printlogo


کد خبر: 166742تاریخ: 1397/6/26 00:00
مصاحبه

هواداران بیایند و با صبوری به پیروزی پرسپولیس کمک کنند
برانکو: الدحیل یک گل زد، ما می‌خواهیم سه گل بزنیم


صدای پر از امید برانکو ایوانکوویچ را که می‌شنویم، نگرانی‌های‌مان به کمترین حد می‌رسد. مرد کروات در حرف‌هایش نه سختی‌های بازی با تنها تیم شکست‌ناپذیر آسیا را از قلم انداخته و نه انگیزه‌های بازیکنانش را نادیده می‌گیرد. فقط امیدوار است که این انگیزه و همینطور حمایت و همراهی هواداران به قدرت الدحیل بچربد و پرسپولیس را دوباره ببرد به نیمه‌نهایی.
* انتظار یک نمایش فوتبالی خوب و ورزشگاهی پر از جمعیت را داریم. بازی رفت در قطر نیمه اول دیدار ما و الدحیل بود و فردا هم نیمه دوم است. در بازی رفت ما یک بازی محکم و زیبا را به نمایش گذاشتیم و نشان دادیم به هیچ عنوان ضعیف‌تر از الدحیل نیستیم اما طبیعی است که فردا کار سختی داریم.
* نتیجه یک بر صفر در بازی رفت به هر دو تیم انگیزه زیادی می‌دهد. طبیعی است که الدحیل انگیزه بیشتری هم دارد اما اگر دیدار رفت صفر - صفر و یک بر صفر هم به نفع ما می‌شد، فرقی نمی‌کرد و دو تیم انگیزه زیادی داشتند. فقط باید باهوش، عاقلانه و صبور عمل کنیم.
 * نعمتی محروم است و در بازی با نساجی هم ماهینی و سیدجلال مصدوم شدند. همینطور بشار رسن با مصدومیت از تیم‌ملی عراق برگشته اما خوشبختانه بازیکنان خیلی به مصدومیت فکر نمی‌کنند چون در این بازی مریضی و مصدومیت و ناراحتی معنایی ندارد و قطعاً همه بازیکنانم تمام توان‌شان را خواهند گذاشت، مخصوصاً که تولد حسین ماهینی هم هست.
* الدحیل خودش را برای این مسابقات تقویت کرده و هدفش قهرمانی در آسیاست. آنها از لحاظ بازیکن هیچ کمبودی ندارند و با شیوه‌ای کاملاً تهاجمی بازی می‌کنند که حتی دفاع کناری آنها نیز در کارهای هجومی شرکت دارد. این تیم همچنین دارای یک خط حمله باکیفیت است.
* قطعاً الدحیل تمام تلاش خود را خواهد کرد تا زودتر از ما به گل برسد و بازی را به نفع خود تمام کند. البته سورپرایز و غافلگیری در فوتبال امروز دنیا خیلی کم اتفاق می‌افتد که دلیلش شناخت تیم‌ها از یکدیگر است. ما و الدحیل همدیگر را خیلی خوب می‌شناسیم و کریم بوضیاف شاید تنها تغییر نسبت به بازی رفت باشد.
* هواداران قطعاً یار دوازدهم ما در بازی فردا خواهند بود. در سال‌های اخیر آنها جزئی از ما بودند و به بهترین شکل حمایت‌مان کردند. کمک‌شان در بازی فردا غیرقابل وصف است اما همه باید صبور باشیم چون امکان دارد اتفاقاتی که دل‌مان می‌خواهد، رخ ندهد. باید یک جو سالم به وجود بیاوریم تا از آن لذت ببریم و در نهایت الدحیل ببازد.
* بازیکنان در زمین نتیجه را رقم می‌زنند اما مهم‌تر از آن هوادارانی هستند که به ورزشگاه می‌آیند. انرژی مضاعفی که آنها به تیم و بازیکنان می‌دهند، قطعاً در نتیجه تأثیرگذار خواهد بود. من از هواداران انتظار دارم همانی باشند که تا حالا بوده‌اند. وقتی هواداران حضور پرشوری در ورزشگاه داشته باشند بازیکنان به خاطر آنها دل‌شان را در زمین می‌گذارند. اگر چه نتیجه مسابقه به عوامل دیگری هم بستگی دارد. به خاطر همین حمایت هواداران بوده که ما الان سه قهرمانی داریم.
* فلسفه تیم ما این نیست که اول گل نخوریم. فلسفه‌مان این است که اول گل بزنیم و وقتی به گل اول رسیدیم، گل دوم و سپس گل سوم را بزنیم. از طرفی تلاش خواهیم کرد که گل نخوریم. بزرگ‌ترین مشکل ما این است که بازیکنان صبور نیستند، چون همه از ما انتظار دارند در دقیقه سه بازی 2 بر صفر از حریف پیش بیفتیم، دو تیر دروازه هم زده و سه موقعیت خوب هم خلق کرده باشیم. طبیعی است که با این وضعیت هر چقدر از بازی می‌گذرد، استرس بازیکنان بیشتر می‌شود.
* هواداران ما از دقیقه یک تا 90 تیم‌شان را تشویق می‌کنند و بسیار صبور هستند. پس تا زمانی که نتیجه بازی علیه ما باشد، باز هم تشویق‌مان می‌کنند. طبیعی است آنها دل‌شان می‌خواهد همیشه برنده باشیم اما بازیکنان من هم دوست دارند هواداران را راضی و خوشحال کنند و شاید برای همین عجله می‌کنند. هواداران ما عالی هستند و هیچ‌وقت چیز خاصی از ما نخواستند اما ما نسبت به آنها مسوولیم و می‌خواهیم خوشحال‌شان کنیم.


Page Generated in 0.0055 sec