printlogo


کد خبر: 166765تاریخ: 1397/6/26 00:00
چیزی که در سن‌مامس باز هم دیده شد:
نه، کروس هافبک دفاعی نیست


خوسه فلیکس دیاس


خولن لوپتگی می‌خواست به کاسمیرو استراحت بدهد. او ساعت‌های بسیاری در این هفته را در سفر بود و همچنین 180 دقیقه برای برزیل بازی کرده بود. به این ترتیب بود که او تصمیم گرفت تونی کروس را در پست کاسمیرو قرار بدهد.
این بازیکن آلمانی تبدیل به هافبک دفاعی رئال شد اما بار دیگر نشان داد که برای این پست مناسب نیست و نمی‌تواند در این نقش بازی کند. نقش طبیعی او این است که با کیفیتی که در کار با توپ دارد، جریان بازی تیم را روان کند، نه اینکه بخواهد توپ را از حریف پس بگیرد.
لوپتگی دو گزینه مناسب‌تر برای این پست داشت: فده والورده، که به بیلبائو سفر نکرد و مارکوس یورنته که از روی سکوها بازی را تماشا کرد. زمانی که کاسمیرو به زمین آمد، رئال مادرید متوازن‌تر شد و کروس به نقش معمول خود بازگشت و جان تازه‌ای به تیم دمید. لوکا مودریچ هم تا زمانی که تعویض شد، به پخش توپ پرداخت.
اتلتیک بیلبائو دوست داشت نبردهای میانه میدان فیزیکی شود. آنها در این منطقه توانسته بودند تیم برتر شوند.
اونای سیمون هم در دروازه بیلبائو خوش درخشید و تیم ادواردو بریسو می‌دانست که چگونه حملات رئال را خنثی کند. سمت چپ رئال یکی از نقاط قوت این تیم است اما این بخش خنثی شده بود و کل خط دفاعی هم دچار مشکل بود، انگار که بازیکنان تمرکز لازم را ندارند.
در اواخر بازی، احتمال پیروزی بیلبائو بیشتر از رئال بود و آنها چند خطر روی دروازه تیبو کورتوا ایجاد کردند. گرت بیل هم در حالی که بیش از کریم بنزما خطرساز شده بود، اواخر بازی را از روی نیمکت دنبال کرد.
ماریانو، تنها مهاجم مرکزی ذخیره رئال در این مسابقه هم تمام بازی را از روی نیمکت دنبال کرد، آن هم در شرایطی که تیمش به دنبال گل پیروزی می‌گشت.
منبع: Marca 


Page Generated in 0.0051 sec