printlogo


کد خبر: 166618تاریخ: 1397/6/24 00:00
مس کرمان، ماشین‌سازی و سپاهان به مرحله بعدی جام حذفی صعود کردند
صعود سپیدرود در باران سنگ انزلی

از ساعت 16:30 جمعه تیم سپیدرود رشت در چارچوب رقابت‌های جام‌حذفی در انزلی مقابل ملوان قرار گرفت و با تک گل محمد غلامی که از روی نقطه پنالتی در دقیقه 56 به دست آمد، رقیب دیرینه خود را شکست داد و به مرحله یک هشتم مسابقات راه یافت. این دیدار پر از صحنه‌های جنجالی و زشت بود و دو بار در اواخر هر نیمه بازی به حالت تعطیل در آمد و با اینکه هم داور و هم کمک داور مسابقه مضروب شدند اما به هر نحوی بود پایان یافت. در دقیقه 43 با خطای میثم تهیدست بر روی بازیکن ملوان و خشم طرفداران این تیم جنجال تازه‌ای در بازی رخ داد. انزلی‌چی‌ها که بسیار عصبانی بودند با پرتاب سنگ، سر بازیکن سپیدرود را شکستند و خراش کوچکی روی دست حسین زرگر ایجاد کردند و همین اتفاق باعث شد علی کریمی تنها یک دقیقه مانده به پایان نیمه اول، تیمش را از زمین مسابقه بیرون بکشد. در نهایت هم با تاخیر 15 دقیقه‌ای نیمه اول ادامه پیدا کرد. در این مسابقه که طرفداران هر دو تیم به شدت شعار داده و الفاظی را علیه یکدیگر مطرح کردند کمک داور بازی در آخرین وقت‌های زمان بازی مورد اصابت اشیای پرتاب شده قرار گرفت و دقایقی روی زمین افتاد اما مسابقه ادامه پیدا کرد و در نهایت ملوان در خانه شکست خورد تا حذف شود.
 
صعود مقتدرانه مس کرمان
در چارچوب مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی و در یکی از بازی‌هایی که هیچ‌کدام از دو طرف آن تیم‌های لیگ برتری حضور نداشتند، تیم مس کرمان به مصاف پدیده ملکشاهی ایلام رفت. در این بازی که شروین بزرگ، مهاجم تیم مس درخشش فوق‌العاده‌ای داشت، شاگردان نادر دست‌نشان موفق شدند با 5 گل میزبان خود را شکست دهند. شروین بزرگ در این دیدار هت‌تریک کرد و رضا ستاری و وحید اسماعیل بیگی نیز دیگر گل‌های مس را به ثمر رساندند. بدین ترتیب مس کرمان خود را به‌عنوان یکی از تیم‌های حاضر در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی معرفی کرد و آماده مرحله بعدی و حساس‌تر این رقابت‌ها خواهد شد.
 
فرار ماشین‌سازی از وقت‌های اضافی
در دیگر بازی این مرحله از جام حذفی دو تیم ستاره کاسپین بابل و ماشین‌سازی تبریز در ورزشگاه سیمرغ کیاکلا به مصاف هم رفتند که در پایان این شاگردان محمدرضا مهاجری بودند که موفق شدند با پیروزی از زمین مسابقه خارج شوند. نخستین گل این مسابقه توسط مسیح زاهدی در دقیقه 46 به ثمر رسید ولی در دقیقه 58 حامد نوروزی بازیکن ستاره کاسپین موفق به زدن گل تساوی شد. این نتیجه تا ثانیه‌های پایانی بازی ادامه داشت ولی در دقیقه 89 بار دیگر مسیح زاهدی برای ماشین‌سازی گل زد تا کار شاگردان مهاجری به وقت‌های اضافی کشیده نشود و آنها جواز صعود به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام حذفی را کسب کنند.
 
فینالیست پارسال حذف شد
در یکی دیگر از مسابقات مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی تیم فوتبال خونه به خونه در ورزشگاه کنگان میهمان تیم ناشناخته سیراف کنگان شد. در نیمه نخست این بازی تیم سیراف کنگان سعی بر باز کردن دروازه حریف داشت که در دقیقه 35 بازی غلامعباس سماچی توانست روی شوتی از راه دور دروازه تیم خونه به خونه بابل را باز کند. این نتیجه تا پایان بازی هم ادامه داشت تا تیم خونه به خونه که فصل گذشته به‌عنوان شگفتی‌ساز نایب قهرمان جام حذفی شده بود، در دومین گام از صعود به مرحله بعدی بازبماند.
 
سپاهان راحت صعود کرد
تیم فوتبال سپاهان اصفهان از ساعت 17:30 جمعه در مرحله یک شانزدهم نهایی جام‌حذفی در ورزشگاه نقش جهان اصفهان، به مصاف شهرداری ماهشهر رفت و با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید. مهرداد محمدی (3)، سجاد شهباززاده (5) و عزت‌ا... پورقاز (17) برای سپاهان گل زدند و تنها گل شهرداری ماهشهر توسط سعید خردمند (64 - پنالتی) به ثمر رسید تا شاگردان قلعه‌نویی به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کنند. موعود بنیادی‌فر داور این دیدار فیروززاده و خردمند از شهرداری ماهشهر و سرلک از سپاهان را با کارت زرد جریمه کرد.
***
پیکان و پارس‌جنوبی جم در 90 دقیقه به تساوی بدون گل رسیدند و کار به وقت‌های اضافه کشید. با توجه به محدودیت زمان برای چاپ روزنامه، گزارش این بازی را فردا در ایران ورزشی بخوانید.

 


Page Generated in 0.0057 sec