printlogo


کد خبر: 166778تاریخ: 1397/6/26 00:00
به بهانه پیروزی یونایتد برابر واتفورد سختکوش
بازگشت لبخند شیاطین

کریس ووکس


تشویق طولانی تماشاگران منچستریونایتد از سوی ژوزه مورینیو بعد از باخت خانگی 3 بر صفر مقابل تاتنهام آن موقع تسلی بخش به نظر می‌رسید اما آن همدلی به تیم کمک کرد تا فرم ضعیف ابتدای فصل خود را جبران کند و حالا بعد از پیروزی 2 بر یک برابر واتفورد چهره‌های بسیاری از آن هواداران با لبخند همراه است.
دو گل در نیمه اول، مورینیو، دستیارانش و همه بازیکنان یونایتد را مثل همه هواداران یونایتد که برای این بازی خود را رسانده بودند، سرخوش کرد تا حال و هوایی کاملا متفاوت نسبت به چند هفته اخیر بر تیم حاکم شود.
پیروزی در زمین برنلی قبل از تعطیلات بازی‌های ملی اتفاق مثبتی بود اما واتفورد هر چهار بازی قبلی خود را برده و تا قبل از مسابقات این هفته، بالای جدول با چلسی و لیورپول یکه تازی می‌کرد، آنها حتی همان اسپرزی که یونایتد را تحقیر کرد، شکست داده بودند.
از سوت شروع، یونایتد تیم روی فرمی به نظر می‌رسید که در مالکیت توپ و زمین برتر بود هرچند خطر زیادی در یک سوم دفاعی حریف ایجاد نمی‌کرد چون واتفورد در دفاع عالی بازی می‌کرد و چشم امید یونایتد به سانترهای از کنار زمین بود.
وقتی نتیجه‌ای حاصل نشد، واتفورد خودی نشان داد و مدافعان بزرگ یونایتد به زمین خودشان رانده می‌شدند. گاهی اوقات نیمه اول باخت 3 بر 2 برابر برایتون تداعی می‌شد چون دروازه داوید دخئا بارها با خطر مواجه شد.
در حالی که واتفورد می‌خواست اوج بگیرد، یونایتد به دو گل رسید. ابتدا مدافعان میزبان خیلی راحت اجازه دادند سانتر اشلی یانگ به روملو لوکاکو برسد و اعتراض بازیکنان میزبان به آفسایدبودن موقعیت بی‌ثمر بود چون دو مدافع لوکاکو را از آفساید خارج کرده بودند. سه دقیقه بعد دوباره خط میانی میزبان غافلگیر شد و کریس اسمالینگ، مدافع میانی یونایتد، با تغذیه مروانه فلاینی مثل یک مهاجم کامل عمل کرد و گل سوم را به ثمر رساند. جو فوق‌العاده‌ای برای یونایتدی‌ها ایجاد کرد آن هم بعد از ناراحتی‌های زیادی که در ابتدای فصل داشتند و بیماری‌هایی که در طول تور تابستانی گریبانشان را گرفته بود.
مورینیو از مربی که تلاش می‌کرد باخت خانگی 3 بر صفر را رفع و رجوع کند، به کسی تبدیل شده که از تمام حرکات تیمش راضی است. حتی وقتی واتفورد به گلی که شایستگی‌اش را داشت، رسید و آندره گری دروازه داوید دخئا را باز کرد، پاسخ میهمان همانی بود که هر انسان عاقلی انتظارش را دارد. آنها در برابر فشار همه جانبه تیم خاوی گراسیا مقاومت کردند و حتی با اخراج وقت‌های تلف‌شده نمانیا ماتیچ منطبق شدند. وقتی بازی تمام شد، مورینیو باز به سمت هواداران میهمان رفت و با آنها احوالپرسی کرد.
اتحاد و همدلی یونایتد را از چاله‌ای که در آن افتاده بود، نجات داد و حالا از نظر امتیاز با تاتنهام که سه هفته پیش در اولدترافورد تحقیرشان کرده بود، برابر هستند. فوتبال واقعا در چنین زمان کوتاهی آبستن تغییرات بسیار است.
البته کارهای زیادی مانده، یونایتد شش امتیاز با چلسی و لیورپول که از پنج بازی‌شان تا اینجا 15 امتیاز به دست آورده‌اند، عقب است اما قطعا فاکتور حس خوب بعد از چنین پیروزی ارزشمندی می‌تواند روی اردوی مورینیو و شاگردانش اثر مثبتی بگذارد.
منبع: سایت گل
 


Page Generated in 0.0052 sec