printlogo


کد خبر: 166740تاریخ: 1397/6/26 00:00
پرسپولیس – الدحیل ساعت 18:30
حمله ارتش سرخ با100 هزار نفر

بازی با الدحیل، صدمین بازی پرسپولیس در رقابت‌های آسیایی است که با پیروزی مقابل تیم شکست‌ناپذیر قطری و دومین صعود متوالی به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان تا همیشه در خاطره‌ها خواهد ماند. قرمزها تا پیش از این ۳۹ بار در جام باشگاه‌های آسیا، ۱۸ بار در جام برندگان آسیا و ۴۲ بار هم در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته‌اند که از این ۹۹ بازی، ۴۵ تا را برده‌اند، ۲۹ بازی‌شان با نتیجه مساوی به پایان رسیده و ۲۵ بار هم باخته‌اند. هرگز اما بازی به این مهمی نداشته‌اند. حتی بازی برگشت فصل پیش برابر الهلال در همین مرحله به اندازه امروز سخت و حساس جلوه نمی‌کرد. حالا اما تیم برانکو تنها یک گل از الدحیل عقب است و هوادارانش را هم دارد که برای جبران این گل کمک کنند

دوشنبه، ساعت: ۱۸:۳۰، ورزشگاه آزادی. این همان جایی است که سرنوشت پرسپولیس رقم خواهد خورد. در دیدار با تیم شکست‌ناپذیر لیگ قهرمانان آسیا در مرحله یک چهارم نهایی. نیمه نخست این بازی را پرسپولیسی‌ها با تک گل معز علی در خانه الدحیل باختند و حالا این فرصت را دارند که در حضور هواداران‌شان یک بازگشت دیگر را رقم بزنند و برای دومین سال پیاپی به نیمه‌نهایی بروند، این بار البته بدون سیامک نعمتی محروم. با این حال حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت کافی است تا هواداران پرسپولیس امیدوارانه و مشتاقانه به استقبال این بازی بزرگ بروند. این امیدواری را نمایش شجاعانه شاگردان برانکو در دوحه به دل آنها انداخت و حالا هم توقع کرده که هواداران برای کمک به صعود پرسپولیس، ورزشگاه آزادی را پر کنند. آقای سرمربی می‌داند که حتی محرومیت و نداری‌های این پرسپولیس هم نتوانسته انتظارها از او و تیمش را کم کند و برای همین نیاز به یک ریسک دوباره دارد. این یعنی یک فوتبال جذاب پیش‌ روی‌مان است. فوتبالی برای جنگیدن و لذت بردن، نه سر فرو بردن در لاک دفاعی از ترس شکست. آشکار است که پرسپولیس بازی را هجومی آغاز خواهد کرد و همانطور که پروفسور گفته در عین اینکه حواسش به گل نخوردن است، برای گلزنی زودهنگام تلاش خواهد کرد تا در ادامه با حمایت هوادارانش راحت‌تر بتواند حریف را به اشتباه بیندازد و گل‌های دوم و سوم را بزند. تیم برانکو با رویای صعود پا به این آوردگاه می‌گذارد و برای تعبیر این رویا در رویارویی با تیمی که میانگین 5/2 گل زده در هر بازی را به نام خودش ثبت کرده، تکیه‌گاهی جز حمایت و همراهی هواداران ندارد. پرسپولیس در یک سال گذشته با بزرگترین مصائبی که می‌توانست هر تیمی را دچار بحران کند، همچنان در قامت مدعی ظاهر شده و حالا هم مدعی دومین صعود متوالی به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیاست که تا پیش از این هیچ تیمی از پس آن برنیامده. در این بازی هم دست‌های برانکو خالی است اما به قول خودش آنقدر این تیم را باور دارد که حتی بهترین تیم این روزهای قاره کهن را تهدید کرده و از امیدهایش برای صعود گفته است. هواداران پرسپولیس هم البته به همین اندازه مشتاقند برای دیدار با الدحیل. این را از بلیت‌هایی که در فاصله یک روز مانده به بازی بیش از 70 درصدشان فروخته شده، می‌توان فهمید و این دقیقا همانی است که برانکو و بازیکنانش خواسته بودند.
حرف آنها این است که دوشنبه هیچ‌کس با ناامیدی و یا حتی تردید پا به ورزشگاه نگذارد و هوادارانی که می‌آیند، از آزادی یک جهنم بسازند برای میهمان قطری. البته که این حضور به تنهایی کافی نخواهد بود و تشویق و حمایت و همراهی تا آخرین لحظه است که می‌تواند پرسپولیس را به رویای شیرینش برساند. درست مثل همان اتفاقی که در بازی برگشت برابر الجزیره رخ داد و قرمزها در لحظه‌ای که شاید خیلی‌ها ناامید شده بودند، صعود خود را رقم زدند. دوشنبه روز پرسپولیس است، روز سرنوشت، روز هوادار. همان هوادارانی که به مرد کروات جسارت کری‌خوانی داده‌اند و حتما از بازی سه هفته پیش رقیب آبی‌پوش برابر السد درس گرفته و می‌دانند جهنمی که از آن حرف می‌زنیم، قرار نیست پرسپولیس را در خود ببلعد. آنها قرار است آزادی را برای الدحیل شکست‌ناپذیر به جهنم تبدیل کنند و با همراهی، حمایت‌ و تشویق‌های بی‌امان‌شان، یار دوازدهم پرسپولیس باشند. همین پرسپولیسی که با وجود تمام محرومیت‌ها و اتفاقات سخت و غیرمنصفانه‌ای که برایش رقم خورده، توانایی بزرگی کردن در آسیا و حتی قهرمانی را دارد و می‌توان روی آن حساب کرد.
 


Page Generated in 0.0054 sec