printlogo


کد خبر: 166752تاریخ: 1397/6/26 00:00
پارالمپیک

سیامند رحمان، کاندیدای بهترین وزنه‎بردار آسیا و اقیانوسیه شد
سیامند رحمان کاندیدای بهترین وزنه‌بردار در رقابت‎های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ژاپن شد.
بر اساس اعلام کمیته بین‌المللی وزنه‌برداری پارالمپیک IPC، سیامند رحمان کاندیدای بهترین وزنه‌بردار آسیا در رقابت‌های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ژاپن شد. در جریان این رقابت‌ها که هفته گذشته به میزبانی ژاپن برگزار شد، در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم، سیامند رحمان با مهار وزنه ۲۸۰ کیلویی، به مدال طلا دست یافت. در نظرسنجی اعلام شده که از طریق شبکه‌های اجتماعی (فیسبوک، توئیتر و اینستاگرام) انجام می‌شود، نام دو وزنه‌بردار زن چین در دسته‌های ۴۵ و ۱۳۹ کیلوگرم و رسول محسن، وزنه‌بردار عراقی در دسته ۷۲ کیلوگرم به‌عنوان گزینه به چشم می‌خورد.


گزارش سایت IPC از نقشه اندونزی برای پاراآسیایی ۲۰۱۸
بدمینتون در نقش پنچاک‌سیلات
اندونزی به‌عنوان میزبان بازی‌های پاراآسیایی 2018 تصمیم دارد یک بار دست به کاری بزند که پیش از این در بازی‌های آسیایی زده بود. در بازی‌های آسیایی کشور میزبان خواهان ورود رشته پنچاک‌سیلات به این دوره از بازی‌ها شد و 14 مدال طلا از این رشته کسب کرد تا جایگاه چهارمی را برای خودش رقم بزند. حالا این بار مسوولان کشور اندونزی قصد دارند با بدمینتون به مدال‌های پاراآسیایی حمله کنند. البته یک تفاوت اصلی بین پنچاک‌سیلات و بدمینتون وجود دارد و آن اینکه پنچاک‌سیلات تا پیش از این در بازی‌های آسیایی حضور نداشت اما در این دوره برای نخستین بار وارد شد اما بدمینتون در این دوره سومین حضورش را تجربه می‌کند. در همین حال سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک در گزارشی به این موضوع اشاره کرده و بدمینتون را یکی از قدرتمندترین ورزش‌ها در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا معرفی کرده است. ورزشی که اندونزی در آن حرف اول را می‌زند و از 4 قهرمان خود در این دوره استفاده می‌کند.
در این گزارش آمده است: «رقابت‌های بدمینتون یکی از جذاب‌ترین ورزش‌ها در این بازی‌ها به شمار می‌رود که 17 قهرمان از 21 قهرمان مسابقات قهرمانی جهان سال قبل در آن حضور دارند. در مجموع، 157 ورزشکار از 19 کشور در هشت روز، برای کسب 19 مدال با هم در سالن «ایستورا» رقابت می‌کنند. این سالن در مجموعه ورزشی گلورا بونگ کارنو قرار دارد.»
توزیع 19 مدال در بدمینتون نشان می‌دهد که میزبان برای رسیدن به جایگاه چهارمی نقشه کشیده و این می‌تواند رقابت سختی را در این دوره به وجود بیاورد.
اوکون راکائندی و لیانی راتری اوکتیلا امیدهای اصلی این کشور برای مدال طلای پاراآسیایی 2018 هستند. مسابقات پارابدمینتون از 6 تا 13 اکتبر برگزار می‌شود. بدمینتون که در سه دوره بازی‌های پاراآسیایی حضور داشته، برای نخستین بار در پارالمپیک 2020 توکیو برگزار می‌شود.
 


آغاز اردوی دوچرخه‌سواری معلولان
اردوی تیم ملی پارا دوچرخه‌سواری برای حضور در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا شروع شد.
 این اردو به سرمربیگری فرهاد عصفوری و مربیگری علیرضا مکوندی از دیروز شنبه آغاز شد و تا دهم مهر که زمان اعزام به اندونزی است در پیست دوچرخه‌سواری مجموعه ورزشی آزادی تهران ادامه دارد. مهدی محمدی (زنجان)، صابر رحیم‌پور (گیلان) و بهرام سلیمانی (فارس)، ملی‌پوشان جانباز و معلول دعوت شده به این اردو هستند که همین سه نفر هم به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا اعزام می‌شوند.

 


Page Generated in 0.0057 sec