printlogo


کد خبر: 166802تاریخ: 1397/6/26 00:00
زوم روی


ترکیب حساب شده با حضور تازه‌واردها
شفر برای پست باقری نقشه دارد


در حالی که تیم استقلال فصل پیش از نظر هافبک دفاعی غنی بود اما در فصل جاری دو نفر از هافبک‌های دفاعی خود را از دست داده و به همین دلیل در این پست با مشکل روبه‌رو است، وقتی این مشکل دو چندان می‌شود که فرشید باقری هم در بازی با السد محروم است، حالا شفر باید بهترین تصمیم را برای این پست بگیرد.
اگر روزبه چشمی را به‌عنوان دفاع وسط یک خط عقب‌تر برگردانیم، استقلال در کنار علی کریمی نیاز به یک هافبک دفاعی دیگر دارد و این بار طبق تمریناتی که استقلال طی این چند وقت انجام داده است، به نظر می‌رسد که نویمایر در کنار کریمی بازی کند.
نویمایر نخستین بازی خود به‌عنوان بازیکن اصلی را در دیدار رفت برابر السد انجام داد و حالا بعد از نزدیک به 3 هفته مجددا برابر این تیم قطری از ابتدا به میدان خواهد رفت. با حضور نویمایر در ترکیب استقلال، این بازیکن در کنار علی کریمی از ابتدا در ترکیب آبی‌پوشان به میدان می‌رود تا کریمی به‌عنوان هافبک تخریبی و نویمایر به‌عنوان بازیساز پشت سر فرشید اسماعیلی قرار بگیرند.
این دو هافبک استقلال که هماهنگی بالایی با یکدیگر ندارند، کار سختی برابر خط میانی قدرتمند و پر مهره السد خواهند داشت و اگر مانند دیدار دور رفت برابر ستاره‌های السد در جنگ میانه میدان شکست بخورند، استقلال کار تقریبا غیر ممکنی برای جبران شکست تهران خواهد داشت. شفر عادت دارد که بازیکنان را در پست‌های مختلفی محک بزند و بازیکنان استقلال با حضور سرمربی آلمانی عادت کرده‌اند که در چند پست بازی کنند، مثل امید نورافکن که فصل پیش در پست‌های مختلفی برای استقلال به میدان رفت. در روزهایی که تیم استقلال دچار بحران می‌شود، این تفکر شفر بهترین روش برای رویارویی با حریفان است. آرمین سهرابیان نیز با همین روش فصل پیش به لیگ برتر شناسانده شد. حسن این کار شفر این است که بازیکنان جسارت لازم را برای قرار گرفتن در پست‌های غیر تخصصی‌شان پیدا می‌کنند. کار استقلال مقابل السد سخت است.
کمتر کسی باور دارد که استقلالی‌ها بتوانند در بازی برابر حریف قطری پیروز شده و به مرحله نیمه نهایی بروند اما شفر در روزهای اخیر چنان در تمرینات خودش را نشان داده که انگار از همین حالا مجوز صعود را گرفته. این روحیه شفر قابل تقدیر است؛ حتی اگر استقلال به مرحله بعد هم صعود نکند، حداقل بازیکنان درس خودباوری را از شفر خوب یاد گرفته‌اند.


Page Generated in 0.0053 sec