printlogo


کد خبر: 166751تاریخ: 1397/6/26 00:00
فتیله پیچ

تیم کشتی آرش زین بابل؛ تیمی با دو جین ستاره
 برای قهرمانی در دنیا یا لیگ برتر؟
 تیم کشتی آزاد آرش زین بابل دور برگشت لیگ را با جذب نفرات جدید خود با قدرت شروع می‌کند و با توجه به جذب نفرات نامداری که قرار است بعد از مسابقات جهانی در ترکیب این تیم به میدان بروند، این تیم می‌تواند مدعی قهرمانی در دنیا باشد.
این تیم در روزهای اخیر با ایمان صادقی در ۶۱ کیلوگرم، پرویز هادی در سنگین وزن و ۳ عضو تیم ملی جوانان قرارداد بست. البته پرویز هادی بعد از مسابقات جهانی در ترکیب این تیم به میدان می‌رود که البته به این جمع تعدادی دیگر از کشتی گیران نامدار اضافه می‌شوند.
دور رفت لیگ کشتی آزاد روز 14 مهرماه به پایان رسید و تیم‌ها تغییراتی را در فهرست نفرات خود ایجاد کردند. تیم آرش زین که هفته سوم دور رفت را با شکست غیرمنتظره مقابل پتروشیمی به پایان رساند، بعد از این مسابقه نام چند کشتی گیر را از فهرست نفراتش کم کرد و به جای آن با ایمان صادقی در 61 کیلوگرم، پرویز هادی قهرمان سنگین وزن بازی‌های آسیایی و همچنین سه عضو تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی جوانان در اسلواکی قرارداد بست.
علاوه بر این تیم آرش بابل در دور برگشت و بعد از مسابقات جهانی رضا اطری، مصطفی حسین خانی، حسن یزدانی و تعدادی از کشتی گیران خارجی همچون عبدالرشید سعدا...اف را به خدمت می‌گیرد. با توجه به داشته‌های فعلی این تیم که از جمله آنها می‌توان به رضا یزدانی اشاره کرد و همچنین نفراتی که قرار است از دور برگشت به این تیم اضافه شود، حتما باید این تیم را مدعی درجه یک قهرمانی دانست.
تیمی که با این ترکیب خود می‌تواند در رقابت‌های قهرمانی جهان هم مدعی باشد چه برسد به لیگ برتر ایران که باید دید غلامرضا محمدی به همراه مراد محمدی با این تیم چه نتیجه‌ای را کسب می‌کنند.
این تیم که در هفته اول دور برگشت که از اول مهر استارت خواهد خورد، با قرعه استراحت مواجه است، اردوی یک هفته‌ای‌اش را پیش از رویارویی با تیم ستارگان ساری از اول مهر در بابل برگزار می‌کند.
شاگردان سیدمراد محمدی روز 8 مهرماه در ساری میهمان ستارگان هستند، جدال دور رفت دو تیم به سود آرش زین تمام شد.


دردسر المپیک نوجوانان برای کشتی
12 روز سرگردانی در بوینس آیرس
 کاروان ورزشی ایران برای حضور در المپیک نوجوانان، 10 مهر با یک پرواز از تهران راهی بوینس آیرس می‌شود که این موضوع دردسرهایی را برای برخی تیم‌ها از جمله کشتی ایجاد کرده است.
تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی ایران در آستانه اعزام به بازی‌های المپیک نوجوانان با یک معضل بزرگ روبه‌رو هستند. این تیم‌ها در حالی 10 مهر راهی کشور آرژانتین می‌شوند که مراسم افتتاحیه این بازی‌ها 14 مهر برگزار می‌شود.
نخستین مسابقه فرنگی کاران نوجوان هم در این دوره از بازی‌ها 20 مهر برگزار می‌شود و تیم کشتی آزاد نوجوانان هم باید 22 مهر مسابقات خود را شروع کند.
10 الی 12 روز حضور در بوینوس آیرس یک مشکل بزرگ است که کادر فنی باید در بهترین روزهای تمرین خود این مشکل را رفع کند.
این نگرانی چند روزی است که کادر فنی را تحت تاثیر خود قرار داده و حالا برنامه ریزی برای این‌که کار خوب پیش برود و کشتی گیران در این 12 روز نه به لحاظ روحی و روانی و نه به لحاظ جسمانی افت نکنند، در دستور کار کادر فنی قرار گرفته است.

 


Page Generated in 0.0042 sec