printlogo


کد خبر: 166743تاریخ: 1397/6/26 00:00
نبیل معلول: تماشاگران پرسپولیس در زمین نیستند که از آنها بترسیم

برای صعود تیم قدرتمندی مثل الدحیل شاید همان پیروزی یک گله در بازی رفت هم کافی به نظر برسد اما از حرف‌های نبیل معلول این‌طور برمی‌آید که از صعود تیمش خیلی هم مطمئن نیست. او در عین اینکه از سختی‌های بازی با پرسپولیس و انگیزه‌های تیم قطری برای قهرمانی آسیا گفته، به هواداران پرسپولیس هم اشاره کرده و البته با لحنی نگران گفته که حضور پرتعداد آنها الدحیل را نمی‌ترساند.
 
بازی با پرسپولیس را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
 بازی خیلی سختی پیش رو داریم، چرا که پرسپولیس تیم خیلی خوبی است. پرسپولیس و الدحیل شروع خوبی در لیگ‌های‌شان داشته‌اند و حالا ما منتظر جزییاتی هستیم که می‌تواند سرنوشت مسابقه را تعیین کند. امیدوارم بازی خوبی باشد و الدحیل برای نخستین بار در تاریخ خود بتواند به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.
این را هم می‌دانید که پرسپولیس در حضور هوادارانش تیم قوی‌تری است؟
 ما شک نداریم این مسابقه بازی بزرگی برای پرسپولیس خواهد بود و آنها آماده رویارویی با ما هستند اما ما هم خودمان را از لحاظ ذهنی برای این مسابقه آماده کرده‌ایم و کاملاً مثبت فکرمی‌کنیم. ما بازیکنان باتجربه‌ای داریم که تجربه لازم برای این مسابقه را دارند. آمده‌ایم بجنگیم، نه اینکه شکست بخوریم.
الدحیل از نظر روحی چقدر برای بازی مقابل تماشاگران پرتعداد پرسپولیس آماده است؟
 تماشاگر فوتبال بازی نمی‌کند که ما از تماشاگران پرسپولیس بترسیم بلکه این بازیکنان هستند که در زمین مسابقه می‌دهند و نتیجه را تعیین می‌کنند. در بازی رفت در نیمه اول ما بهتر از پرسپولیس بودیم اما در نیمه دوم آنها کنترل بازی را در دست گرفتند. در ادامه دوباره این ما بودیم که به بازی تسلط پیدا کردیم. الان سرنوشت بازی دست خودمان است و از هر نظر آماده‌ایم. آنچه مشخص است در پایان بازی کسی در مورد تماشاگران حرف نخواهد زد، بلکه در مورد بازی و نتیجه آن صحبت خواهد شد.
کریم بوضیاف تازه از مصدومیت برگشته، او را در این بازی به میدان می‌فرستید؟
 بوضیاف بازیکن مهمی برای ماست. گر چه شش هفته از مسابقات دور بوده. بازیکنان دیگری هم هستند که به تمرینات ما بازگشته‌اند. ضمن اینکه پرسپولیس هم بازیکن عراقی خود را در اختیار ندارد و دو بازیکنش دو کارته هستند! همچنین پرسپولیس چهارشنبه با تمام بازیکنان خود بازی کرده اما بازیکنان اصلی ما استراحت کرده‌اند.
با توجه به پیروزی یک بر صفر الدحیل در بازی برگشت، در این بازی دفاع می‌کنید یا می‌خواهید باز هم برنده باشید؟
 رسم تیم ما نیست که دفاعی بازی کنیم. فلسفه ما هجومی است و بازیکنان هم برای همین سیستم انتخاب شده‌اند. پرسپولیس بازیکنان قدرتمندی به لحاظ بدنی دارد و باید آنها را کنترل کنیم اما همانطور که گفتم فلسفه تیم ما بازی هجومی است.
نگران نیستید که در صورت باخت مقابل پرسپولیس برکنارتان کنند؟
 امیدوارم بازنده نباشیم. این یک مسابقه نزدیک و شانس دو تیم برای صعود 50 - 50 است. دو تیم از لحاظ تاکتیکی و بدنی در سطح بالا و یکسانی هستند اما مسلماً برای تاریخ باشگاه ما این بازی خیلی مهم است.
الدحیل در 9 بازی آسیایی اخیر خود حتی یک مساوی هم نداشته. این فشار حاکم بر تیم، چقدر در بازی تأثیر دارد؟
 هیچ فشاری روی ما نیست. البته امیدواریم که بازنده بازی نباشیم. در یک سال و نیم اخیر ما یک بار با پرسپولیس مساوی کردیم و یک بار هم چند هفته پیش بود که آنها را بردیم اما این بازی بسیار نزدیک است. ما آمده‌ایم که نشان دهیم می‌توانیم برنده باشیم و هیچ باختی در تیم ما وجود ندارد.
پرسپولیس دفاع قدرتمندی دارد، برای گل زدن به این تیم چه برنامه‌ای دارید؟
 همه تیم‌ها سطح یکسانی دارند و سعی می‌کنیم در این مسابقه گل بزنیم. همانطور که در بازی رفت این کار را کردیم. پرسپولیس دفاع قدرتمندی دارد اما ما تمام سعی‌مان را خواهیم کرد تا دروازه این تیم را باز کنیم.


 


Page Generated in 0.0045 sec