printlogo


کد خبر: 166761تاریخ: 1397/6/26 00:00
مسی: باید در پنالتی‌ها بهتر عمل کنم
در زدن ضربات ایستگاهی پیشرفت زیادی داشته‌ام، حتی با پای راست

لیونل مسی گفته که آمار ناامیدکننده‌اش در زدن ضربات پنالتی باید بهبود پیدا کند. مسی 31 ساله فصل گذشته برای بارسلونا و آرژانتین هشت پنالتی زد که چهار تا گل نشد. یکی از آن پنالتی‌ها برابر ایسلند در جام جهانی بود.
او در مجموع در دوران بازی‌اش 24 پنالتی از دست داده است. مسی در جریان برد مقابل اوئسکا پنالتی تیمش را به لوییس سوارس سپرد، در حالی که خودش می‌توانست با گل کردن آن، هت‌تریک کند.
او می‌گوید که باید در این زمینه بهتر از سابق عمل کند: «می‌خواهم در ضربات پنالتی موثرتر کار کنم اما کار روی پنالتی سخت است. پنالتی زدن در جریان بازی با پنالتی زدن در تمرین‌ها فرق دارد. شما می‌توانید ایده‌ای در این زمینه داشته باشید یا روی آن کار کرده باشید اما پنالتی زدن سخت‌تر از آنی است که به نظر می‌رسد.
دروازه‌بان هم باید کارهای زیادی انجام دهد. اگر آنها جهت توپ را درست تشخیص دهند، پنالتی را مهار می‌کنند اما روشن است که من دوست دارم در زدن ضربات پنالتی بهتر عمل کنم.»
مسی در ضربات پنالتی خوب نبوده اما در سایر جنبه‌های بازی‌اش بهتر از گذشته عمل کرده است. او که عقب‌تر از همیشه بازی می‌کند، در فصل گذشته لالیگا 12 گل ساخت، یعنی بیش از هر بازیکن دیگری. او در سال 2018 هفت گل هم از روی ضربات ایستگاهی زد که این هم بهترین آمار در لالیگا بود.
او می‌گوید که از پیشرفت‌هایش باخبر است: «افتخار می‌کنم که پاس آخرم بهتر شده است. در سال گذشته، به نظرم در ایجاد موقعیت بسیار پیشرفت کرده‌ام، حالا چه موقعیت‌ها گل شوند و چه نشوند. از این جهت بسیار بهتر شده‌ام. من همچنین در زدن ضربات ایستگاهی پیشرفت زیادی داشته‌ام، حتی با پای راست. همیشه تلاش می‌کنم که هر روز چیزهای جدیدی یاد بگیرم و بازی‌ام را بهتر کنم.»
مسی که در گذشته در پست‌های بال و شماره 9 کاذب بازی کرده، گفته که در پست فعلی‌اش بیشتر از همیشه راضی است. او بازی را در سمت راست آغاز می‌کند اما در جریان بازی به مرکز و عقب‌تر می‌آید: «طبیعی است که بازی شما تکامل پیدا می‌کند. زمانی که نخستین بازی‌ام را انجام دادم 17 سال داشتم. من در پست‌های متفاوتی بازی می‌کردم و روش بازی‌ام متفاوت بود. فوتبال از آن هنگام تاکنون تغییر کرده است و روش بازی و حرکت من در طول زمین هم تغییر داشته است. من جایی که الان در آن بازی می‌کنم را بیش از همه جاها دوست دارم. تیم‌ها عقب می‌نشینند و افراد زیادی را در خط میانی قرار می‌دهند و به این ترتیب وقتی کمی عقب‌تر می‌آیید و از کناره‌ها به مرکز می‌روید گرفتن توپ برای‌تان آسان‌تر می‌شود. بازی در پست بال به این معناست که در بسیاری از مواقع، مدافعان کناری نمی‌دانند چه کاری باید انجام دهند.»

 


Page Generated in 0.0051 sec