printlogo


کد خبر: 166759تاریخ: 1397/6/26 00:00
پیروزی بارسلونا با چاشنی شانس
والورده: خیلی نگران نیستم
ارنستو والورده اعتراف می‌کند بارسلونا هنوز جای پیشرفت دارد با آنکه با برد دشوارش در زمین رئال سوسیداد رکورد صددرصد خود در آغاز فصل را حفظ کرده و چهارمین برد متوالی‌اش را به دست آورده است. غول کاتالان با گل آریتس الوستوندو عقب افتاد و خوش شانس بود که گل‌های بیشتری نخورد. لوییس سوارس در دقیقه 63 گل تساوی را زد و سه دقیقه بعد گل پیروزی توسط عثمان دمبله به ثمر رسید.
بارسلونا فاصله زیادی داشت با تیمی که قبل از تعطیلات بازی‌های ملی 8 بر 2 اوئسکا را در هم کوبید و والورده انتظار بازی‌های خیلی بهتری از تیمش دارد: «این سه امتیاز خیلی باارزش بود، همه چیز سخت بود و مجبور شدیم زحمت زیادی بکشیم. خیلی نگران نیستم اما خیلی کم چرا. مسائلی وجود دارد که می‌تواند پیشرفت کند. رئال سوسیداد تیم خوبی است، پیروزی در زمین این تیم آسان نیست و کاری که ما باید انجام دهیم این است که بیشتر ریسک کنیم. سه امتیاز سخت بود و همه می‌دانیم اینجا چقدر بازی دشوار است مثل فصل قبل. نگران به خانه نمی‌روم اما تلاش می‌کنیم تا اشتباهات را اصلاح کنیم.» والورده در هر دو بازی به‌عنوان مربی بارسلونا توانسته در ورزشگاه سوسیداد به پیروزی برسد و به نوعی طلسم این ورزشگاه در رقابت‌های لیگ برای کاتالان‌ها را از بین ببرد.استادیوم سوسیداد تفاوت زیادی داشت نسبت به دفعه قبلی که کاتالان‌ها در آن بازی می‌کردند به خاطر بازسازی آن که باعث شده بود هواداران به زمین نزدیکتر شوند: «جو فوق‌العاده‌ای بود و به بازیکنان آنها انگیزه و انرژی زیادی می‌داد. وقتی کار بازسازی دروازه دیگر هم تمام شود، بازی در این ورزشگاه سخت‌تر از قبل می‌شود.»
آرتورو ویدال دوباره به‌عنوان بازیکن جانشین به زمین آمد چون والورده به دنبال تامین امنیت تیم و حفظ برتری بود: «15 دقیقه مانده بود و آرتورو بازیکنی است که خط میانی را تقویت می‌کند.» بارسلونا در بازی ژانویه در زمین سوسیداد هم دو گل خورده را جبران کرده و به پیروزی 4 بر 2 رسیده بود تا 11 سال ناکامی‌اش در این ورزشگاه به پایان برسد. والورده که تیمش در 20 روز باید شش بازی انجام دهد در یکی از سخت‌ترین سفرهای خود تصمیم گرفت فیلیپ کوتینیو و سرخیو بوسکتس را در ترکیب اصلی قرار ندهد. این دو بازیکن در ابتدای نیمه دوم به زمین آمدند اما نتوانستند کاری از پیش ببرند و تیم میزبان با سه ضدحمله موقعیت‌های خوب گلزنی را به دست آورد که با درخشش مارک آندره‌ تراشتگن بی‌ثمر بود.
 


Page Generated in 0.0057 sec