابت‌ها را کسب کرد.
 ۸۴- کیلوگرم، پورشیب: برنز
ذبیح‌ا... پورشیب در مبارزه رده‌بندی این وزن به مصاف اوگور آکتاش کاراته‌کای ترکیه‌ای رفت که توانست با حساب ۲ بر ۱ او را شکست داده و به مدال برنز برسد. پورشیب ابتدا ۴ بر صفر ایلیا گرانوسوف از روسیه را شکست داد و در ادامه ۲ بر صفر میگوئل آمارگوس از آرژانتین را مغلوب کرد. او در سومین دیدارش ۵ بر صفر کنجی گریلون فرانسوی را برد. پورشیب در چهارمین مبارزه خود به مصاف مهدی خدابخشی رفت که ۴ بر ۳ به برتری رسید اما در نیمه نهایی ۴ بر ۲ مقابل دانیار یولداشف از قزاقستان شکست خورده و راهی مبارزه رده‌بندی در جدول شانس مجدد شده بود.
 ۶۰- کیلوگرم، مهدی زاده: برنز
امیر مهدی‌زاده که پس از شکست مقابل حریف خود راهی جدول شانس مجدد شده بود، در دیدار رده‌بندی توانست با حساب ۵ بر صفر دارخان اسدیلوف از قزاقستان را شکست داده و مدال برنز این مسابقات را کسب کند. مهدی‌زاده ابتدا ساموئل مارکزه از ایتالیا را ۲ بر صفر شکست داد. سپس جوانی مارتینز از ونزوئلا را ۲ بر صفر مغلوب کرد. او در دیدار سوم دانیلو گروسو از ایتالیا را پس از تساوی صفر - صفر با رای داوران در هانتی برد و در نیمه نهایی ۴ بر ۳ نتیجه را به یوگو کوزاکی ژاپنی واگذار کرده و به دیدار رده‌‌بندی در جدول شانس مجدد راه یافته بود.

 


Page Generated in 0.0054 sec