printlogo


کد خبر: 166744تاریخ: 1397/6/26 00:00
انگیزه رکوردزنی بیرانوند، اهرمی برای پرسپولیس
درست است که پیروزی پرسپولیس مقابل الدحیل و صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا، از هر اتفاق دیگری مهم‌تر است اما برای آنها که اهل رکورد هستند، باید بگوییم که کلین‌شیت علیرضا بیرانوند در بازی مقابل الدحیل، یکی از مهم‌ترین رکوردهایی است که می‌تواند از خود به جای بگذارد. بیرانوند در سال 2017، در 4 دیدار از 12 بازی سرخپوشان موفق به کلین شیت شد و 17 گل دریافت کرد. سال 2018 هم او در 5 بازی از 9 مسابقه پرسپولیس کلین‌شیت داشت و 8 گل دریافت کرد.
درواقع علیرضا بیرانوند سابقه حضور در ۲۱ دیدار آسیایی با پیراهن پرسپولیس را در کارنامه دارد. او در تمام این 21 بازی، 9 بار موفق به کلین‌شیت شده و 25 گل دریافت کرده است و گل نخوردن او در بازی با الدحیل، نه تنها به پیروزی تیمش کمک می‌کند که دهمین و مهم‌ترین کلین‌شیت او هم خواهد بود. این موضوع قطعاً انگیزه مضاعفی به بیرانوند می‌دهد که خیال مهاجمان را بابت دروازه راحت کند.


نظارت ویژه ای‌اف‌سی بر بازی پرسپولیس


پرتاب نارنجک‌ و موارد محترقه دیگر از سوی هواداران در ورزشگاه‌های ایران، کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی) را روی بازی‌هایی با میزبانی تیم‌های ایرانی حساس کرده است. به همین خاطر است که لین فینگ، ناظر ویژه ای‌اف‌سی به رعایت مسائل انضباطی تأکید می‌کند: «پرتاب اشیا، استفاده از مواد محترقه، همراه داشتن نشان، پرچم و پلاکارد غیر ورزشی، شعار و همراه داشتن بنر با عناوین مذهبی و سیاسی و همچنین استفاده از لیزر در این دیدار ممنوع خواهد بود و با مشاهده این موارد، تیم میزبان با محرومیت از میزبانی و جریمه نقدی مواجه خواهد شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا، این دیدار را به طور ویژه زیر نظر دارد و عدم رعایت مسائل انضباطی، شدیدترین جریمه را برای میزبان همراه خواهد داشت.»
موضوع ناراحت‌کننده اما اینجاست که بعضی هواداران، هیچ‌وقت این هشدارها را آنطور که باید و شاید جدی نمی‌گیرند. نمونه‌اش را هم در بازی استقلال- السد دیدیم که علی‌رغم حکم تعلیقی کمیته انضباطی ای‌اف‌سی مبنی بر محرومیت هواداران، باز هم عده‌ای بودند که بعد از گل خوردن تیم‌ محبوب‌شان اشیایی را به داخل زمین پرتاب می‌کردند. پرسپولیسی‌ها اما امیدوارند که به جای چنین رفتارهایی تا آخرین دقایق، از هواداران خود فقط حمایت ببینند!
 


Page Generated in 0.0056 sec