printlogo


کد خبر: 166768تاریخ: 1397/6/26 00:00
خبر

بازگشت به لیگ قهرمانان هیجان‌انگیز است
آنچلوتی: سرما خورده بودیم!
گل نیمه دوم لورنزو اینسینیه، ناپولی، نایب قهرمان فصل قبل سری A را به پیروزی یک بر صفر برابر فیورنتینا رساند. تیم کارلو آنچلوتی که دو هفته پیش و قبل از تعطیلات بازی‌های ملی نخستین شکست خود را تجربه کرد و با باخت سنگین 3 بر صفر برابر سمپدوریا، جنوا را ترک کرد، به این برد نیاز مبرم داشت بخصوص که این هفته باید نخستین بازی‌اش در لیگ قهرمانان را برابر ستاره سرخ بلگراد انجام دهد. اینسینیه تنها گل بازی را در دقیقه 79 روی سانتر بازیکن تعویضی ناپولی، آرکادیوش میلیک به ثمر رساند، این پنجاهمین گل او در سری A بود که نخستین باخت فصل فیورنتینا را رقم زد.
آنچلوتی که جانشین مائوریتزیو ساری شده نتوانسته فوتبال جذاب فصل قبل را تکرار کند، در این بازی مارک هامشیک و خوسه کایخون را به ترکیب اصلی برگرداند بعد از آنکه بازی نکردن آنها مقابل سمپدوریا باعث شگفتی شد. تنها 20 هزار نفر در ورزشگاه سن پائولو حضور داشتند که علت کاهش جمعیت را افزایش قیمت بلیت گفته‌اند.
آنچلوتی بعد از بازی گفت: «کمی تعادل خود را از دست داده بودیم و بازی پرریسکی انجام دادیم اما برای رسیدن به پیروزی لازم بود. فکر نمی‌کنم بعد از باخت به سمپدوریا بیمار بودیم بلکه سرمای مختصری خورده بودیم! لورنزو بازی خوبی انجام داد بخصوص بعد از دورانی که در بیان توانایی‌هایش ناتوان بود. بازی‌اش را دوست داشتم و فکر می‌کنم بهترین بازیکن میدان بود. این تیم کیفیت بالایی دارد اما داشتن چنین بازیکنی برای هر تیمی پرثمر است.»
آنچلوتی حق داشت که بعد از آن باخت سنگین تغییرات تاکتیکی در تیمش ایجاد کند بخصوص اصلاح سیستم 3-3-4 ساری و استفاده از سیستم 2-4-4: «اینسینیه در سیستم جدید خیلی خوب با دریس مرتنز جفت می‌شود. پیوتر زیلینسکی هم بین خطوط عالی بازی می‌کند و من کاملا راضی‌ام. تلاش می‌کنم تا همه بازیکنان را به صورت چرخشی به بازی بگیرم اما آسان نیست چون سطح میانگین تیم خیلی بالا است و همه شایستگی بازی دارند. بازگشت به لیگ قهرمانان رضایتبخش و فوق‌العاده و هیجان‌انگیز است، ما گروه سختی داریم و می‌خواهیم شروع خوبی داشته باشیم.»
استفانو پیولی مربی فیورنتینا هم گفت: «مشخصا بازی با چنین تیم باکیفیتی سخت است اما ده دقیقه مانده به پایان اشتباه بزرگی مرتکب شدیم و تاوان سنگینی دادیم. فکر می‌کنم این باخت بیشتر به خاطر اشتباهات ما بود نه نبوغ ناپولی. تلاش کردیم ابتکار عمل را به دست بگیریم اما باید بهتر عمل می‌کردیم و مشکلات بیشتری برای دفاعشان به وجود می‌آوردیم.»
 


هفته رویایی سانه
لروی سانه با گلی که برای منچسترسیتی مقابل فولام زد هفته‌ای پر از شادی را پشت سر گذاشت. او اخیرا برای نخستین بار پدر شده است. سانه 23ساله برای تولد ریو استلا، دخترش اردوی تیم ملی آلمان را ترک کرده بود. او سپس برای نخستین بار در ترکیب ثابت سیتی در لیگ برتر این فصل قرار گرفت و در ثانیه 97 گل زد.
او گفت: «هفته‌ای رویایی برای من بوده است. من این هفته بابا شده‌ام. همچنین بازی خوبی انجام دادیم و پیروز شدیم. من در حال حاضر آرام هستم، سخت تمرین می‌کنم و زمانی که مربی به من فرصت می‌دهد، به او نشان می‌دهم که چه کارهایی می‌توانم انجام دهم. بازی بعدی ما روز چهارشنبه است که واقعا مهم است.»
پپ گواردیولا هم درباره او گفت: «حتی در زمانی که به او بازی نمی‌دادیم هم هیچ تردیدی درباره کیفیت این بازیکن نداشتیم. او خود را در سال‌های اخیر بارها اثبات کرده و امروز هم خیلی خوب بازی کرد.»


 


Page Generated in 0.0056 sec