printlogo


کد خبر: 166745تاریخ: 1397/6/26 00:00
ریسک رسن برای تأمین خواسته برانکو
نقش بشار رسن در ترکیب پرسپولیس به اندازه‌ای کلیدی است که رقیب قطری این تیم حتی از تردیدهایی که درباره بازی او در مسابقه پرسپولیس – الدحیل هم مطرح می‌شود، خوشحال است. رسانه‌های قطری با اشاره به این موضوع غیبت احتمالی بهترین بازیکن بازی رفت دو تیم را خبری امیدوارکننده برای قهرمان سه گانه قطر تلقی کردند. این در حالی است که بعد از مصدومیت رسن در جریان دیدار تیم ملی عراق و کویت، کادرپزشکی پرسپولیس تمام تلاش خود را به کار گرفته تا شرایط حضور این بازیکن در بازی با الدحیل را فراهم کند. تمرینات اختصاصی در کنار فیزیوتراپی فشرده در نهایت جواب داد و این بازیکن روز شنبه توانست در آزمایش تمرین گروهی هم حاضر شود تا بزرگترین دغدغه برانکو برای این پست برطرف شود. رسن همچنان از ناحیه مچ درد دارد اما کادرپزشکی به دنبال این است که درد را در زمان بازی کاهش دهد، چون برانکو می‌خواهد بدون مصدوم و با تمام وجود به مصاف الدحیل برود.


با تجربه‌ترین اروپایی در لیگ آسیایی، لقبی در یک قدمی برانکو

برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات پرسپولیس درآستانه خلق یک رکورد دیگر قرار دارد اما این بار نه در فوتبال ایران بلکه در سطح قاره آسیا!
سرمربی محبوب پرسپولیسی‌ها به واسطه حضور چندین ساله در فوتبال آسیا حالا یکی از مربیان با تجربه لیگ قهرمانان آسیا به حساب می‌آید. بازی پرسپولیس - الدحیل سی و هشتمین حضور برانکو به‌عنوان سرمربی در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. با این تعداد بازی، برانکو در حال حاضر دومین مربی اروپایی با تجربه در تاریخ این رقابت‌ها به حساب می‌آید و در صورت صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی می‌تواند در این زمینه رکورددار شود.
در حال حاضر آنگل یوردانسکو مربی رومانیایی سابق الهلال، العین و الاتحاد با ۳۹ بار حضور در رقابت‌های باشگاهی قاره کهن رکورددار است و در صورتی که پرسپولیس بتواند به مرحله بعدی رقابت‌ها راه پیدا کند، تعداد بازی‌های آسیایی برانکو به ۴۰ خواهد رسید و مربی سرخ‌های پایتخت رکورددار حضور مربیان اروپایی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.
برانکو البته برخلاف لیگ‌های داخلی در ۳۷ حضور آسیایی خودش آمار چندان جالبی ندارد و از ۳۷ بازی ۱۵ برد، ۸ تساوی و ۱۴ باخت حاصل کار این مربی بوده است.
 


Page Generated in 0.0057 sec